Szukasz dobrego ekspresu, który zaparzy za Ciebie przepyszną, pełną aromatycznych smaków kawę? Rozmyślasz, jakie urządzenie wybrać, aby było wydajne, funkcjonalne, a przy tym w przyzwoitej cenie? W dzisiejszym artykule prezentujemy najlepsze ekspresy do kawy! Zobacz, jaki kupić – automatyczny, kolbowy czy kapsułkowy? Z funkcją spieniania mleka czy może bez? Sprawdź poniżej ranking ekspresów do kawy na Kwiecień 2024 i wybierz polecane urządzenie w najlepszej cenie online!

Polecane ekspresy do kawy według popularności – Ranking Kwiecień 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

W jaki sposób powstał nasz ranking ekspresów do kawy 2024?

Tworząc nasz ranking najlepszych ekspresów do kawy wzięliśmy pod uwagę specyfikację każdego produktu, jak również opinie zadowolonych użytkowników. Warto dodać, że proces selekcji jest oparty o funkcjonalność każdego urządzenia, jego wydajność, cenę, jak również wbudowane tryby i akcesoria. Zestawiając produkty w porównaniu ekspresów do kawy mamy na celu wyszczególnienie najlepszych modeli, które polecane są tylko i wyłącznie przez zweryfikowane opinie użytkowników.

Co więcej, dzięki eksperckiej wiedzy możemy porównać i zestawić najlepsze ekspresy dające najwięcej korzyści dla użytkownika przy zachowaniu stosunku ceny do jakości. Naszym celem w trakcie tworzenia rankingu 2024, który znajdziesz powyżej strony, jest przekazanie wartości dla Ciebie, jako potencjalnego klienta, przy jednoczesnym oszczędzaniu Twojego czasu na przeszukiwanie ofert sklepów oraz informacji, dotyczących dopasowania najważniejszych parametrów urządzenia.

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy? Na co zwrócić uwagę?

Chcesz zakupić najlepszy ekspres, który wykona za Ciebie ulubioną kawę w mniej niż 3 minuty? Aby to miało miejsce, należy dopasować jego parametry. W związku z tym, dla ułatwienia Twojego wyboru, poniżej prezentujemy wszystkie najważniejsze atrybuty, które należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupu dobrego ekspresu! Przeczytaj jaki ekspres do kawy wybrać i kupić! Sprawdźmy!

Automatyczny, kolbowy czy przelewowy – który ekspres będzie najlepszy?

Na samym początku w trakcie wyboru najlepszego ekspresu do parzenia kawy spotkasz się z kilkoma rodzajami produktów. Dla ułatwienia przygotowaliśmy poniżej krótki opis każdego z najpopularniejszych. Sprawdź, czym charakteryzuje się ekspres kolbowy, automatyczny, kapsułkowy, a czym przelewowy! Zobacz, który ekspres wybrać!

Automatyczny ekspres do kawy

Jednym z najpopularniejszych jest ekspres ciśnieniowy automatyczny. Charakteryzuje się on bardzo prostą obsługą, jak również wieloma funkcjami, które umożliwiają przygotowanie wielu rodzajów kaw. Dobry ekspres automatyczny nie tylko zaparzy za Ciebie wybrany napój, ale automatycznie zmieli ziarna kawy, poinformuje Cię o braku wody w pojemniku czy samoistnie wyczyści każdą dyszę! Warto podkreślić, że proces parzenia kawy w tym modelu jest najszybszy i co najważniejsze banalnie prosty! Bez wątpienia ekspres automatyczny dedykowany jest dla smakoszy kawy, którym zależy na czasie i prostocie.

Kolbowy ekspres do zaparzania kawy

Kolejnym popularnym urządzeniem jest ciśnieniowy ekspres do kawy kolbowy. Zaparzanie kawy z wykorzystaniem tego modelu wymaga niewielkiego zaangażowania użytkownika. Mianowicie po zmieleniu ziaren w młynku, należy uzupełnić kolbę zawartością zmielonej kawy. Następnie przy wykorzystaniu tampera ubija się zawartość kolby. Warto dodać, że dzięki temu możesz dopasować moc ubicia, a to z kolei ma wpływ na aromat kawy. Kolejne etapy przebiegają podobnie jak w automatycznym modelu. Warto dodać, że większość egzemplarzy kolbowych ma również możliwość zaparzania kilku rodzajów kawy, automatycznego czyszczenia, jak również innych przydatnych funkcji, które usprawniają przygotowywanie kawy. Ekspres kolbowy polecany jest dla osób, którym zależy na indywidualnym dopasowaniu aromatu poprzez ubicie kawy w kolbie.

Kapsułkowy ekspres do kawy

Następnym do wyboru jest ekspres ciśnieniowy kapsułkowy, który z reguły jest jednym z najprostszych w użyciu. Tutaj cały proces zaparzania pysznej kawy obiera się o zastosowany system kapsułkowy, m.in.: Nespresso, Dolce Gusto, Tassimo lub Tchibo. Do mechanizmu aplikuje się kapsułkę o wybranym smaku, po czym cały proces odbywa się automatycznie. Ekspres przygotuje za Ciebie jedną z wielu rodzajów kaw do wyboru. Plusem tego urządzenia jest możliwość wyboru wielu możliwości smakowych. Jednak trzeba się liczyć z nieco wysokim kosztem użytkowania – kapsułki w porównaniu to typowej kawy ziarnistej często kosztują dużo więcej.

Przelewowy ekspres do robienia kawy

Ostatnim jest ekspres przelewowy, który charakteryzuje się prostym wykonaniem i atrakcyjną ceną. Przygotowanie kawy w tym modelu odbywa się z wykorzystaniem dzbanka. Ten model dedykowany jest dla osób, które piją w przeciągu dnia dużo kawy czarnej. Ekspres zazwyczaj zaparza dużą ilość kawy do dzbanka. Warto dodać, że wybrane modele mogą być wyposażone we wbudowany młynek do kawy, jednak urządzenie dostarcza tylko jeden rodzaj napoju – Czarną Kawę.

Wybór jednego z wyżej zaprezentowanych modeli ekspresów zależy od Twoich preferencji, jak również budżetu. Porównując je wszystkie, do najlepszych można zaliczyć ekspres automatyczny – zazwyczaj ma wbudowany młynek, umożliwia przygotowanie wielu rodzajów kaw, a przy tym automatycznie czyści podzespoły.

Ekspres ciśnieniowy z wieloma dyszami
Ekspres ciśnieniowy z wieloma dyszami

Jak dopasować moc urządzenia do parzenia kawy?

Ważnym parametrem w trakcie wyboru każdego ekspresu do kawy jest moc. Im parametr ten jest większy, tym większa wydajność urządzenia. Obecnie w ofertach sklepów spotkasz się z modelami ekspresów, których moc wynosi od 800 W do 2900 W. Jednak jak dopasować tę właściwość? Najlepiej wybierać ekspres, którego wartość mocy wynosi przynajmniej 1450 W, zwłaszcza, gdy decydujesz się na model automatyczny lub kolbowy. Dzięki temu urządzenie będzie precyzyjnie parzyć aromatyczną kawę, mielić, jak również czyścić i odkamieniać podzespoły.

Jakie ciśnienie w dyszach powinien mieć dobry ekspres do kawy?

Kolejnym ważnym atrybutem jest ciśnienie – im ekspres posiada je większe, tym jest w stanie z większą siłą tłoczyć wodę ze zbiornika. To z kolei ma wpływ na proces zaparzania, a tym samy na smak i aromat kawy, jak również na precyzję w trakcie automatycznego mycia i odkamieniania. Wśród ekspresów do kawy spotkasz się z modelami, których ciśnienie wynosi od 0,8 do 20 barów. Najlepiej wybierać, taki którego parametr ten wynosi przynajmniej 15 barów.

Dzięki takiej wartości ekspres umożliwia zaparzenie dobrej kawy, wydobywając najlepsze aromaty ze świeżo zmielonych ziaren. Ponadto w trakcie automatycznego mycia wytwarza parę wodną, która z dużą siłą przedostaje się przez dysze od kawy i mleka, dzięki czemu każde zabrudzenia są dokładnie czyszczone. Warto pamiętać, że ciśnienie ekspresu do kawy jest zależne od jego mocy, o której piszemy nieco powyżej.

Z młynkiem ceramicznym a może stalowym – który wybrać?

Ekspres do kawy z młynkiem umożliwia zaparzenie kawy ze świeżo zmielonych ziaren, dzięki czemu możesz rozkoszować się niepowtarzalnym smakiem pełnym aromatów. Warto dodać, że wśród najpopularniejszych ekspresów do kawy mamy dwie możliwości wyboru – ekspres z młynkiem stalowym lub ceramicznym. Porównując oba zastosowania, lepszym wyborem jest zakup urządzenia z młynkiem stalowym. Dlaczego? Młynek stalowy ma w swojej budowie stalowe żarna, które są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być wywołane np. obecnością niewielkiego kamyczka w kawie. Ponadto po procesie mielenia nie pozostaje charakterystyczny pył, którego obecność wpływa niekorzystnie na smak napoju. Co więcej, młynek stalowy w porównaniu do tego ceramicznego jest dużo trwalszy, ma lepsze wykonanie oraz jest rzadziej serwisowany.

Dopasuj wielkość ekspresu do powierzchni kuchni!

Przed zakupem dobrego ekspresu do kawy koniecznie dopasuj jego rozmiar do wielkości Twojej kuchni. Urządzenie powinno być idealnej wielkości, tak aby nie ograniczało miejsca, a przy tym umożliwiało przygotowanie świeżo zaparzonej kawy. Oczywiście w sklepach spotkasz się z różnymi modelami, zazwyczaj niedrogie ekspresy do kawy są niewielkich rozmiarów. Oprócz tego spotkasz się z egzemplarzami bardzo rozbudowanymi, które daje bardzo wiele możliwości zaparzania najlepszych specjałów, jednak trzeba liczyć się z dużą ceną. W związku z tym dopasuj rozmiar ekspresu do kawy do własnego gustu, swoich oczekiwań, jak również do miejsca w kuchni, które chcesz wygospodarować.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Jeśli jesteś smakoszem kawy i szukasz bardzo dobrego urządzenia, to koniecznie sprawdź, czy ekspres jest wyposażony w dodatkowe funkcje oraz akcesoria, które dają wiele możliwości przygotowania swojej ulubionej kawy. Świetnym zastosowaniem jest ekspres ze spieniaczem mleka, który dedykowany jest dla miłośników kawy mlecznej. System spieniający mleko umożliwia przygotowanie takich napojów jak: Americano, Espresso, Latte Macchiato, Flat White i wiele innych specjałów kawy z gęstą i aksamitną pianką. Oprócz tego warto kupić ekspres do kawy, który wyposażony jest w automatyczne czyszczenie i odkamienianie, dzięki czemu urządzenie pozwala delektować się napojem bez konieczności ciągłego mycia po każdorazowym zaparzeniu. Do innych udogodnień można zaliczyć:

 • regulację mocy kawy,
 • zaparzanie dwóch filiżanek kawy jednocześnie,
 • regulowaną wysokość adaptera do kawy,
 • regulację temperatury kawy,
 • możliwość przygotowania dwóch mlecznych kaw jednocześnie,
 • opcję zaparzania ziarnistej i mielonej kawy,
 • odpinany pojemnik na mleko,
 • funkcję Moja Kawa,
 • automatyczne dozowanie kawy i wody,
 • wiele propozycji kawy do wyboru.
Młynki do kawy z dawnych lat. Mielenie przy ich pomocy wymagało dużego nakładu pracy.
Młynki do kawy z dawnych lat. Mielenie przy ich pomocy wymagało dużego nakładu pracy.

Ile kosztuje świetny ekspres do kawy?

Podczas zakupu ekspresu do kawy spotkasz się z urządzeniami w różnej cenie. Kwota za niedrogie ekspresy zaczyna się już od 170 zł. Z kolei te najdroższe i najbardziej rozbudowane expresy do kawy mogą kosztować nawet 16000 zł. Warto również wspomnieć, że cena różni się także w zależności od wybranego modelu. W związku z tym za egzemplarze automatyczne należy przeznaczyć od 1500 do 16000 zł, z kolei ekspresy kolbowe kosztują od 180 do 12500 zł. Inaczej jest z modelami na kapsułki. Tutaj kwota oscyluje od 170 do 1200 zł. Tymczasem ekspresy przelewowe kosztują od 70 do 3000 zł.

Rodzaj ekspresu do kawy Przedział cenowy
Automatyczny od 1500 do 16000 zł
Kapsułkowy od 170 do 1200 zł
Przelewowy od 70 do 3000 zł
Kolbowy od 180 do 12500 zł

Z jakiej marki wybrać dobry ekspres do kawy?

Istotnym krokiem w trakcie zakupu najlepszego ekspresu jest wybór urządzenia od polecanego producenta. Do jednych z najlepszych marek zaliczamy DeLonghi, a zwłaszcza modele takie jak DeLonghi Magnifica S Ecam czy DeLonghi Dinamica Plus Ecam. Oprócz tego kolejnymi ekspresami godnymi uwagi są te marki Siemens, np. model Siemens EQ.6 Plus. Trzecią bardzo znaną marką jest ekspres marki Philips, a zwłaszcza model Philips LatteGo.

Wszystkie wymienione firmy oferują jedne z najlepszych ekspresów automatycznych ciśnieniowych, dzięki którym zaparzysz aromatyczną kawę za jednym przyciskiem. Warto również dodać, że nieco mniej znanymi, ale również bardzo dobrymi i polecanymi są ekspresy Melitta, Krups, jak również Nivona. Na dodatek nasz ranking ekspresów do kawy zawiera wszystkie z wyżej wymienionych marek, które już teraz możesz porównać i kupić w okazyjnej cenie!

Podsumowanie

 • Decydując się na zakup ekspresu do parzenia kawy, spotkasz się z kilkoma modelami, m.in. ekspresem automatycznym, kolbowym, kapsułkowym oraz przelewowym.
 • Ekspres sprawdzi się dla osób, którym zależy na szybkości wykonania napoju.
 • Do najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę, zaliczamy: moc, ciśnienie, rodzaj urządzenia, typ młynka, wbudowane funkcje, jak również dodatkowe wyposażenie.
 • Do jednych z najlepszych ekspresów zaliczamy te marki DeLonghi, Siemens, Philips, Krups, Nivona oraz Melitta.
 • Warto dodać, że ekspres do kawy zarówno Philips, jak i Siemens wyposażone są w młynek ceramiczny.
 • Do jednych z przydatnych funkcji można zaliczyć system spieniający mleko, automatyczne czyszczenie, funkcję Moja Kawa czy regulowanie wysokości adaptera.
 • Regulowana wysokość adaptera do kawy pozwala na przygotowanie kawy w kubku, filiżance lub szklance o różnej wysokości.
 • Cena za dobre ekspresy do kawy waha się od 170 do 16000 zł.
 • Zastanawiasz się nadal jakie urządzenie wybrać? Nasz ranking ekspresów do kawy przedstawia sprawdzone i polecane przez innych modele! Porównaj i wybierz jeden z nich!

Najczęściej zadawane pytania o ekspresy do kawy – FAQ

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry ekspres do kawy?

Przy zakupie ekspresu do przyrządzania kawy koniecznie zwróć uwagę na specyfikację techniczną urządzenia. Do najważniejszych właściwości ekspresu zaliczamy: moc, ciśnienie, rodzaj urządzenia, markę. Oprócz tego zobacz na dodatkowe udogodnienia, takie jak automatyczne czyszczenie czy odkamienianie. Na dodatek przydatnym elementem jest wbudowany młynek, jak również system spieniający mleko.

Jaki ekspres do kawy kupić?

Do wyboru masz wiele modeli ekspresów od różnych producentów. Do jednych z najlepszych urządzeń zaliczamy te marki Philips, DeLonghi oraz Siemens. Oprócz tego godnymi uwagi są ekspresy marki Krups, Nivona oraz Melitta. Warto podkreślić, że tymi najpopularniejszymi są ekspresy od DeLonghi oraz Siemens.

Ekspres automatyczny czy kolbowy – który lepszy?

Wybór wybranego rodzaju ekspresu zależy od Twoich oczekiwań. Automatyczny ekspres, po wybraniu konkretnego rodzaju kawy, przygotuje wszystko za Ciebie – zmieli ziarna, zaparzy kawę, spieni mleko czy automatycznie wymyje dysze. W przypadku modelów kolbowych, po zmieleniu ziaren, należy własnoręcznie wypełnić kolbę zawartością zmielonej kawy, po czym ubić ją tamperem. Reasumując, automatyczne modele polecane są dla osób wygodnych, którym zależy na szybkości zaparzania przy najmniejszej ingerencji. Z kolei modele kolbowe sprawdzą się dla osób, które chcą dopasować siłę ubicia kawy do ulubionego smaku. 

Najlepsze ekspresy do kawy – 9 polecanych modeli

KRUPS EA815

Krups EA815
Krups EA815

Firmę Krups na pewno zna każdy wielbiciel dobrej kawy. Od wielu lat specjalizuje się ona w produkcji najlepszych ekspresów do kawy, dlatego też w tym rankingu jednym z dwóch prezentowanych urządzeń jest Krups EA815. Sprzęt ten charakteryzuje się mocą 1450 W. Gwarantuje ona bardzo szybkie przygotowywanie każdej kawy. Co ważne, omawiany ekspres do kawy może przygotować napój zarówno z całych ziaren, jak i zmielonych. Zastosowany młynek pozwala na dostosowanie stopnia zmielenia kawy do własnych preferencji.
Na uwagę zasługuje również wyświetlacz LCD. Znajduje się on w górnej części przedniej ściany urządzenia i prezentuje wszystkie, najważniejsze parametry. Ponadto za jego pomocą możesz również dokonać wszelkich ustawień. Maksymalne ciśnienie generowane przez ekspres Krups wynosi 15 barów, dzięki czemu zyskasz możliwość przygotowania nawet wymagającego espresso.

Tchibo Cafissimo Classic

Tchibo Cafissimo Classic
Tchibo Cafissimo Classic

Wydawać by się mogło, że firma Tchibo zajmuje się wyłącznie produkcją kawy, ale w ofercie tej firmy znajdziemy również ekspresy. Cafissimo Classic to najlepszy ekspres ciśnieniowy o pojemności 1,2 litra. Warto zaznaczyć, że jest to urządzenie uniwersalne, co oznacza, że przy jego pomocy przygotujesz każdy rodzaj kawy. Sterowanie odbywa się przy pomocy wygodnych przycisków, dzięki czemu w łatwy sposób dostosujesz wszystkie parametry procesu parzenia.
Ponadto omawiany sprzęt wyposażony jest również w wysokiej jakości spieniacz mleka. Najlepszy ekspres do kawy Tchibo zasilany jest przy pomocy kapsułek, co gwarantuje bardzo dobry smak i aromat wszystkich przygotowywanych naparów. Warto również wspomnieć o energooszczędności, gdyż ten aspekt w tym przypadku został rozwiązany w bardzo dobry sposób. Otóż ekspres wyłączy się automatycznie po 7 minutach bezczynności, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej spada do zera. Tchibo Cafissimo Classic jest również objęty 40 – miesięczną gwarancją.

DeLonghi ECAM23.120

Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120
Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120

Najlepszy ekspres ciśnieniowy DeLonghi to urządzenie o pojemności 1,8 litra i mocy 1450 W. Wysokość sprzętu to jedyne 34 cm, dlatego też możesz ustawić go w dowolnie wybranym miejscu. Ponadto jego możliwości są niemal nieograniczone. Przy jego pomocy przygotujesz zarówno espresso, jak i cafe americana, czy latte.
Sterowanie ECAM23.120 odbywa się przy pomocy przycisków, a wszystkie dostępne funkcje zostały bardzo dobrze opisane. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z obsługą nawet wtedy, gdy wcześniej nie miałeś do czynienia z ekspresami. Ponadto praca urządzenia DeLonghi jest również niezwykle cicha i bezpieczna.

Bosch TKA8631

Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631
Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631

Jedyny najlepszy ekspres do kawy przelewowy w tym rankingu. Cechuje się niewielką pojemnością, ponieważ wynosi ona jedynie 1,25 litra. Moc urządzenia to 1120 W. Parametry te pozwolą Ci zaparzyć nawet 15 filiżanek Twojej ulubionej kawy po jednokrotnym napełnieniu sprzętu. Ponadto po zakończeniu całego procesu temperatura naparu jest podtrzymywana, dzięki czemu możesz jej skosztować w dowolnie wybranym momencie. TKA8631 posiada również zabezpieczenie przed skapywaniem wody.

Krups XP3440

Ranking ekspresów do kawy 2024 zamyka urządzenie Krups XP3440. Maksymalne ciśnienie, jakie jest w stanie wygenerować to aż 15 barów. Pozwala ono na przygotowanie niemal każdego rodzaju kawy. Warto też zaznaczyć, że moc sprzętu wynosi 1400W. Wadą jest natomiast pojemność, gdyż jest to jedynie 1 litr.

→ Sprawdź także: Ranking kawiarek 2024!

Mimo to Krups XP3440 idealnie sprawdzi się w każdym domu. Na uwagę zasługuje bardzo dobry system sterowania, za którego pomocą dobierzesz wszystkie parametry parzenia, czy niewielkie wymiary całego urządzenia.

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

Automatyczny ekspres do kawy DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B jest ekspresem ciśnieniowym, który posiada dwa niezależne systemu grzewcze, zapewniające idealną kontrolę temperatury. Pierwszy to termoblok, który przeznaczony jest do parzenia kawy. Z kolei drugi do spieniania mleka. Oba systemy pracują jednocześnie. Ekspres posiada także wbudowany młynek, dzięki któremu można dostosować stopień zmielenia do swoich indywidualnych potrzeb. Z kolei dzięki zastosowaniu bezprzewodowego systemu zaparzającego, zostaje zredukowana do minimum ilość płynu kawowego, który powstaje wewnątrz młynka. Karafka na mleko posiada zintegrowaną funkcję czyszczenia w celu zapewnienia najwyższej higieny. System spieniania mleka pozwala uzyskać kremową, mleczną piankę. Oprócz tego ekspres posiada także sygnalizator dźwiękowy, podstawkę na filiżankę, natychmiastową gotowość pary, wyświetlacz LED, automatyczne wyłączanie, program odkamieniania, program czyszczenia i płukania, jak również funkcję oszczędzania baterii oraz wyjmowaną tackę spływową ze wskaźnikiem poziomu wody.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Krups EA8108

Ekspres do kawy Krups EA8108 jest ekspresem ciśnieniowym, który pozwoli na nowo odkryć intensywny smak oraz aromat kawy. Ekspres wykorzystuje nowoczesną technologię, dzięki której ubijanie kawy następuje z naciskiem aż do 30 kg. Jest to ekspres łatwy w użyciu, dzięki zastosowaniu łatwego w obsłudze panelowi sterowania. W ekspres wbudowany został również szwajcarski młynek, który gwarantuje najwyższą jakość pracy. Oprócz tego posiada on wyjmowany zbiornik na wodę, system wykrywania pustego zbiornika, opatentowany kompaktowy system thermoblock, dyszę spieniania, regulację ilości wody w filiżance, automatyczny cykl mielenia dla dużej kawy, regulację wysokości wylotu pary, funkcję pary, wykrywanie kamienia, automatyczny program płukania, automatyczny program czyszczenia, wyjmowaną tackę ociekową, podstawkę na filiżankę, jak również programowanie automatycznego wyłączania.

Russell Hobbs Buckingham 20060-56

Ekspres ten jest ekspresem przelewowym, który atrakcyjnie wygląda i posiada szereg interesujących funkcji. Z łatwością mieli świeże ziarna, aby przed zaparzeniem wydobyć maksimum smaku i aromatu. Ekspres został wykończony ze stali nierdzewnej w eleganckim designie. Został wyposażony w otwierany pojemnik, który pomieści 250g ziaren. Z kolei zbiornik na wodę pomieści aż 1,4 L. Urządzenie daje możliwość wyboru aż 9 ustawień grubości mielenia w zależności od indywidualnych potrzeb. Ekspres posiada także 24-godzinny programator czasowy, dzięki któremu parzenie kawy rozpocznie się w odpowiednim momencie. Natomiast wbudowana płyta grzejna utrzymuje ciepło aż przez 40 minut. Oprócz tego ekspres do kawy Russell Hobbs Buckingham 20060-56 posiada automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, cyfrowy wyświetlacz LED, moc 1000W, jak również wyjmowany uchwyt na filtr ułatwiający czyszczenie.

Philips Daily Collection HD7459

Urządzenie Philips Daily Collection HD7459 jest wysokiej klasy ekspresem, posiadającym specjalny tłoczek aroma twister, zapewniający optymalny smak każdej filiżanki. Przeznaczony jest dla wymagających smakoszy kawy oraz estetów. Funkcja automatycznego wyłączania po 30 minutach ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i pozwolić zaoszczędzić baterię. Z kolei funkcja drip stop daje możliwość w dowolnym momencie nalewania kawy do filiżanki. Ekspres został wyposażony także w wyświetlacz LED, wskaźnik poziomu wody, automatyczne wyłączanie, minutnik, jak również zdejmowany uchwyt filtra. Materiał korpusu wykonany został z plastiku oraz stali szlachetnej. Do dodatkowych funkcji należy zaliczyć w szczególności blokadę kapania, a także elektroniczny programator. Ekspres został wyposażony również w szklany dzbanek. Najwyżej ocenianymi zaletami w tym urządzeniu jest szybkość parzenia oraz wielkość dzbanka. Istnieje możliwość mycia części w zmywarce, zapewnia to maksymalny komfort dla użytkownika. Urządzenie to jest także niezawodne i wydaje energetycznie, a jego niewielki rozmiar ułatwie przechowywanie.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
4.8/5 - (21 głosów)