Depilatory to bardzo ważna grupa urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji oraz higieny ciała kobiet. Producenci sprzętu stosują coraz nowocześniejsze technologie oraz rozwiązania prześcigając się w ofertach. Informacje zawarte w określonym poradniku pozwolą wybrać najlepszy depilator.

Jakie wyróżnia się rodzaje depilatorów?

Analizując oferty dostępne na rynku i zastanawiając się nad tym, jaki depilator wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaje określonych urządzeń. Spotkać się można z następującymi typami depilatorów:

 • depilatory klasyczne – działanie tych urządzeń oparte może być na wykorzystaniu pęset bądź dysków. W jednej i drugiej sytuacji zlokalizowane są one w głowicy. Gdy dochodzi do obracania się głowicy, pęsety lub dyski ulegają otwieraniu, lub zamykaniu, co przyczynia się do chwytania włosków. Efektywność jednego i drugiego rozwiązania jest porównywalna.
 • depilatory laserowe – jest to rodzaj sprzętu, który przyczynia się do emitowania wiązki światła, która ma określoną długość fali. Wskazany rodzaj energii wchłaniany jest przez brodawkę, a więc fragment włosa, który odpowiada za wzrost. Dochodzi do zwiększenia temperatury w określonej lokalizacji, przez co brodawka ulega zniszczeniu lub likwidacji.
 • depilatory IPL – mają one lampę powodującą naświetlanie małej powierzchni naszej skóry. Światło jest spektrum fal, wyróżniających się różną długością. Ulegają one wchłanianiu przez cebulki włosowe. Działanie to przyczynia się do uszkodzenia cebulek oraz zahamowania wzrostu włosa.

Jakie są zalety oraz wady depilatorów?

Depilatory są to bardzo przydatne urządzenia mające wiele zalet, jednakże użytkowanie określonego sprzętu może przynieść pewne negatywne aspekty.

Zalety związane z wykorzystaniem depilatorów:

 • są to urządzenia łatwe w obsłudze,
 • pozwalają na dłuższe utrzymanie efektu gładkiej skóry,
 • bardzo rzadko przyczyniają się do powstania uczuleń,
 • jest to jednorazowy koszt, który ponoszony jest raz na dłuższy okres.

Wady depilatorów:

 • nie może być wykorzystywany do wszystkich rodzajów skóry,
 • czasami powodują podrażnienia,
 • zabieg usuwania owłosienia przy ich wykorzystaniu jest bolesny,
 • po depilacji może dochodzić do wrastania włosów w skórę.
Zobacz powiązane rankingi:

Jaki depilator kupić?

Gdy chcemy kupić dobry depilator powinniśmy zastanowić się nad odpowiedziami na kilka ważnych pytań.

Pytania są następujące:

 1. jaki mamy rodzaj skóry (wrażliwa czy normalna)?
 2. jaki mamy rodzaj owłosienia (mocne i gęste czy słabe i rzadkie)?
 3. jaką jest nasza odporność na ból?

Odpowiedź na te pytania umożliwi nam dokonanie wyboru najlepszego dla nas urządzenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć na jakie parametry musimy zwrócić naszą uwagę.

Przy zakupie urządzenia powinniśmy uwzględnić następujące elementy:

 • głowica – koniecznie trzeba sprawdzić jaki typ głowicy ma określone urządzenie oraz czy jest ruchoma i odpowiednio wyprofilowana.
 • regulacja prędkości – podkreślić należy fakt, że prędkość głowicy musi być dopasowana do typu skóry oraz rodzaju włosów. Szybsze obroty przyczynią się do dokładniejszej depilacji, ale także bardziej bolesnej. Wolniejsze obroty natomiast pozwolą na uniknięcie podrażnień na skórze. Warto zatem zainwestować w urządzenie, które ma możliwość regulacji prędkości.
 • zasilanie – sprzęt może mieć następujące rodzaje zasilania: akumulatorowe, sieciowe, bądź akumulatorowo-sieciowe.
 • budowa oraz estetyka – w tym aspekcie warto sprawdzić, czy urządzenie nie wyróżnia się zbyt wymyślnymi kształtami, gdyż używanie takiego depilatora może być bardzo kłopotliwe.
 • dodatkowe nakładki – depilatory mogą być wyposażone w następujące dodatkowe nakładki: goląca, chłodząca, łagodząca przeznaczona do depilacji wrażliwych miejsc, do peelingu, a także rolki masujące.

Jakie są dodatkowe funkcje oraz akcesoria depilatorów?

Depilatory mogą mieć dodatkowe funkcje, wśród których wymienia się następujące:

 • podświetlanie – pozwala to na bardziej dokładne przeprowadzenie zabiegu depilacji oraz wyłapanie drobniejszego owłosienia.
 • możliwość cichej pracy – funkcja silence redukuje głośną pracę depilatora.
 • nawiew powietrza – przyczyna się do chłodzenia skóry wpływając na redukcje odczuwanego bólu.

Wymienia się także dodatkowe akcesoria takie jak: głowica chłodząca, rękawica chłodząca oraz pędzelek wykorzystywany do czyszczenia głowicy z włosków i zabrudzeń.

Depilator – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Depilatory.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń