Dziś inteligentne domy cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z kilku konkretnych powodów. Przede wszystkim tego typu systemy znacząco podnoszą komfort życia. Jedną z możliwości, jaką zapewnia system smart home, jest bezprzewodowe sterowanie różnego rodzaju urządzeniami i instalacjami. To duża wygoda, którą ceni sobie każdy właściciel inteligentnego domu. Warto zatem widzieć, gdzie bezprzewodowe sterowanie może znaleźć swoje zastosowanie.

Gdzie w swoim domu możesz zastosować sterowanie bezprzewodowe?
Gdzie w swoim domu możesz zastosować sterowanie bezprzewodowe?

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem

Jedną z możliwości inteligentnych domów jest zdalna obsługa wielu urządzeń i instalacji w domu. Takie rozwiązanie znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim wspomnieć trzeba tu o możliwości zdalnego sterowania oświetleniem – zarówno tym tradycyjnym, jak i oświetleniem LED.

Samo sterowanie światłem jest niezwykle proste, ponieważ można to robić za pomocą dedykowanej aplikacji w smartfonie lub tablecie. Funkcja ta pozwala nie tylko na włączanie i wyłączanie światła, ale również umożliwia regulację natężenia oświetlenia oraz programowanie funkcji czasowych. Takie funkcje oferuje m.in. sterowanie bezprzewodowe na Zamel.com.

Bezprzewodowe sterowanie roletami

Funkcja bezprzewodowego sterowania w systemie inteligentnego domu pozwala także na zdalne zarządzanie roletami okiennymi oraz bramą garażową i wjazdową, a także oknami dachowymi.Oczywiście w tym przypadku sterowanie także możliwe jest za pomocą prostej aplikacji mobilnej. Co ważne, aplikacja pozwala na zdalne sterowanie lokalne, centralne oraz grupowe z podziałem na poziomy i pomieszczenia w domu. Bezprzewodowa obsługa rolet umożliwia także skorzystanie z funkcji czasowej poprzez odpowiednie zaprogramowanie harmonogramu.

Bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem

Oczywiście funkcja bezprzewodowego sterowania w inteligentnych domach pozwala także na regulację ogrzewania. W tym przypadku za pośrednictwem specjalnych czujników system monitoruje wartość temperatury w domu. Na tej podstawie system ocenia warunki panujące w konkretnych pomieszczeniach. System umożliwia wcześniejsze ustawianie oczekiwanej temperatury w każdym pomieszczeniu. Jeśli czujnik wykryje, że temperatura jest wyższa lub niższa od tej zaprogramowanej, wówczas automatycznie dokona korekty. Funkcja zdalnego sterowania pozwala także na dowolne zmiany temperatur za pomocą aplikacji.

Korzyści wynikające z korzystania z funkcji bezprzewodowego sterowania

Wspomniana wcześniej firma Zamel.com oferuje nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu inteligentnych domów. Jest tak również w przypadku systemu bezprzewodowego sterowania urządzeniami i instalacjami w domu. Korzystanie z systemu wiąże się z wymiernymi korzyściami. Przede wszystkim to duży komfort i oszczędność czasu. Wszystko dzięki wprowadzeniu zautomatyzowanych rozwiązań. Po drugie, system zdalnego sterowania pozwala zaoszczędzić energię. System optymalizuje sposób korzystania z oświetlenia i ogrzewania, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd i wodę. I po trzecie, system zdalnego sterowania znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w domu. Wszystko dzięki zastosowaniu czujników ruchu.