Polujesz na czajnik elektryczny, który jest energooszczędny, wydajny, nie zachodzi kamieniem, a w dodatku szybko zagotowuje wodę? Zastanawiasz się, jaki wybrać – ceramiczny, stalowy czy ten z tworzywa sztucznego? Z grzałką ukrytą czy spiralną? Marki Zelmer, Bosch czy Xiaomi? Zobacz, porównaj i wybierz polecany sprzęt z naszego aktualnego rankingu czajników elektrycznych na Maj 2023! Prezentujemy najlepsze urządzenia w konkurencyjnej cenie! Co więcej, podpowiadamy jaki rodzaj wybrać! Radzimy, na jaką moc grzałki się zdecydować, czy jak dopasować pojemność. Przeczytaj poniżej, jaki czajnik elektryczny kupić w 2023 roku!

Ranking czajników elektrycznych Wrzesień 2023

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking czajników elektrycznych 2023?

Tworząc nasz ranking najpopularniejszych czajników elektrycznych, w pierwszej kolejności braliśmy pod uwagę najważniejsze parametry techniczne ze specyfikacji produktów. Bardzo ważnym kryterium oceny jest moc urządzenia, pojemność, jak również energooszczędność czajnika. Co więcej, w trakcie selekcji bierzemy pod uwagę opinię klientów. Warto dodać, że istotne są dla nas tylko zweryfikowane oceny użytkowników, którzy mieli realne doświadczenie z wybranym czajnikiem elektrycznym. Prezentując powyższy ranking 2023, chcemy przedstawić sprawdzone i polecane produkty na rynku z najlepszym stosunkiem ceny do jakości! Wszystko po to, aby maksymalnie skrócić Twój czas poszukiwania tego idealnego czajnika elektrycznego!

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry czajnik elektryczny do domu?

Nie wiesz, jak wybrać dobry, energooszczędny czajnik A+++, który pobiera niewiele prądu, a przy tym jest funkcjonalny i trwały? Poniżej specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym wskazujemy, na jakie parametry w specyfikacji warto zwrócić uwagę. Zobacz poniżej jak wybrać najlepszy czajnik elektryczny w 2023 roku!

Jaka pojemność czajnika elektrycznego będzie najlepsza?

Przy zakupie nowoczesnego czajnika elektrycznego zastanów się, jaka pojemność będzie dla Ciebie wystarczająca. Parametr ten wskazuje, ile maksymalnie wody może zagotować czajnik w trakcie jednego cyklu. Im większa pojemność, tym urządzenie pomieści więcej wody w trakcie jednego gotowania. Co więcej, pamiętaj, że im większa pojemność, tym większa grzałka. Z kolei im większa grzałka, tym więcej mocy musi wykorzystać czajnik w trakcie gotowania wody.

Obecnie na rynku występują modele czajników, których pojemność wynosi od 0,4 do 2,5 litra. W przypadku, gdy kupujesz czajnik tylko dla siebie lub maksymalnie 2 osób, wtedy wybieraj model o pojemności do 1 litra. Z kolei dla 3 lub 4 osób idealnie sprawdzi się czajnik, który pomieści od 1,1 do 1,5 l. Tymczasem dla większej rodziny, której liczba domowników wynosi 5 lub więcej najlepiej wybierać elektryczny czajnik o dużej pojemności – od 1,6 do 2,5 litra.

Pojemność czajnika elektrycznego Ilość osób w rodzinie
od 0,4 do 1,1 l od 1 do 2 osób
od 1,2 do 1,5 l od 3 do 4 osób
od 1,6 do 2 l 5 lub więcej osób

Ceramiczny, stalowy czy z tworzywa – jaki czajnik wybrać?

W trakcie wyboru urządzenia warto przemyśleć jaki rodzaj chcesz nabyć. Do wyboru masz kilka typów wykonania czajnika. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć czajnik:

 • ze stali nierdzewnej,
 • plastikowy,
 • szklany,
 • ceramiczny.

Najczęściej wybieranymi są bez wątpienia metalowe czajniki wykonane ze stali nierdzewnej. W wybranych modelach producenci stosują dodatkową izolację (termoizolację), dzięki czemu powierzchnia nie nagrzewa się, z kolei woda dłużej podtrzymuje temperaturę. Kolejne, czyli czajniki plastikowe występują w przeróżnych kolorach, dzięki czemu możesz wygodnie dopasować je do wnętrza kuchni. Ich minusem jest wytrącanie się charakterystycznego posmaku, który psuje smak kawy czy herbaty. Natomiast czajniki szklane bardzo ładnie wyglądają, mają przystępną cenę, jednak bardzo mocno się nagrzewają – co jest ich największą wadą.

Ostatnie, czajniki ceramiczne są najlepszym rozwiązaniem do zagotowywania wody. Charakteryzują się wysokiej jakości wykonaniem, ponadto zaparzony napój ma najlepszy smak. Co więcej, ceramiczny czajnik to najzdrowsza alternatywa. Jego powierzchnia nie nagrzewa się zbyt mocno, jak również są proste w zachowaniu czystości. Ich wadą jest na pewno cena oraz duży ciężar. Porównując wszystkie rozwiązania, można stwierdzić, że najlepiej wybierać czajniki elektryczne ceramiczne, jak również te ze stali nierdzewnej – charakteryzują się one największą funkcjonalnością.

Jaka powinna być moc grzałki w dobrym czajniku elektrycznym?

W kolejnym kroku sprawdź taki parametr techniczny jak moc grzałki, który podawany jest w watach (W). Im mocniejszy czajnik, tym szybciej zagotuje wodę. Miej na uwadze, że wraz ze wzrostem mocy rośnie również zużycie prądu! W przypadku czajników elektrycznych występują modele, dla których moc oscyluje od 150 do 3000 W.

Parametr ten warto dopasować do pojemności czajnika. Kiedy zależy Ci na szybkim gotowaniu wody i chcesz kupić czajnik o pojemności do 1,2 litra, to wystarczające będą modele o mocy od 1000 do 2000 W. Nieco inaczej jest z czajnikami o pojemności od 1,2 do 1,5 litra, w tym przypadku kup czajnik elektryczny, dla którego moc oscyluje od 2100 do 2400 W. Natomiast przy największych czajnikach o pojemności od 1,5 do 2 litrów najlepiej zdecydować się na egzemplarze z dużą mocą – od 2500 do 3000 W.

Pojemność czajnik elektrycznego Moc
do 1,2 l od 1000 do 2000 W
od 1,2 do 1,5 l od 2100 do 2400 W
od 1,5 do 2 l od 2500 do 3000 W

Grzałka ukryta czy spiralna – która będzie lepsza?

Wybierając dobry czajnik elektryczny, spotkasz się z modelami, które wyposażone są w grzałkę ukrytą (płaską) lub grzałkę spiralną. Grzałka ukryta to element, który znajduje się na spodzie tego urządzenia AGD, co więcej jest ona płaska i nie styka się bezpośrednio z wodą. Dzięki czemu żywotność urządzenia jest znacznie dłuższa. Z kolei grzałka spiralna w czajniku ma bezpośredni kontakt z wodą, tym samym osadza się na niej kamień. Zestawiając i porównując oba rozwiązania, lepszym wyborem będzie zakup czajnika elektrycznego z grzałką płaską – nie trzeba go często odkamieniać, może zagotować nie większą ilość wody, ma dłuższą żywotność.

Czajnik z regulacją temperatury czy bez tej funkcji?

Przydatną funkcją w każdym nowoczesnym czajniku elektrycznym jest możliwość regulacji temperatury. Funkcja ta umożliwia ustawienie temperatury wody najczęściej w przedziale od 40 do 100°C. Dzięki temu możesz w profesjonalny sposób przygotować przeróżne napoje, tym samym wygodnie dopasować wybraną temperaturę do rodzaju herbaty, kawy czy ziół. Reasumując, jeśli zależy Ci na maksymalnie funkcjonalnym urządzeniu, dzięki któremu przygotujesz filiżankę wybranego napoju, który ma dedykowaną temperaturę zaparzania, to wybieraj tylko elektryczny czajnik wyposażony w regulację temperatury.

Czajnik elektryczny A+++, A++ czy A+ – jaką klasę energetyczną wybrać?

Klasa efektywności energetycznej jest to skala, która obrazuje urządzenia z wykorzystaniem liter oraz kolorów. W trakcie wyboru możesz poszukiwać informacji o tym parametrze. Mogłoby się wydawać, że podobnie jak w innych urządzeniach AGD, czajniki mają swoje oznaczenie, np. czajnik A+++, co wskazywałoby na najbardziej energooszczędny model. Jednak producenci czajników elektrycznych nie stosują klasy efektywności energetycznej do określania pracy urządzenia. W związku z tym, do określenia energooszczędności wybranego czajnika, pozostaje porównanie jego pojemności oraz mocy.

Jakie dodatkowe funkcje oraz akcesoria ma najlepszy, energooszczędny czajnik?

Każdy najlepszy czajnik elektryczny wyposażony jest w dodatkowe funkcje oraz udogodnienia, które usprawniają działanie sprzętu, wpływają na krótszy czas zagotowania wody, jak również ograniczają zużycie energii elektrycznej. Do jednych z przydatnych zastosowań w nowoczesnym czajniku można zaliczyć:

 • wskaźnik poziomu wody;
 • nienagrzewającą się rączkę,
 • uchwyt z antypoślizgową powłoką;
 • wygodny przycisk do załączania;
 • nienagrzewającą się obudowę;
 • wyjmowany filtr antyosadowy;
 • schowek na przewód;
 • czajnik bezprzewodowy;
 • antypoślizgową podstawę;
 • termostat;
 • wyprofilowaną końcówkę do nalewania gorącej wody;
 • pokrywkę z blokadą;
 • chromowane elementy, dzięki czemu czajnik nie zachodzi rdzą;
 • przycisk otwierający pokrywę;
 • wygodny włącznik.

Ile kosztuje najlepszy czajnik elektryczny do kawy i herbaty?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup najlepszego czajnika elektrycznego, zależna jest od mocy urządzenia, marki, designu, pojemności, jak również od zastosowanych funkcji. Najtańsze elektryczne czajniki kosztują już od 35 zł. Z kolei te droższe czajniki mogą kosztować nawet 900 zł. Warto również dodać, że najtańsze są modele wykonane z tworzywa sztucznego, z kolei te najdroższe to czajniki ceramiczne oraz stalowe.

Rodzaj czajnika elektrycznego Cena
plastikowy od 35 do 330 zł
ze stali od 40 do 900 zł
szklany od 85 do 330 zł
ceramiczny od 115 do 200 zł

Xiaomi Kettle, Tefal Loft czy Bosch – z jakiej marki wybrać czajnik elektryczny?

Podczas wyboru najlepszego czajnika elektrycznego warto wybierać taki od sprawdzonego producenta. Do jednych z nich można zaliczyć czajniki elektryczne Bosch, które nie tylko wyróżniają się bardzo ładnym designem, ale również są pojemne i ergonomiczne. Poza tym są to czajniki elektryczne z funkcjami, które usprawniają gotowanie i zaparzanie napojów. Inną polecaną marką jest nowoczesny czajnik Xiaomi, m.in. Xiaomi Mi Smart Kettle Pro, który daje możliwość sterowania urządzeniem z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Na dodatek warty uwagi jest model marki Tefal, np. Tefal Loft KO250130 o mocy 2400 W oraz przepięknym industrialnym wyglądzie. Do pozostałych marek, które produkują wysokiej jakości czajniki elektryczne, zaliczamy:

 • Electrolux,
 • Russell Hobbs,
 • Zelmer,
 • Smeg,
 • Beko,
 • Philips,
 • Kenwood.

Najlepsze modele czajników polecane w 2023 roku

Poniżej znajdziesz modele czajników, które szczególnie polecamy w tym roku.

Bosch TWK 8613P

Niniejszy model czajnika elektrycznego marki Bosch będzie strzałem w dziesiątkę, w szczególności dla fanów stosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w sprzętach używanych na co dzień w gospodarstwach domowych. Z powodu swojego niebanalnego wyglądu oraz stonowanej, stalowo-czarnej kolorystyki, czajnik z łatwością wpasuje się do wielu rodzajów wnętrz, nawet tych urządzonych w duchu minimalizmu.
Producent gwarantuje nam solidne i staranne wykonanie urządzenia, co z resztą widać już na pierwszy rzut oka. Dzięki dużej pojemności wynoszącej 1,5 litra, czajnik idealnie nada się do przyrządzania różnego rodzaju napojów nawet dla większej liczby osób i zaspokoi potrzeby zarówno licznej rodziny, jak i chociażby pracowników w biurze. Sporym atutem jest możliwość podgrzania wody do czterech różnych poziomów temperatury, a także funkcja Keep Warm Function, która pozwala na utrzymanie ciepła wody. Dodatkowo czajnik posiada filtr antywapniowy oraz opcje gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania, dzięki którym nie uruchomi się on w przypadku otwartej pokrywy lub braku zawartości.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Russel Hobbs 20460-70 Buckingham

Czajnik elektryczny firmy Russel Hobbs wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej odpornej na uszkodzenia i będącej gwarancją najlepszej możliwej jakości. Prosty, opływowy kształt oraz brak zbędnych dodatków, czynią jego wygląd bardzo eleganckim, sprawiając, że świetnie łączy się on z pozostałymi urządzeniami znajdującymi się w kuchni, bez problemu wtapiając się w aranżację pomieszczenia.
Do pojemności 1,7 litra dostosowana została całkiem spora moc o wartości 2400 W, tworząc funkcjonalny sprzęt o dobrych parametrach i atrakcyjnej cenie w stosunku do prezentowanej jakości. Model Buckingham wyposażony został w funkcję cichego gotowania, dzięki której hałas został ograniczony nawet do 75% w porównaniu do standardowych czajników. Warto wziąć również pod uwagę szybkość pracy, wyjmowany filtr, wyprofilowany „dziobek” ułatwiający nalewanie wody oraz specjalny wskaźnik wody, który pozwala na przygotowanie jednej, dwóch, lub trzech filiżanek napoju, w zależności od potrzeb indywidualnych. Oryginalnym dodatkiem w kontekście samego wyglądu jest natomiast podświetlany na niebiesko pierścień, który widoczny jest po włączeniu czajnika.

Vintage Cuisine

Zakupem tego czajnika elektrycznego powinny się zainteresować w szczególności osoby, które uwielbiają styl vintage, cenią sobie oryginalny wystrój wnętrz w swoich domach lub mieszkaniach, a także mają słabość do wyjątkowych elementów, nadających pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Przez wzgląd na charakterystyczny wzór oraz pastelową gamę kolorystyczną, staje się on prawdziwą ozdobą kuchni.
Urządzenie posiada dobre parametry, począwszy od pojemności 1,7 litra, poprzez moc zawierającą się w przedziale 1850-2200 W, kończąc na przydatnych opcjach, takich jak funkcja podświetlenia, automatycznego wyłączenia po zagotowaniu wody, jak również przejrzysty wskaźnik jej poziomu. Obrotowa podstawa odpowiada za stabilność czajnika i wygodę użytkowania. Całość wykonano z metalu z dodatkiem tworzywa sztucznego.

Zelmer ZCK1177X

Kolejny model czajnika elektrycznego pochodzący od marki Zelmer przyciąga wzrok nienachalnym designem, utrzymanym w kolorze srebra i odzwierciedlającym harmonijną prostotę. Wybór takiego urządzenia pozwoli nam uniknąć przytłaczającego efektu podczas kompletowania wyposażenia do kuchni. Zamiast tego będziemy mogli cieszyć się lekkością i uniwersalnością domowego sprzętu.
Materiałem, który został użyty do wykonania owego czajnika, jest stal nierdzewna. Jego pojemność określa się na 1,7 litra, natomiast moc osiąga wartość 2200 W. Górną część zabezpiecza zatrzaskiwana pokrywa, otwierana przy pomocy dedykowanego przycisku. Wyposażono go oczywiście we wskaźnik poziomu wody, obrotową podstawę ze schowkiem na przewód i podświetlany przycisk włączania i wyłączania. W środku znajduje się praktyczny filtr antywapienny. Urządzenie wyłącza się automatycznie po zagotowaniu wody, a także po zdjęciu z podstawy, co stanowi zaletę, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty dotyczące bezpieczeństwa użytkowników.

Philips HD4646/00

Czajnik elektryczny z serii Daily Collection, wyprodukowany przez znaną na całym świecie firmę Philips można bez wątpienia określić jako model reprezentujący absolutną klasykę gatunku. W stosunku do pojemności wynoszącej 1,5 litra, warto zwrócić uwagę na fakt, iż odznacza się on stosunkowo dużą mocą o wartości aż 2400 W, co gwarantuje niezwykłą wydajność, która jest ogromnym plusem w kontekście funkcjonalności.
Sprzęt wyposażono w czytelny wskaźnik poziomu wody, a także zdejmowaną pokrywkę, która w znacznym stopniu ułatwia jego napełnianie, które możliwe jest również poprzez sam „dziobek”. Przechowywanie czajnika jest wygodniejsze dzięki możliwości owinięcia przewodu wokół podstawy. System zabezpieczeń chroni przed ryzykiem uruchomienia pustego czajnika oraz w razie potrzeby automatycznie go wyłącza. Za dodatkowy plus należy uznać komfort podczas regularnego czyszczenia, natomiast filtr z drobną siateczką zamontowany na „dziobku” zatrzymuje drobinki kamienia mogące znaleźć się w wodzie.

Klarstein Aquavita

Czajnik elektryczny Klarstein Aquavita
Czajnik elektryczny Klarstein Aquavita

To wygodny, wielofunkcyjny i nowoczesny czajnik elektryczny. Jego pojemność wynosi 1,7 litra, a moc 2200 W. Dzięki niej podgrzanie nawet pełnego czajnika zajmuje jedynie kilka minut. Warto również zaznaczyć, że urządzenie to posiada na jednym z boków przejrzysty wskaźnik temperatury, dzięki któremu łatwo oszacujesz, kiedy woda zostanie doprowadzona do wrzenia lub będzie odpowiednia dla przygotowywanego przez Ciebie napoju.
Klarstein Aquavita to najlepszy czajnik elektryczny dla osób ceniących sobie nie tylko funkcjonalność, ale również wysoką jakość wykonania i odporność. Został wykonany ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu należytą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Omawiany przez nas czajnik elektryczny Klarstein jest również bezprzewodowy, dzięki czemu możesz go swobodnie przenosić i nie oparzysz się, ponieważ posiada specjalne uchwyty antyoparzeniowe. Podsumowując, czajnik elektryczny godny polecenia.

Philips HD 9384

Czajnik Philips HD 9384
Czajnik Philips HD 9384

Łatwy w obsłudze, a zarazem nowoczesny czajnik elektryczny marki Philips. W jego podstawie znajdują się wygodne przyciski, które odpowiadają za podgrzanie wody do odpowiedniej, wybranej przez Ciebie temperatury. Dzięki temu dostosujesz ją do wielu rodzajów kawy, herbaty, a nawet yerba mate. Pojemność urządzenia to 1,7 litra, a moc to aż 2400 W.
Ciekawostką jest funkcja utrzymywania temperatury. Jak sama nazwa wskazuje, podtrzymuje ona temperaturę wody po zagotowaniu. W ten sposób możesz zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale także prąd konieczny do ponownego podgrzania wody. Philips HD 9384 jest również czajnikiem ekologicznym. Na jego obudowie znajduje się specjalna podziałka pozwalająca na przygotowanie tyle wody, ile aktualnie potrzebujesz.
Na koniec jedynie wspomnimy, że urządzenie znajdujące się na drugim miejscu naszego rankingu czajników elektrycznych ma wiele, bardzo dobrze działających zabezpieczeń. Chronią one nie tylko przed zwarciem, ale również uruchomieniem pustego czajnika. Ponadto sprzęt wyłączy się za każdym razem, gdy woda zagotuje się do wybranej temperatury lub podniesiesz go z podstawy.

Zelmer 332.2

Zelmer 332.2
Zelmer 332.2

Zelmer słynie z produkcji prostych, aczkolwiek bardzo niezawodnych urządzeń elektronicznych. Taki też jest czajnik znajdujący się na trzecim miejscu naszego rankingu. Na wstępie warto zaznaczyć, że posiada on specjalny filtr nylonowy, dzięki któremu przygotowywana woda jest niezwykle czysta. Ponadto filtr ten można zamienić na węglowy wykazujący się lepszymi właściwościami filtracyjnymi.
Pojemność 1,7 litra pozwala na przygotowanie około 8 filiżanek napoju, dzięki czemu zaparzysz herbatę lub kawę nie tylko dla swojej rodziny, ale również gości. Zelmer 332.2 występuje w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego możliwe jest dobranie koloru czajnika elektrycznego do wystroju kuchni.

Zelmer CK1800

Nowoczesny czajnik elektryczny Zelmer CK1800
Nowoczesny czajnik elektryczny Zelmer CK1800

Zelmer CK1800 to czajnik z regulacją temperatury w zakresie 40-100 stopni Celsjusza. Pojemność urządzenia jest mniejsza względem poprzednio omawianych w rankingu, ponieważ wynosi 1.6 litra. Mimo to jest w pełni wystarczająca do tego, aby przygotować wiele filiżanek lub kubków ulubionego napoju. Przedstawiany, najlepszy czajnik elektryczny Zelmer posiada standardowy zestaw zabezpieczeń: przed zwarciem, włączeniem bez wody, czy oparzeniem.
Ponadto wyposażony jest również w wyjmowany filtr antywapniowy, dotykowy panel sterujący, a także obrotową podstawę. W dolnej części obudowy urządzenia znajduje się również schowek na przewód.

MPM Product MCZ-59

MPM Product MCZ-59
MPM Product MCZ-59

Najlepszy czajnik elektryczny dla osób, które potrzebują prostego w obsłudze i niezawodnego urządzenia. Jego pojemność wynosi 1,7 litra. Moc maksymalna zainstalowanej we wnętrzu czajnika grzałki wynosi 2200 W. Na uwagę zasługuje również obudowa. Wykonana została ze stali nierdzewnej pomalowanej na kolor beżowy. Otwieranie pokrywy odbywa się w sposób automatyczny, a wnętrze czajnika zostało podświetlone specjalnie zabudowanymi diodami. Takie dobranie elementów zapewnia nie tylko możliwość długotrwałej eksploatacji, ale również wyjątkowy wygląd.
Ponadto w przedstawianym czajniku elektrycznym nie zabrakło obrotowej podstawy, czy podziałki informującej o ilości znajdującej się wewnątrz wody.

Podsumowanie

 • W trakcie wyboru najlepszego czajnika elektrycznego koniecznie zdecyduj, jaki rodzaj chcesz kupić. Oprócz tego sprawdź pojemność, rodzaj grzałki, jak również moc urządzenia.
 • W sprzedaży spotkasz się z bezprzewodowymi czajnikami, które zasilane są na kabel, jednak istnieje możliwość odpięcia ich od podstawy zasilania.
 • Warto wybierać model z regulacją temperatury. Dzięki temu możesz dostosować temperaturę wody w zakresie od 40 do 100 stopni Celsjusza.
 • Do przydatnych udogodnień można zaliczyć: wbudowany filtr antywapienny, antypoślizgową rączkę, schowek na przewód, przycisk otwierający pokrywę, nienagrzewającą się zewnętrzną powierzchnię.
 • W ofertach sklepów dostępne są również czajniki elektryczne z zaparzaczem.
 • Warto zdecydować się na cichy czajnik elektryczny, który posiada specjalną konstrukcję, która tłumi zbyt duży odgłos w trakcie zaparzania.
 • Cena za czajniki elektryczne wynosi od 35 do 900 zł.
 • Do najlepszych zalicza się modele stalowe oraz ceramiczne.
 • Nie możesz się zdecydować na konkretny model? Sprawdź nasz ranking czajników elektrycznych, w którym zestawiamy polecane egzemplarze w najlepszych kwotach!

Najczęściej zadawane pytania o czajniki elektryczne – FAQ

Z jakiej firmy wybrać elektryczny czajnik?

Do wyboru masz wiele modeli czajników elektrycznych z przeróżnych marek. Do jednych z najlepszych i najbardziej funkcjonalnych można zaliczyć czajniki elektryczne Xiaomi, Bosch oraz Tefal. Oprócz tego godnymi polecenia są produkty marki Electrolux, Russell Hobbs, Zelmer oraz Beko.

Ile kosztuje stylowy czajnik do kuchni?

Jeśli zależy ci na czajniku elektrycznym w wyjątkowym designie, to musisz przeznaczyć na jego zakup przynajmniej 100 zł. Najdroższe modele o bardzo ładnym wyglądzie kosztują nawet 900 zł. Bardzo polecane są czajniki ceramiczne. Umożliwiają one zaparzenie wody bez wytrącania przeróżnych szkodliwych substancji. Ich cena wynosi od 115 do 200 zł.

Jaki czajnik elektryczny wybrać?

W trakcie wyboru czajnika elektrycznego koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia. Oprócz tego ważnym krokiem jest dopasowanie pojemności do wielkości rodziny. Poza tym sprawdź na rodzaj grzałki, zastosowane funkcje oraz udogodnienia. W dodatku warto porównać opinie zadowolonych użytkowników w trakcie wyboru tego najlepszego egzemplarza.
5/5 - (6 głosów)