Projektant wnetrz – idealna pomoc przy remoncie

home-663245Wszyscy pewnie myślą, że budowa nowego domu czy remont mieszkania to czysta przyjemność. Co może być przyjemniejszego od budowy i urządzania domu? Jeśli kogoś na to stać to powinien się tylko cieszyć. Nie chce tutaj pisać, że budowa czy remont domu to coś strasznego, przez co lepiej nie przechodzić. Wręcz przeciwnie zachęcam wszystkich do tego, jednak dobrze jest skorzystać z pomocy, które są na rynku i przynajmniej część obowiązków związanych z aranżacją własnego lokum obarczyć kogoś innego. Przedstawię to trochę na własnym przykładzie.

Parę lat wraz z żoną podjęliśmy decyzje o tym, że jesteśmy na takim etapie życia kiedy stać nas na wybudowanie domu. Trochę na kredyt, trochę za to, co udało nam się uzbierać przez lata. Oczywiście kiedy kupiliśmy działkę i zaczęliśmy budować nasz dom byliśmy pełni szczęścia. W sumie było tak przez całą budowę. Chciałbym tutaj jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mianowicie kiedy powstają fundamenty, ściany, dach to inwestor nie ma za wiele do powiedzenia. Oczywiście śledzimy budowę, podejmujemy pewne decyzję co do materiałów i różnych mało ważnych zdawałoby się na tym etapie budowy domu rzeczy. Dom buduje się bardzo szybko. Można powiedzieć, że w ciągu dnia człowiek widzi efekty. Rano jadę do pracy, wracam po ośmiu godzinach i naprawdę nie wierze co przez ten czas można zrobić na budowie. Wszystko idzie pięknie i szybko. Człowiek się cieszy i już planuje przeprowadzkę. Pewne trudności i spowolnienie prac zaczyna się na etapie wykończenia w środku. To jest moment, żeby jak najbardziej skorzystać z pomocy. Można powiedzieć, że przecież wykończeniówka to najprzyjemniejsza część budowy czy remontu mieszkania, po co mi do tego pomoc. Zaufajcie mi. Faktycznie jest to najprzyjemniejsza część budowy, ale ze względu na to, że mało kto się zna na tym jak to zrobić dobrze i jak dobrze zagospodarować przestrzeń swojego domu warto poprosić o pomoc projektanta wnętrz.

Kiedyś uważano, że to fanaberia. Teraz radze każdemu szukać pomocy przy pracach wykończeniowych u projektanta wnętrz. Wracając do mojego przykładu. Zaczęliśmy z żoną sami wymyślać jak chcemy żeby nasz dom wyglądał w środku, jakie kolory, jakie meble, jakie płytki czy panele. Jednak po miesiącu kłótni i sporów i odwiedzeniu wielu sklepów z materiałami na wykończenie, poddaliśmy się. Zaprosiłem więc do mojego domu projektanta wnętrz i poprosiłem o pomoc. Nie jest to osoba, która narzuca swoje pomysły co do urządzenia domu. Cierpliwie słucha jak my byśmy chcieli, aby wyglądał nasz dom w środku. Nas również wysłuchał od początku do końca. Wrócił do domu za parę dni przedstawiając nam wstępny projekt według naszych pomysłów i projekt z jego zmianami i pomysłami. Niewątpliwie jest to osoba znająca się na tym co robi, ponieważ to co nam pokazał było dużo lepsze od naszych pomysłów, chociaż główny trzon i zamysł naszego domu został bez zmian. Projektant wnętrz potrafił nasze pomysły o swoje wynikające z jego doświadczenia i dobrego zmysłu przestrzennego. Tym sposobem mieliśmy pogląd na własne mieszkanie w środku przed przystąpieniem do prac. Teraz już tylko wystarczyło się trzymać wytycznych projektanta wnętrz i kończyć budowę. Zatrudnienie projektanta i skorzystanie z jego pomocy to niebywałe korzyści . Serdecznie polecam wszystkim.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Pin It on Pinterest