Elektroniczna waga kuchenna jest urządzeniem, które znacznie ułatwia gotowanie każdego dnia. Dzięki niej w łatwy sposób odmierzysz idealną ilość wszystkich składników potrawy, którą przygotowujesz. Jednak, aby ważenie produktów było bezproblemowe, konieczne jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie: jaką elektroniczną wagę kuchenną wybrać i kupić? Zatem, jak to zrobić?

Ranking elektronicznych wag kuchennych Czerwiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Maksymalne obciążenie wagi kuchennej i dokładność pomiaru

Wagi kuchenne konstruowane są w taki sposób, aby mogły wskazywać prawidłową wagę produktów o masie maksymalnie 5 kg. Nie znaczy to jednak, że wszystkie urządzenia będą miały taką możliwość. Dlatego też jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwać zastanów się, jakie produkty będziesz ważyć.

Jeżeli Twoim celem jest poznawanie wagi ciężkich warzyw, owoców, czy mięsa – wybierz wagę elektroniczną o większym maksymalnym obciążeniu. Z kolei, gdy poszukujesz sprzętu, dzięki któremu poznasz wagę poszczególnych przypraw – z powodzeniem sprawdzi się elektroniczna waga kuchenna o podstawowych możliwościach.

Dokładność dokonywanych pomiarów zawsze podana jest w specyfikacji danego urządzenia. Im mniejszą wartość producent podane, tym waga będzie dokładniejsza. Wiele elektronicznych wag kuchennych charakteryzuje się dokładnością pomiaru na poziomie 1 g lub nawet mniej, co można uznać za bardzo dobrą i w pełni wystarczającą w kuchni wartość, zwłaszcza jeżeli planujesz ważyć produkty sypkie.

Funkcje elektronicznej wagi kuchennej

Waga kuchenna ma jedną podstawową funkcję, czyli umożliwia ważenie produktów. Może jednak posiadać wiele dodatkowych możliwości, które znacznie ułatwiają codziennie korzystanie z urządzenia.

Jedną z takich funkcji, które powinny znaleźć się w elektronicznej wadze kuchennej, jest przelicznik jednostek. Dzięki niemu urządzenie poda Ci wagę danego produktu w innej jednostce, co znacznie ułatwia gotowanie, na przykład na bazie zagranicznych przepisów.

Inną funkcją dodatkową, szczególnie przydatną dla osób, które z różnych względów są na diecie, jest zawartość kaloryczna ważonego produktu. Opcję tę posiadają zazwyczaj wyższej klasy elektroniczne wagi kuchenne. Jej działanie polega na tym, że po zważeniu, urządzenie wylicza ilość kalorii, węglowodanów, białek i tłuszczy znajdujących się w danym produkcie.

Ostatnie dwie funkcje, które, według nas powinny znajdować się w wadze kuchennej to tarowanie i wskaźnik naładowania baterii. Dzięki pierwszej opcji bardzo dokładnie zważysz wybrany produkt, ponieważ pozwala ona na ominięcie wagi naczynia. Wskaźnik poziomu naładowania baterii odpowiednio wcześniej poinformuje Cię o konieczności wymiany ogniwa.

Wyposażenie wagi kuchennej

Wielu producentów decyduje się na dodanie do zestawu miski, przy pomocy której możesz dokonywać pomiarów, przesypywać składniki, czy zważyć porcję świeżo przygotowanej potrawy. Niewątpliwą zaletą naczyń dołączonych do wag kuchennych jest fakt, że wiele z nich posiada miarkę, dzięki której odmierzanie ściśle określonej ilości produktów jest jeszcze dokładniejsze.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomógł Ci podjąć decyzję w kwestii wyboru wagi kuchennej. Pamiętaj, aby szczególną uwagę zwrócić na oferowaną dokładność, a także maksymalne obciążenie, gdyż są to jedyne, ale bardzo ważne parametry wag kuchennych. Jeżeli zależy Ci na wyborze najlepszego sprzętu, sprawdź nasz ranking, jest poniżej.

Oceń