Smakosze obiadków lubią jeść bardzo dużo, różnych rzeczy. Znajdują się wśród nich takie osoby, które są na przykład zwolennikami ziemniaków. Gdy mija czas wykopów, kiedy to zajadają świeże i młode ziemniaczki, zimą i wiosną przerzucają się na frytki. Dla niejednej pani domu wtedy sporym uproszczeniem pracy jest frytkownica. Jak sama nazwa wskazuje, frytkownica służy nam do przygotowywania frytek. Gdy chcemy zakupić taki sprzęt, to musimy wiedzieć jaka frytkownica sprosta naszym potrzebom. Pod uwagę musimy wziąć z całą pewnością jaką szybkość smażenia posiada urządzenie, jaka jest jego szczelność, czy obsługa jest bardzo skomplikowana oraz to, jaka jest wymagana pojemność.

Frytkownica wolnostojąca czy do zabudowy?

Frytkownica wolnostojąca znacznie lepiej sprawdzi się w kuchniach, które zostały już wcześniej zaprojektowane i wybudowane. Stanie się ona dodatkowym elementem wystroju, dzięki czemu całe wnętrze zostanie skutecznie wzbogacone. Z kolei frytkownica do zabudowy będzie lepszym wyborem dla osób, które dopiero budują swoją wymarzoną kuchnię. Umieszczenie sprzętu tego typu w zabudowie schowa go i pozwoli na utrzymanie należytej harmonii bez konieczności epatowania posiadanymi urządzeniami.

Istotne parametry frytkownic

  • Pojemność misy – definiuje ilość frytek, jakie będziemy w stanie wykonać. Ponadto w misie znajduje się również olej niezbędny do przygotowania posiłku. Zatem, jeżeli zależy Ci na oszczędności i zdrowym odżywianiu wybierz urządzenie charakteryzujące się niewielką misą.
  • Moc – Im wyższa, tym szybciej frytkownica będzie gotowa do pracy. Ponadto parametr ten wpływa również na długość pracy bez konieczności robienia przerwy. W domu w zupełności wystarczająca będzie frytkownica o mocy oscylującej wokół 1200W.
  • Wielkość kosza – to w nim znajduje się nasz smażony produkt, dlatego im jest większy, tym większą porcję będziemy w stanie przygotować. Standardowe frytkownice są wyposażone w kosz o pojemności od 0.5 do 1.3 kg.
  • Wymiary urządzenia – zwróć na nie uwagę, ponieważ po zakupie bardzo często okazuje się, że frytkownica nie mieści się na przeznaczonej na nią półce. Przed dokonaniem wyboru dokonaj dokładnych pomiarów i w oparciu o nie podejmij ostateczną decyzję.

Funkcje frytkownicy przydatne w domu

  1. Programator – pozwala na ustawienie dokładnych parametrów smażenia. Dzięki niemu precyzyjnie przygotujesz dowolną potrawę.
  2. Regulacja temperatury – Nie wszystkie produkty smażą się w tej samej temperaturze. Aby ją dostosować przyda się funkcja regulacji temperatury, w którą wyposażone są bardziej zaawansowane technologicznie frytkownice.
  3. Filtry – izolują wnętrze frytkownicy od otoczenia. Dzięki nim zapachy nie wydostają się z kuchni, a nawet urządzenia.
Frytownica kuchenna na wyposażeniu restauracji. Urządzenie profesjonalne.
Frytownica kuchenna na wyposażeniu restauracji. Urządzenie profesjonalne.

Jaką frytkownicę kupić?

Również gdy nie wiemy jaką frytkownicę kupić, ważną kwestią jest sprawa jest czyszczenia – czy jest to bardzo utrudnione. Frytkownica umożliwia sporządzenie dużej ilości frytek i to w niewielkim czasie. Frytki natomiast pasują do wielu rodzaju produktów- można je jeść z kurczakiem, kotletem schabowym, rybą albo po prostu z ketchupem. Zastanawiając się jaka może być cena frytkownicy, to czasem możemy się złapać za głowę, ponieważ koszt takiego urządzenia to od około 100-200zł.  Jednak gdy poczytamy opinie o frytkownicach, to na znajdziemy dużo osób, które pewno polecą nam jej zakup. Cena jest adekwatna do pracy jaką wykonuje ten sprzęt. Gdy zaznajomimy się z naszym rankingiem frytkownic, to znajdziemy tam parametry oraz obok podane ceny. Tak jak właśnie zostało to wspomniane, gdy zastanawiamy się jaką frytkownicę wybrać, wskazane jest przejrzeć ranking frytkownic. Z całą pewnością znajdzie się tam na pewno tania frytkownica, ale taka, która spełni nasze wymagania.

Podsumowując, frytkownica jest urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdym domu. Znacząco ułatwia, przyspiesza oraz daje większy komfort przygotowania posiłków dla rodziny. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo lubimy zajadać frytki, jest to również genialnym pomysłem na prezent. Na pewno podarowany, w szczególności kobiecie, będzie bardzo praktyczny i okaże się strzałem w dziesiątkę.

Frytkownica – Cena i Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Frytkownica. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.