Stoisz przed wyborem najlepszego ekspresu do parzenia aromatycznej kawy? Nie wiesz, który wybrać – ten z młynkiem ceramicznym czy stalowym? Ze spieniaczem mleka czy bez? W poniższym artykule podpowiadamy jaki ekspres z młynkiem wybrać! Wskazujemy najważniejsze parametry i radzimy, jakie funkcje są przydatne. Zobacz aktualny ranking ekspresów do kawy z młynkiem, w którym znajdziesz sprawdzone produkty w konkurencyjnej cenie!

Najlepsze, polecane ekspresy do kawy z młynkiem – Ranking 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking ekspresów do kawy z młynkiem?

Sporządzając nasz ranking najlepszych ekspresów do kawy z młynkiem w pierwszej kolejności, wzięliśmy pod uwagę specyfikację każdego z produktów, jak również opinię od zadowolonych użytkowników. Warto podkreślić, że w trakcie doboru selekcjonujemy i akceptujemy tylko produkty do naszego rankingu, które mają zweryfikowane i prawdziwe oceny od właścicieli wybranych przez nas urządzeń. Wszystko po to, aby ułatwić Twoją ścieżkę zakupową, tym samym oszczędzić Twój czas na poszukiwanie wymarzonego ekspresu z młynkiem, który zaparzy za Ciebie pełną aromatów kawę! Warto dodać, że w rankingu ekspresów do kawy 2024 znajdują się modele, które są funkcjonalne, wydajne, a przy tym w najlepszej cenie! Naszym celem jest zaprezentowanie listy najlepszych produktów, które sami z chęcią kupimy!

Ranking TOP 10 najlepszych ekspresów do kawy z młynkiem to zestawienie, które ułatwi Ci wybór nowego ekspresu dopasowanego do Twoich potrzeb.
Ranking TOP 10 najlepszych ekspresów do kawy z młynkiem to zestawienie, które ułatwi Ci wybór nowego ekspresu dopasowanego do Twoich potrzeb.

Jaki ekspres do kawy z młynkiem wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Dobry ekspres do kawy z młynkiem zaparzy dla Ciebie kawę tak aromatyczną, jak z rąk profesjonalnego baristy, a to wszystko w mniej niż 3 minuty! Jednak, aby to miało miejsce, należy dopasować najważniejsze parametry ze specyfikacji produktu. Myślisz, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy ekspres z młynkiem? Poniżej krok po kroku wskazujemy, który ekspres kupić – ten ceramiczny, czy może stalowy? Z automatycznym czyszczeniem, czy bez tej funkcji? Zobacz jaki ekspres do kawy z młynkiem wybrać, tak aby posłużył na lata, był mało awaryjny, a przy tym dostarczał wiele możliwości zaparzania różnego rodzaju kawy!

Jaki młynek w ekspresie wybrać – ceramiczny czy stalowy?

W trakcie zakupu dobrego ekspresu do kawy spotkasz się z dwoma rodzajami wbudowanych młynków:

 • ceramicznym,
 • stalowym.

Młynek żarnowy stalowy wyróżnia się dużo większą efektywnością w trakcie mielenia. W dodatku, dzięki obecności stalowych żaren urządzenie mieli ziarna kawy w taki sposób, że nie powstaje pył, który powoduje gorzki smak kawy w trakcie jej zaparzania. Z kolei ceramiczny młynek do mielenia kawy jest dużo tańszy, jednak mniej wytrzymały. Oprócz tego w tym modelu powstaje wcześniej wspomniany pył, który negatywnie wpływa na aromat. Oprócz tego warto wybierać model młynku, który posiada regulację grubości kawy, dzięki czemu dopasujesz moc kawy i jej intensywność.

Rodzaj młynka w ekspresie do kawy Zalewy Wady
stalowy wytrzymały; trwały; nie produkuje pyłu, który negatywnie wpływa na smak i aromat kawy; w budowie ma żarna stalowe droższy w produkcji, co przekłada się na większą cenę wybranego ekspresu
ceramiczny tani w produkcji, łatwy w czyszczeniu podczas mielenia kawy ziarnistej powstaje pył, który przyczynia się do gorzkiego smaku kawy

Jakie ciśnienie powinien mieć dobry ekspres do kawy?

Bardzo ważne w trakcie wyboru ekspresu do kawy ciśnieniowego z młynkiem jest sprawdzenie ilości barów, jakie posiada. Im większa wartość ciśnienia, tym ekspres jest w stanie z większą siłą tłoczyć wodę przez dysze, a to z kolei wpływa na wydobywanie najlepszych smaków i aromatów kawy. Obecnie spotkasz się z modelami ekspresów, których parametr ciśnienia wynosi od 10 do 19 barów. Przy czym najlepiej wybierać ciśnieniowy ekspres do kawy, który ma przynajmniej 15 barów. Taka wartość nie tylko umożliwi parzenie kawy, która ma idealny posmak, ale również wpływa na sam proces automatycznego czyszczenia w modelach, które mają taką funkcję.

Jak dopasować moc ekspresu do kawy z młynkiem ceramicznym?

Podczas wyboru urządzenia, zobacz jaką moc ekspres posiada. Parametr ten odpowiada za prawidłowe działanie oraz efektywność zaparzania, jak również spieniania mleka. Warto dodać, że moc dobrego ekspresu do kawy ciśnieniowego powinna być dopasowana do ilości osób, które korzystają z urządzenia. Mianowicie im więcej domowników, tym lepiej kupić ekspres z większą mocą. Obecnie spotkasz się ekspresami z młynkiem o mocy od 1200 do 2400 W. Jednak jaki wybrać do własnego użytku? Najlepiej zdecydować się na ekspres, w którym parametr mocy wynosi przynajmniej 1450 W.

Dzięki temu urządzenie będzie w stanie poprawnie przygotować kawę dla 3 domowników, spienić mleko czy wyczyścić podzespoły, a tym samym zachować ekspres w czystości. Nieco inaczej jest w przypadku większej ilości osób. Jeśli z urządzenia ma korzystać od 4 do 5 osób, to lepiej kupić dobry ekspres do kawy o mocy od 1500 do 1700 W. Z kolei w przypadku, gdy ze sprzętu zamierza korzystać więcej niż 6 osób, wtedy warto kupić ekspres, którego parametr ten wynosi powyżej 1750 W.

Kolbowy, automatyczny czy przelewowy – jaki rodzaj ekspresu z młynkiem wybrać?

Istotnym krokiem jest wybór odpowiedniego rodzaju ekspresu do kawy. W ofertach sklepów spotkasz się z ekspresami automatycznymi, kolbowymi lub przelewowymi, które są wyposażone w młynek. Automatyczny ekspres do kawy jest bardzo prosty w obsłudze. W tym modelu wystarczy wybrać jedną z propozycji swojej ulubionej kawy mlecznej lub czarnej, po czym urządzenie przygotowuje kawę za Ciebie. Z kolei modele kolbowe wymagają uzupełnienia kolby wcześniej zmieloną kawą, po czym element ten mocuje się w mechanizmie i wybiera swój ulubiony napój. W kolejnym kroku urządzenie zaparza kawę automatycznie za Ciebie.

Z kolei ekspresy przelewowe z młynkiem to urządzenia, które ułatwiają przygotowywanie kawy czarnej. W tych modelach proces parzenia poprzedzony jest mieleniem ziaren kawy, gdzie następnie urządzenie zaparza pyszny napój w dużej ilości, który trafia do dzbanka. Te modele dedykowane są dla osób, które w ciągu dnia piją dużo czarnej kawy.

Porównując wszystkie modele, najlepszym rozwiązaniem jest automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem – daje on bardzo dużo możliwości, jest prostym w obsłudze ekspresem, a w dodatku posiada zazwyczaj przydatne funkcje automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Na dodatek z jego wykorzystaniem przygotujesz pyszną kawę z mleczną pianką.

Przydatne funkcje i wyposażenie w ekspresie do kawy

Oprócz sprawdzenia najważniejszych parametrów ekspresu do kawy z młynkiem koniecznie zobacz na dodatkowe funkcje oraz wyposażenie urządzenia. Do jednych z bardzo przydatnych zastosowań zaliczamy system spieniania mleka, który umożliwia przygotowanie mlecznej kawy. Co więcej, decydując się na ekspres ze spieniaczem, warto wybierać, taki który posiada wyjmowany pojemnik na mleko, dzięki temu przechowasz go w lodówce, tym samym zachowasz świeżość mleka na dłużej.

Innym warty uwagi udogodnieniem jest automatyczne czyszczenie, które nie tylko myje dysze, odpowiadające za zaparzanie kawy, ale również automatycznie wyczyści spieniacz mleka po zaparzeniu kawy mlecznej! Innymi przydatnymi funkcjami, które posiada dobry ekspres do kawy z młynkiem, są: regulowana wysokości adaptera do kawy, regulacja intensywności kawy, funkcja Moja Kawa, regulacja grubości mielenia ziaren kawy, możliwość zaparzenia dwóch filiżanek kaw jednocześnie, opcja zaparzania kawy mielonej lub ziarnistej, jak również możliwość regulacji ilości kawy.

Dobry ekspres do kawy z młynkiem – ile kosztuje?

Cena za ekspres do kawy z młynkiem oscyluje od 699 do 13000 zł. Warto dodać, że na kształtowanie się kwoty ma wpływ marka, zastosowane funkcje, rodzaj młynka, jak również ilość rodzajów kaw. Warto również dodać, że cena znacznie różni się w zależności od wybranego typu ekspresu. Mianowicie za ekspresy automatyczne z wbudowanym młynkiem należy zapłacić od 1200 do 13000 zł. Podobnie cenowo wychodzą modele kolbowe, które kosztują od 1600 do 13000 zł. Najtańsze są ekspresy z młynkiem przelewowe. Tutaj kwota waha się od 699 do 1000 zł.

Rodzaj ekspresu do kawy z młynkiem Zakres cenowy
Przelewowe od 699 do 1000 zł
Automatyczne od 1200 do 13000 zł
Kolbowe od 1600 do 13000 zł

Od jakiego producenta wybrać najlepszy ekspres do kawy z młynkiem?

Do najlepszych producentów, którzy oferują sprawdzone i porządne ekspresy z wbudowanym młynkiem zaliczamy modele od:

 • DeLonghi,
 • Philips,
 • Siemens,
 • Krups,
 • Jura.

Podsumowanie

 • Podejmując decyzję zakupu dobrego ekspresu z młynkiem, w pierwszej kolejności zastanów się jaki rodzaj urządzenia chcesz posiadać. Spotkasz się z modelami z wbudowanym młynkiem ceramicznym lub stalowym.
 • Młynek w ekspresie dedykowany jest dla osób, którym zależy na zaparzaniu dobrej kawy ze świeżo zmielonych ziaren.
 • Jeśli lubisz kawy mleczne, to koniecznie zdecyduj się na ekspres ciśnieniowy ze spieniaczem mleka. Taki ekspres umożliwia przygotowanie przepysznych specjałów z kawy i mleka, np. Americano, Cappuccino, Flat White czy Latte Macchiato.
 • Do przydatnych funkcji zaliczamy automatyczne czyszczenie po każdym parzeniu kawy.
 • Lepszym wyborem jest zakup ekspresu ciśnieniowego z wbudowanym młynkiem stalowym. W porównaniu do modelów ceramicznych daje on lepszy smak kawy.
 • Pamiętaj, aby dopasować ekspres do kawy do własnego gustu.
 • Automatyczny ekspres do kawy pozwala przygotować jedną z wielu propozycji bardzo dobrego napoju.
 • Cena za ekspres do kawy z młynkiem oscyluje od 699 do 13000 zł. Najtańsze są małe ekspresy do kawy przelewowe.
 • Do polecanych marek możemy zaliczyć ekspresy: Siemens, Philips, DeLonghi, Krups oraz Jura.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ekspresy z młynkiem

Jaki młynek będzie lepszy w ekspresie – ceramiczny czy stalowy?

Porównując oba zastosowania, lepszym wyborem będzie zakup ekspresu wyposażonego w młynek stalowy. Umożliwia on precyzyjne mielenie ziarenek kawy, które nie zawierają pyłu. Co więcej, młynek stalowy posiada stalowe żarna, które są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając dobry ekspres z młynkiem?

W trakcie zakupu koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia oraz ciśnienie. Oprócz tego bardzo ważne jest dopasowanie rodzaju wbudowanego młynka w ekspresie. Warto również zwrócić uwagę na zastosowane technologie oraz tryby, które usprawniają działanie oraz dają jeszcze więcej możliwości zaparzania dowolnego rodzaju kawy. Kolejnym ważnym krokiem jest wybranie konkretnej marki – do jednych z najlepszych ekspresów z młynkiem zaliczamy te od producenta Siemens, DeLonghi, Philips oraz Krups.

Która firma jest lepsza – Siemens czy DeLonghi?

Obie marki są cenione oraz polecane przez bardzo wiele użytkowników. Zazwyczaj ekspresy marki Siemens posiadają wiele rozbudowanych funkcji oraz propozycji różnych rodzajów kaw. Minusem w tych modelach jest zastosowanie młynka ceramicznego. Z kolei ekspresy marki DeLonghi to urządzenia wysokiej jakości, które wyposażone są w młynek stalowy. Oprócz tego urządzenia tej marki dają możliwość zaparzania doskonałych napojów o różnych kompozycjach smakowych. Zestawiając obie marki nieznacznie lepszy okazuje się model DeLonghi.
Oceń