Wśród najczęściej spotykanych mebli w naszych domach warto wyróżnić biurko komputerowe, na którym zazwyczaj jest ustawiony sprzęt komputerowy. To specyficzne biurko jest idealnie dostosowane do tego zadania, zawierając elementy dopasowane do parametrów komputera. W salonach meblowych czeka na nas wiele modeli, które będą zróżnicowane między innymi pod kątem ceny. Warto zastanowić się, jakie biurko będzie jak najlepiej dopasowane do naszych oczekiwań.

Najważniejszy aspekt wyboru biurka komputerowego

Wydawać by się mogło, że najważniejszym aspektem wyboru biurka komputerowego jest zgranie jego kolorystyki z pozostałą częścią pokoju. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ to dobranie biurka odpowiednio do naszego wzrostu jest zdecydowanie istotniejsze. Dlaczego? Otóż jak się okazuje, korzystanie ze zbyt małego biurka nie będzie możliwe. Podczas codziennych obowiązków będziemy się garbić, a także nie dobierzemy należycie wygodnego krzesła, co zmusi nas do kolejnych zmian.

Biurko dla gracza

W przypadku wyboru biurka dla gracza pierwsze skrzypce odgrywa ergonomia. Mebel dobierany do zastosowań tego typu musi być przede wszystkim wygodne, dlatego warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Ponadto blat musi mieć odpowiednią powierzchnię, ponieważ każdy szanujący się gracz na co dzień korzysta z dwóch monitorów. Warto również sprawdzić, czy ostateczny użytkownik będzie przechowywał na biurku dodatkowe akcesoria takie, jak głośniki, myszka, czy nawet dysk zewnętrzny. Zajmują one dodatkowe miejsce, o czym zdecydowanie warto pomyśleć.

Istotną cechą skłaniającą do zakupu powinny być również miejsca przeznaczone na umieszczenie okablowania. W przypadku graczy jest go bardzo dużo, dlatego przydatne okazują się wszelkiego typu rynienki, czy haczyki umożliwiające idealne rozłożenie przewodów.

Biurko do biura

W przypadku zastosowań zawodowych również istotna jest ergonomia i wygoda. W tym przypadku jednak znacznie lepiej sprawdzą się proste biurka wyposażone w kilka szuflad, czy dodatkowych półek. Dzięki temu biurko nie będzie się wyróżniać i jednocześnie praca przy nim będzie czystą przyjemnością.

Biurko proste czy narożne?

W tym przypadku wszystko zależy od nas. Jeżeli więcej miejsca na przestrzeń roboczą możemy przeznaczyć w rogu pomieszczenia, zdecydowanie warto postawić na biurko narożne. Z kolei, gdy będziemy w stanie zmieścić biurko proste – takim też warto się zainteresować. Pamiętaj jednak o przeanalizowaniu konstrukcji i jakości wykonania.

Biurko na kółkach czy stałe?

Biurko na kółkach sprawdzi się w momencie, kiedy często lubisz dokonywać zmian. Dzięki systemowi kółek przesuwanie biurka będzie znacznie łatwiejsze i lżejsze. Co więcej, mebel przestawisz w dowolnie wybranym momencie nawet samodzielnie, co pozwala na zmiany wystroju w każdej chwili.

Stałe biurko powinno stanąć we wnętrzu, które nie będzie zmieniane przez dłuższy czas. Meble tego typu charakteryzują się znacznie solidniejszą i cięższą konstrukcją, dlatego przestawienie biurka bez systemu kółek będzie wymagało znacznych nakładów siły.

Biurko z tworzyw sztucznych czy drewniane?

Biurka z tworzyw sztucznych cechują się znacznie niższą ceną i możliwością dobrania wielu półek różnego typu. Tworzywo sztuczne jest jednak znacznie mniej wytrzymałe w porównaniu do drewna i już po kilku latach może okazać się, że nasze biurko zasługuje na wymianę. Ponadto meble tego typu charakteryzują się również stosunkowo niską jakością wykonania, dlatego jeśli zależy Ci na biurku wyższej klasy – zdecyduj się na te wykonane z czystego drewna. Zwróć jednak uwagę na fakt, że musi ono być regularnie impregnowane odpowiednimi preparatami i codzienne utrzymywanie w czystości nie będzie zbyt łatwe.

Biurko – cena

Większość potencjalnych użytkowników zwraca szczególną uwagę na cenę biurka. Aktualny ranking biurek również uwzględnia tę kwestię. Cena zazwyczaj jest zależna od tego, z czego jest wykonane wybrane biurko pod komputer. Meble z tworzyw o gorszej jakości są odpowiednio tańsze, jednakże nie są one wystarczająco wytrzymałe. Ich estetyka również pozostawia wiele do życzenia. Przykładem może być biurko z płyty, które nie zawsze prezentuje się atrakcyjnie.

Idealne biurko jest przestronne (mieszczą się przynajmniej 2 monitory), odpowiednio dopasowane wysokością oraz trwałe.
Idealne biurko jest przestronne (mieszczą się przynajmniej 2 monitory), odpowiednio dopasowane wysokością oraz trwałe.

Jakie biurko kupić?

Z pewnością dobrym wyborem okaże się biurko sosnowe. Musimy jednak zwrócić uwagę na jego parametry. Jeśli poszukujemy mebla dostosowanego do pomieszczenia o niedużym metrażu, powinniśmy zdecydować się na małe biurko komputerowe. Ciekawą propozycją może okazać się biurko metalowe, które wyróżnia się nowoczesnym designem. Nawet małe biurko musi zapewnić nam pełen komfort, dlatego powinno posiadać wysuwaną półkę na klawiaturę. Biurko dziecięce natomiast okaże się idealnym wyborem dla naszych pociech – w salonach meblowych znajdziemy produkty utrzymane w wesołej kolorystyce i o nietypowym kształcie.

W salonach meblowych czeka na nas naprawdę szeroki wybór biurek komputerowych, które będą różnić się między sobą poszczególnymi parametrami. Dzięki temu uda nam się wybrać taki produkt, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z czego jest wykonany wybrany przez nas mebel, ponieważ to bezpośrednio wpływa na jego jakość, a tym samym również na wytrzymałość.

Biurko komputerowe – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Biurko komputerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
5/5 - (1 głosów)