Bidet jest elementem wyposażenia łazienki, który bardzo często znaleźć możemy w luksusowych hotelach lub eleganckich łazienkach. W Polsce montowanie bidetu jest raczej rzadkie i mało popularne, w przeciwieństwie do innych krajów, dla przykładu tych z Dalekiego Wschodu, jak i Włoch bądź Hiszpanii. Wraz ze wzrostem standardu życia, wyposażenie łazienki w bidet staje się jednak coraz bardziej popularne i modne. Warto zainwestować w ten komfortowy i użyteczny element naszej łazienki, ze względu na zwiększenie wygody oraz higieny.

Co to jest bidet i do czego służy?

Bidet jest sanitarną częścią wyposażenia łazienki, która na pierwszy rzut oka wygląda jak miska klozetowa bądź umywalka. Jest on zazwyczaj wykonany z ceramiki, a montowany być powinien w niewielkiej odległości od toalety. Bidet służy do obmywania części intymnych po bezpośrednim skorzystaniu z toalety. Ponadto z powodzeniem możemy wykorzystać go w ciągu dnia w celu odświeżenia się, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na normalny prysznic.

Zainstalowanie bidetu w łazience będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, które mają trudności i ograniczenia ruchowe. Dobry bidet z powodzeniem nada się również dla kobiet w ciąży oraz osób z przewlekłymi zapaleniami okolic intymnych, ponieważ ułatwi im utrzymanie higieny i czystości w łatwy i komfortowy sposób.

Jak korzystać z bidetu?

Na bidet można usiąść zarówno przodem, jak i tyłem, wygodniejsza jest jednak ta pierwsza opcja, z racji tego, że umożliwia swobodną regulację strumienia z baterii bidetowej. Bardzo istotne jest, aby był on zamontowany w odpowiedniej odległości od ściany, a niedaleko miał zainstalowany dozownik z płynem do higieny intymnej. Po podmyciu się w bidecie najlepiej zakończyć korzystanie z niego, podcierając się ręcznikami toaletowymi bądź ręcznikiem, który jak jest wskazane, powinien znajdować się w komfortowej odległości od bidetu. Dodatkowo niektóre bidety są wyposażone w suszarkę, która z jeszcze większą wygodą i komfortem da nam możliwość dokładnego osuszenia się.