Miska wc jest podstawowym sprzętem, który znajduje się w każdym domu. Może być wolnostojąca lub wisząca, biała lub w kolorze, ale zawsze będzie przykryta deską sedesową. To właśnie od tej deski, w największym stopniu, zależy komfort użytkowania toalety. Najczęściej pierwszą deskę sedesową kupujemy wraz z miską wc i często nawet nie zastanawiamy się nad jej jakością. Dopiero kiedy przychodzi moment wymiany toalety lub samej deski, zaczynamy zagłębiać się w temacie.

Jaką deskę wybrać?

Obecnie największą popularnością cieszy się deska wc wolnoopadająca. Dzięki wolnemu opadaniu deski niwelowany jest do zera hałas zamykania muszli. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczana jest możliwość uszkodzenia klapy dolnej przez górną podczas silnego uderzenia. Jednak na rynku dostępne są różne modele takich desek. Jaka deska wolnoopadająca będzie najlepsza? Najważniejsze jest, aby prawidłowo dobrać jej kształt do kształtu muszli, tak aby z żadnej strony nie wystawała poza jej obrys. Dzięki temu użytkownik będzie czuł się komfortowo, a deska będzie po prostu stabilna. Podczas wyboru należy także podjąć decyzję odnośnie materiału, z którego wykonana jest deska. Może to być miękki polipropylen lub twardy duroplast, który będzie dużo bardziej trwały. Coraz bardziej popularne stają się także deski z MDF-u. Jednak sposób ich pielęgnacji jest trochę inny. Nie należy traktować ich środkami chemicznymi.

Oprócz materiału, podczas zakupu można wybrać także kolor. Nawet jeśli posiadamy białą miskę wc, kolor i wzór deski może być zupełnie inny. Zależy to tylko od naszej wyobraźni.