Czytniki do cyfrowych książek cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Również Polacy są zdania, że czytnik ebook może być bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Zazwyczaj decydujemy się na markę Kindle, która nie bez powodu cieszy się odpowiednią renomą.

Kindle – gdzie kupić?

Osoby zastanawiające się nad tym, gdzie kupić Kindle, powinny przede wszystkim skorzystać z ofert internetowych sklepów. W sieci bez problemów natkniemy się na najróżniejsze modele tego typu czytników, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przyjrzeć się szczegółowym parametrom, które pomogą nam znaleźć odpowiedź na pytanie: jaki Kindle kupić? Należy dodać, że obecnie sklepy internetowe udostępniają nam wiele wersji Kindle, które różnią się rozdzielczością czy obsługą ekranu.

Czytnik ebook to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy kochają czytać. Można go zabrać wszędzie, jest lekki i bardzo pojemny. Możemy na nim przechowywać tysiące książek.
Czytnik ebook to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy kochają czytać. Można go zabrać wszędzie, jest lekki i bardzo pojemny. Możemy na nim przechowywać tysiące książek.

Rozmiar ekranu czytnika ebook

Wielkość ekranu wpływa na jakość użytkowania, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na ten parametr. Krótko mówiąc, im ekran jest większy, tym lepiej będzie się nam czytało. W sprzedaży dostępne są czytniki ebooków o przekątnej mniejszej lub większej, niż 6 cali. My z pełną odpowiedzialnością polecamy rozwiązania większe. Sprawdzą się znacznie lepiej nawet podczas długiego czytania.

Rodzaj ekranu, podświetlenie

Aby czytanie było jeszcze przyjemniejsze, warto dokonać zakupu czytnika z ekranem e-papierowym, czyli takim, który swoją kolorystyką imituje papier naturalny. W ten sposób nasz mózg będzie miał wrażenie, że czytamy standardową książkę i będzie znacznie mniej się męczył. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sprzedaży dostępne są również urządzenia wyposażone w ekran LCD. Nie polecamy ich mimo znajdujących się na pokładzie funkcji. Często są one zbędne, a jakość samego sprzętu pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto zainteresować się sprawdzonym rozwiązaniem.

Ponadto bardzzo dobrą opcją okazuje się czytnik ebooków z podświetleniem. Opcja ta zazwyczaj rozwiązana jest za pomocą specjalnych diod, które umieszczone są pomiędzy samym ekranem, a zewnętrzną częścią obudowy. W ten sposób światło rozchodzi się bardzo równomiernie i naturalnie oświetla „kartkę”.

Czytnik dotykowy czy z przyciskami?

Zdecydowanie polecamy zakup czytnika ebooków wyposażonego w ekran dotykowy. Jego obsługa będzie znacznie łatwiejsza, a zastosowanie dotyku sprawi, że urządzenie będzie działało znacznie szybciej. Co więcej, czytniki dotykowe nie różnią się cenowo w porównaniu do klasycznych odpowiedników, dlatego na sprzęt tego typu pozwolić sobie może każdy zainteresowany.

Formaty obsługiwanych plików

Informacje na temat obsługiwanych formatów plików znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia. Zazwyczaj będą to podstawowe formaty elektronicznych książek (EPUB i MOBI), a także kilka dodatkowych ułatwiających korzystanie z plików innego typu. Pamiętaj, że im więcej formatów obsługuje wybrane przez Ciebie urządzenie, tym bardziej będzie uniwersalne i lepiej sprawdzi się w codziennych warunkach.

Czytnik ebook z Wi-Fi

Jak się okazuje, czytnik ebooków umożliwia również korzystanie z Internetu. Jednak, aby ta funkcja była dostępna, na pokładzie urządzenia musi znajdować się WI-FI. W funkcję tę wyposażona jest znaczna część dostępnych obecnie na rynku sprzętów, dlatego wybranie odpowiedniego nie będzie stanowiło problemu. Ponadto łączność bezprzewodowa pozwoli również na pobieranie książek bezpośrednio do pamięci urządzenia, czy aktualizację oprogramowania. Wybrane modele posiadają również Bluetooth. Technologia ta umożliwia przesyłanie plików pomiędzy różnymi urządzeniami, co może okazać się przydatne, kiedy lubimy wymieniać się publikacjami.

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Wybrane czytniki ebooków posiadają również funkcje dodatkowe. Zaliczamy do nich nie tylko wcześniej wspomniane przeglądanie internetu, ale również funkcję przekładania tekstu pisanego na mowę, czy odtwarzanie plików MP3. Opcje tego typu pozwalają na stworzenie z ebooka prawdziwej domowej biblioteczki obsługującej nie tylko ebooki, ale również ebooki, co może okazać się prawdziwą gratką dla wielbicieli obu typów książek elektronicznych.

Wśród dodatkowych akcesoriów zazwyczaj znajduje się karta pamięci MicroSD, pokrowiec, czy dodatkowa lampka LED. Bardzo często nie są one jednak dołączone do zestawu, dlatego chcąc je posiadać będziemy musieli je dokupić osobno. Nie mniej jednak posiadanie pokrowca, czy dodatkowej pamięci na książki jest bardzo przydatne, dlatego też warto się nad tym zastanowić.

Czytnik – cena

Funkcjonalność czytników bezpośrednio wpływa na ich cenę. Warto zdecydować się na taki model, który będzie można obsłużyć także w rękawiczkach. Ranking czytników ebook często jest układany w oparciu o cenę, jednakże najważniejsze powinny być dla nas szczegółowe parametry. Jaki czytnik kupić, aby był jednocześnie nowoczesny oraz tani? W tym zakresie wiele modeli Kindle powinno spełnić nasze oczekiwania.

Kindle – ranking

Ranking czytników Kindle pomoże nam podjąć decyzję, jaki Kindle będzie dla nas odpowiedni. Warto przyjrzeć się między innymi technologii ekranu oraz jego rozdzielczości. Istotna jest także objętość dostępnego dysku. Naszą uwagę powinna również przykuć waga wybranego urządzenia. Jaki czytnik jest obecnie szczególnie polecany? Godny uwagi jest między innymi model Kindle Voyage, który cechuje się wyjątkową ostrością ekranu. Rankingi potwierdzają, że jest to urządzenie o lekkiej wadze oraz cienkiej obudowie, co stanowi dodatkowy atut.

Warto nadmienić, że Kindle niemal z roku na rok udostępniają coraz więcej dodatkowych funkcji. Dzięki czemu czytniki stają się jeszcze prostsze w obsłudze, zapewniając użytkownikowi pełen komfort. Prezentowane urządzenia są obecnie ogólnodostępne na naszym rynku.

Czytnik ebook – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Czytnik Ebook. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
5/5 - (1 głosów)