Najlepszy ekspres do kawy pozwoli zaoszczędzić masę czasu każdego dnia. Przy jego pomocy nie tylko przygotujesz pyszną i aromatyczną kawę, ale również zrobisz to w błyskawicznym tempie niemożliwym do osiągnięcia w tradycyjny sposób. O wyborze ekspresu do kawy już pisaliśmy, dlatego ten tekst będzie uzupełnieniem tamtego artykułu. Zatem, zapraszamy do rankingu ekspresów do kawy na 2023 r..

Ranking ekspresów do kawy marzec 2023

Najlepsze ekspresy do kawy – 9 polecanych modeli

KRUPS EA815

Krups EA815
Krups EA815

Firmę Krups na pewno zna każdy wielbiciel dobrej kawy. Od wielu lat specjalizuje się ona w produkcji najlepszych ekspresów do kawy, dlatego też w tym rankingu jednym z dwóch prezentowanych urządzeń jest Krups EA815. Sprzęt ten charakteryzuje się mocą 1450 W. Gwarantuje ona bardzo szybkie przygotowywanie każdej kawy. Co ważne, omawiany ekspres do kawy może przygotować napój zarówno z całych ziaren, jak i zmielonych. Zastosowany młynek pozwala na dostosowanie stopnia zmielenia kawy do własnych preferencji.
Na uwagę zasługuje również wyświetlacz LCD. Znajduje się on w górnej części przedniej ściany urządzenia i prezentuje wszystkie, najważniejsze parametry. Ponadto za jego pomocą możesz również dokonać wszelkich ustawień. Maksymalne ciśnienie generowane przez ekspres Krups wynosi 15 barów, dzięki czemu zyskasz możliwość przygotowania nawet wymagającego espresso.

Tchibo Cafissimo Classic

Tchibo Cafissimo Classic
Tchibo Cafissimo Classic

Wydawać by się mogło, że firma Tchibo zajmuje się wyłącznie produkcją kawy, ale w ofercie tej firmy znajdziemy również ekspresy. Cafissimo Classic to najlepszy ekspres ciśnieniowy o pojemności 1,2 litra. Warto zaznaczyć, że jest to urządzenie uniwersalne, co oznacza, że przy jego pomocy przygotujesz każdy rodzaj kawy. Sterowanie odbywa się przy pomocy wygodnych przycisków, dzięki czemu w łatwy sposób dostosujesz wszystkie parametry procesu parzenia.
Ponadto omawiany sprzęt wyposażony jest również w wysokiej jakości spieniacz mleka. Najlepszy ekspres do kawy Tchibo zasilany jest przy pomocy kapsułek, co gwarantuje bardzo dobry smak i aromat wszystkich przygotowywanych naparów. Warto również wspomnieć o energooszczędności, gdyż ten aspekt w tym przypadku został rozwiązany w bardzo dobry sposób. Otóż ekspres wyłączy się automatycznie po 7 minutach bezczynności, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej spada do zera. Tchibo Cafissimo Classic jest również objęty 40 – miesięczną gwarancją.

DeLonghi ECAM23.120

Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120
Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120

Najlepszy ekspres ciśnieniowy DeLonghi to urządzenie o pojemności 1,8 litra i mocy 1450 W. Wysokość sprzętu to jedyne 34 cm, dlatego też możesz ustawić go w dowolnie wybranym miejscu. Ponadto jego możliwości są niemal nieograniczone. Przy jego pomocy przygotujesz zarówno espresso, jak i cafe americana, czy latte.
Sterowanie ECAM23.120 odbywa się przy pomocy przycisków, a wszystkie dostępne funkcje zostały bardzo dobrze opisane. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z obsługą nawet wtedy, gdy wcześniej nie miałeś do czynienia z ekspresami. Ponadto praca urządzenia DeLonghi jest również niezwykle cicha i bezpieczna.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Bosch TKA8631

Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631
Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631

Jedyny najlepszy ekspres do kawy przelewowy w tym rankingu. Cechuje się niewielką pojemnością, ponieważ wynosi ona jedynie 1,25 litra. Moc urządzenia to 1120 W. Parametry te pozwolą Ci zaparzyć nawet 15 filiżanek Twojej ulubionej kawy po jednokrotnym napełnieniu sprzętu. Ponadto po zakończeniu całego procesu temperatura naparu jest podtrzymywana, dzięki czemu możesz jej skosztować w dowolnie wybranym momencie. TKA8631 posiada również zabezpieczenie przed skapywaniem wody.

Krups XP3440

Ranking ekspresów do kawy 2023 zamyka urządzenie Krups XP3440. Maksymalne ciśnienie, jakie jest w stanie wygenerować to aż 15 barów. Pozwala ono na przygotowanie niemal każdego rodzaju kawy. Warto też zaznaczyć, że moc sprzętu wynosi 1400W. Wadą jest natomiast pojemność, gdyż jest to jedynie 1 litr.
⇒ Sprawdź także: Ranking kawiarek 2023!
Mimo to Krups XP3440 idealnie sprawdzi się w każdym domu. Na uwagę zasługuje bardzo dobry system sterowania, za którego pomocą dobierzesz wszystkie parametry parzenia, czy niewielkie wymiary całego urządzenia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

Automatyczny ekspres do kawy DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B jest ekspresem ciśnieniowym, który posiada dwa niezależne systemu grzewcze, zapewniające idealną kontrolę temperatury. Pierwszy to termoblok, który przeznaczony jest do parzenia kawy. Z kolei drugi do spieniania mleka. Oba systemy pracują jednocześnie. Ekspres posiada także wbudowany młynek, dzięki któremu można dostosować stopień zmielenia do swoich indywidualnych potrzeb. Z kolei dzięki zastosowaniu bezprzewodowego systemu zaparzającego, zostaje zredukowana do minimum ilość płynu kawowego, który powstaje wewnątrz młynka. Karafka na mleko posiada zintegrowaną funkcję czyszczenia w celu zapewnienia najwyższej higieny. System spieniania mleka pozwala uzyskać kremową, mleczną piankę. Oprócz tego ekspres posiada także sygnalizator dźwiękowy, podstawkę na filiżankę, natychmiastową gotowość pary, wyświetlacz LED, automatyczne wyłączanie, program odkamieniania, program czyszczenia i płukania, jak również funkcję oszczędzania baterii oraz wyjmowaną tackę spływową ze wskaźnikiem poziomu wody.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Krups EA8108

Ekspres do kawy Krups EA8108 jest ekspresem ciśnieniowym, który pozwoli na nowo odkryć intensywny smak oraz aromat kawy. Ekspres wykorzystuje nowoczesną technologię, dzięki której ubijanie kawy następuje z naciskiem aż do 30 kg. Jest to ekspres łatwy w użyciu, dzięki zastosowaniu łatwego w obsłudze panelowi sterowania. W ekspres wbudowany został również szwajcarski młynek, który gwarantuje najwyższą jakość pracy. Oprócz tego posiada on wyjmowany zbiornik na wodę, system wykrywania pustego zbiornika, opatentowany kompaktowy system thermoblock, dyszę spieniania, regulację ilości wody w filiżance, automatyczny cykl mielenia dla dużej kawy, regulację wysokości wylotu pary, funkcję pary, wykrywanie kamienia, automatyczny program płukania, automatyczny program czyszczenia, wyjmowaną tackę ociekową, podstawkę na filiżankę, jak również programowanie automatycznego wyłączania.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Russell Hobbs Buckingham 20060-56

Ekspres ten jest ekspresem przelewowym, który atrakcyjnie wygląda i posiada szereg interesujących funkcji. Z łatwością mieli świeże ziarna, aby przed zaparzeniem wydobyć maksimum smaku i aromatu. Ekspres został wykończony ze stali nierdzewnej w eleganckim designie. Został wyposażony w otwierany pojemnik, który pomieści 250g ziaren. Z kolei zbiornik na wodę pomieści aż 1,4 L. Urządzenie daje możliwość wyboru aż 9 ustawień grubości mielenia w zależności od indywidualnych potrzeb. Ekspres posiada także 24-godzinny programator czasowy, dzięki któremu parzenie kawy rozpocznie się w odpowiednim momencie. Natomiast wbudowana płyta grzejna utrzymuje ciepło aż przez 40 minut. Oprócz tego ekspres do kawy Russell Hobbs Buckingham 20060-56 posiada automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, cyfrowy wyświetlacz LED, moc 1000W, jak również wyjmowany uchwyt na filtr ułatwiający czyszczenie.

Philips Daily Collection HD7459

Urządzenie Philips Daily Collection HD7459 jest wysokiej klasy ekspresem, posiadającym specjalny tłoczek aroma twister, zapewniający optymalny smak każdej filiżanki. Przeznaczony jest dla wymagających smakoszy kawy oraz estetów. Funkcja automatycznego wyłączania po 30 minutach ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i pozwolić zaoszczędzić baterię. Z kolei funkcja drip stop daje możliwość w dowolnym momencie nalewania kawy do filiżanki. Ekspres został wyposażony także w wyświetlacz LED, wskaźnik poziomu wody, automatyczne wyłączanie, minutnik, jak również zdejmowany uchwyt filtra. Materiał korpusu wykonany został z plastiku oraz stali szlachetnej. Do dodatkowych funkcji należy zaliczyć w szczególności blokadę kapania, a także elektroniczny programator. Ekspres został wyposażony również w szklany dzbanek. Najwyżej ocenianymi zaletami w tym urządzeniu jest szybkość parzenia oraz wielkość dzbanka. Istnieje możliwość mycia części w zmywarce, zapewnia to maksymalny komfort dla użytkownika. Urządzenie to jest także niezawodne i wydaje energetycznie, a jego niewielki rozmiar ułatwie przechowywanie.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Rodzaje ekspresów do kawy

Najbardziej podstawowy podział ekspresów do kawy zawiera urządzenia takie, jak ekspresy ciśnieniowe i przelewowe. Ponadto urządzenia ciśnieniowe dzielą się na:

  • ręczne,
  • automatyczne,
  • kawiarki.

Ekspresy możemy podzielić również na wolnostojące i do zabudowy. Ekspresy wolnostojące są w pełni samodzielnymi urządzeniami, które możemy ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Parzenie przy ich pomocy jest niezwykle wygodne, ale wymaga od nas częstego napełniania wodą, kawą, czy kapsułkami.

Ekspresy do zabudowy z kolei montujemy w ściśle przeznaczonym do tego miejscu. Ich główną zaletą jest fakt, że tworzą jednolitą całość z meblami znajdującymi się w danym pomieszczeniu, dlatego wyróżniają się wyjątkowym designem. Urządzenia tego typu wymagają jednak podłączenia do ujęcia bieżącej wody, co może stanowić problem, kiedy planujesz zakup do stworzonej już kuchni. Nie mniej, jednak polecamy ten rodzaj ekspresów, gdyż są one bardzo nowoczesne.

Najlepszy ekspres ciśnieniowy – czym się charakteryzuje?

Pierwszy typ najlepszych ekspresów do kawy, jak nazwa sama wskazuje, do pracy wykorzystuje wysokie ciśnienie. Wytwarzane jest ono przez specjalną pompę, która ma wpływ na każdy etap parzenia kawy. Cały proces wygląda tak, że woda po zagotowaniu tłoczona jest do pojemnika z kawą, gdzie następuje parzenie. Następnie kawa jest przelewana do filiżanki ustawionej na specjalnej podstawce lub na stole.

Ponadto ekspresy ciśnieniowe do zabudowy często doposażane są w spieniacz mleka, kratkę do zbierania resztek kawy, czy dodatkowy dozownik, dzięki któremu przygotujesz wiele filiżanek kawy w tym samym czasie.

Ekspres ciśnieniowy z wieloma dyszami
Ekspres ciśnieniowy z wieloma dyszami

Zaletą ekspresów wykorzystujących wysokie ciśnienie jest wszechstronność, a także możliwość automatyzacji. Przy ich pomocy będziesz w stanie zaparzyć każdy rodzaj kawy, co nie powinno umknąć wielbicielom tego rodzaju trunku. Dodatkowo warto zaznaczyć, że ekspresy ciśnieniowe do zabudowy są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie w porównaniu do urządzeń przelewowych. Wiele z nich posiada wbudowany młynek, do którego wystarczy wsypać ziarna kawy i oczekiwać na gotowy napar. Ich wadą jest jedynie wyższa cena.

Ekspres do kawy przelewowy – czy warto?

Najlepszy ekspres przelewowy tworzą cztery, proste elementy: pojemnik na kawę, filtr, dzbanek i płyta grzewcza. Każdy z nich jest ważny, ponieważ bierze udział w innym procesie parzenia kawy, który jest jedną całością. Jednak najważniejszy jest dzbanek i filtr, ponieważ to do dzbanka trafia zaparzona kawa, a od filtra zależy jakość naparu. Oba elementy powinny być wykonane z jak najlepszych materiałów, aby mogły cechować się należytą wytrzymałością i jakością.

Parzenie kawy zazwyczaj przebiega w następujących krokach:

  1. Włożenie filtra do pojemnika na kawę.
  2. Wsypanie zmielonej już kawy.
  3. Pobieranie wody ze zbiornika do komory, w której jest podgrzewana.
  4. Przelanie wody do pojemnika z kawą, a następnie do filiżanki.

Najlepsze ekspresy przelewowe wybierane są głównie ze względu na cenę, łatwość użycia i możliwość przygotowania kilku filiżanek kawy. Parzenie przy ich pomocy nie jest jednak krótkie i wymaga większego nakładu pracy.

Najważniejsze aspekty wyboru najlepszego ekspresu do kawy

Moc ekspresu do kawy

Wartość mocy mówi o tym, jak mocną grzałkę zastosowano w danym ekspresie. Ponadto parametr ten wpływa na czas parzenia kawy, dlatego, jeśli zależy Ci na jak najkrótszym oczekiwaniu na świeżo zaparzoną filiżankę – wybierz ekspres do zabudowy o dużej mocy. Najlepsze ekspresy charakteryzują się parametrem tym oscylującym wokół 1000 W, co pozwala na przygotowanie kawy w ciągu 2 minut.

Rozmiary ekspresu do kawy

Nie jest tajemnicą, że wybranie ekspresu do zabudowy jest zdecydowanie łatwiejsze. Standardowe meble kuchenne mają z góry określoną szerokość, która wynosi 60 cm lub 40 cm. Dlatego też wystarczy zmierzyć szerokość miejsca, w którym będzie zamontowane urządzenie i względem pomiaru wybrać najlepszy ekspres do kawy.

W przypadku ekspresów wolnostojących trzeba być znacznie bardziej rozważnym. Zwłaszcza jeżeli chcesz dokonać zakupu urządzenia w pełni automatycznego, ponieważ jego wymiary są naprawdę duże. Warto przed dokonaniem zamówienia przygotować odpowiednie miejsce i dokonać jego pomiarów, aby później nie okazało się, że użytkowanie ekspresu nie jest możliwe ze względu na brak miejsca.

Młynki do kawy z dawnych lat. Mielenie przy ich pomocy wymagało dużego nakładu pracy.
Młynki do kawy z dawnych lat. Mielenie przy ich pomocy wymagało dużego nakładu pracy.

Ciśnienie generowane przez ekspres do kawy

Od maksymalnego ciśnienia, jakie będzie w stanie wytworzyć dany ekspres do zabudowy, bądź też wolnostojący zależy rodzaj kawy, jaki będziesz mógł zaparzyć przy pomocy wybranego urządzenia. Pod względem generowanego ciśnienia wyróżniamy:

  • ekspresy wysokociśnieniowe – zdolne do wtłaczania wody pod ciśnieniem aż 9 barów, idealne do kaw aromatycznych ozdobionych pianką. Czas parzenia napary w ekspresach wysokociśnieniowych wynosi zazwyczaj około 30 sekund.
  • Ekspresy niskociśnieniowe – są znacznie słabsze, ponieważ pompa generuje jedynie 4 bary. Czas parzenia kawy jest długi i nie są usuwane z niej szkodliwe aminokwasy.

Jak łatwo można wywnioskować, polecamy najlepsze ekspresy wysokociśnieniowe. Mimo większej ceny bardzo dobrze spiszą się w rękach tych, którzy każdego dnia chcą raczyć swoje podniebienie wyjątkową, świeżo zmieloną i zaparzoną kawą wybranego przez siebie typu.

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?

Mamy nadzieję, że ten artykuł przynajmniej w małym stopniu pomógł Ci dokonać właściwego wyboru najlepszego ekspresu do kawy. Jeżeli przeanalizowałeś wszystkie parametry i funkcje, ale nadal nie wiesz, czy dany ekspres sprawdzi się w Twojej kuchni, sprawdź opinie o wybranym przez siebie urządzeniu. Pamiętaj również o rankingu ekspresów, który umieszczamy poniżej. Wybierając urządzenie, które się w nim znajduje, masz pewność, że będzie ono najlepsze w swojej klasie.

5/5 - (7 głosów)