Popularność depilacji laserowej stale rośnie. Głównie ze względu na to, że tradycyjne metody golenia nie są tak skuteczne i nie niosą ze sobą długotrwałych rezultatów. Ponadto często powodują podrażnienia i wrastanie włosków. Kiedyś depilacji laserowej można było się poddać jedynie w gabinecie kosmetycznym. Obecnie jednak, dzięki depilatorowi laserowemu, istnieje możliwość nabycia tego urządzenia i wykonanie zabiegu w zaciszu domowym.

Czym jest depilator laserowy i jak działa?

Depilator IPL (lntense Pulse Light), czyli depilator laserowy, to urządzenie, które wykorzystuje technologię intensywnego światła pulascyjnego.

Działanie depilatora laserowego oparte jest na zjawisku zwanym fototermolizą. Urządzenie emituje odpowiednią wiązkę światła, która przenika w głąb skóry. Następnie łączy się z melaniną, czyli barwnikiem mieszków włosowych i pod wpływem wytwarzanego ciepła, niszczy cebulki włosów. Wiązka światła jest całkowicie bezpiecznego dla zdrowia, ponieważ nie przenika dalej, niż skóra właściwa.

Jaki depilator laserowy wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze tego typu urządzenia, jest możliwość regulacji jego mocy. Dobry depilator laserowy, pozwoli na dostosowanie intensywności jego działania, indywidualnie do progu bólu każdej osoby.

Warto postawić na urządzenie wyposażone w czujnik kontaktu ze skórą. Większość depilatorów już posiada tą funkcję.

Wygodnym rozwiązaniem jest także depilator działający bezprzewodowo. Warto zwrócić uwagę również na zabezpieczenie przed dziećmi, ponieważ wiązka światła skierowana bezpośrednio w oczy, może je uszkodzić.

Osoby z bardzo niskim progiem bólu, mogą zdecydować się na depilator z funkcją chłodzącej nakładki lub emitowaniem zimnego nawiewu powietrza w kierunku miejsc poddawanych depilacji.

Aby wybrać najlepszy depilator laserowy, warto postawić na urządzenie renomowanej marki. Przede wszystkim dlatego, że produkty te posiadają certyfikaty agencji zdrowotnych oraz kosmetycznych. Gwarantują one wysoką skuteczność działania oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Oceń