Któż w Was nie marzył o pysznych gofrach na śniadanie lub w innym momencie dnia? Właśnie dla wielbicieli tego rodzaju posiłków przygotowaliśmy nasz poradnik mówiący o tym, jak wybrać najlepszą gofrownicę. Wskazujemy, jakie parametry są najważniejsze, a także prezentujemy ranking gofrownic 2024.

Ranking gofrownic Czerwiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Płytki wewnątrz najlepszej gofrownicy

Każda gofrownica wewnątrz posiada specjalne płyty, które przeznaczone są do pieczenia ciasta. W zależności od modelu elementy te charakteryzują się odmiennym kształtem, a także wzorem. Znaczna większość najlepszych gofrownic dysponuje prostokątnymi lub kwadratowymi płytami. Jest to podstawowe rozwiązanie, na jakie możesz sobie pozwolić.

W sprzedaży dostępne są również urządzenia pozwalające na przygotowanie gofrów w kształcie kół, trójkątów, lub serc. Opcja ta może okazać się atrakcyjna do domu, w którym są dzieci. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, ile jest płyt. Ich ilość definiuje to, ile gofrów będziemy mogli przygotować w tym samym czasie.

Warto zwrócić uwagę również na materiał, z jakiego wykonano płytki. Na rynku mamy najlepsze gofrownice wyposażone w płytki teflonowe, żeliwne i z powłoki ceramicznej. Zdecydowanie najpopularniejsze jest pierwsze rozwiązanie. Materiał ten charakteryzuje się tym, że produkty, z którymi ma kontakt, nie przywierają do niego. Należy jednak uważać podczas czyszczenia, ponieważ teflon jest bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić.

Najlepsze gofrownice żeliwne przeznaczone są dla osób, które cechują się dużą cierpliwością i nie będzie przeszkadzał im nieidealny kształt gofrów. Dlaczego? Do tego materiału ciasto bardzo łatwo przywiera, dlatego niemal za każdym razem gofry będą miały ubytki. Zaletą żeliwa jest natomiast to, że łatwo utrzymać je w czystości.

Moc gofrownicy – jaka powinna być?

Parametr mocy definiuje czas pieczenia gofrów. Krótko mówiąc, im większa jest moc, tym szybciej upieczemy ciasto. Najlepsza gofrownica charakteryzuje się mocą w granicach 800 – 1500 W. Pozwala ona na przygotowanie swoich ulubionych gofrów w ciągu zaledwie 3-5 minut. Ponadto przy odpowiedniej mocy ciasto jest bardzo dobrze wypieczone, czego nie można osiągnąć w słabszych gofrownicach.

Gofrownica a dodatkowe funkcje

Podczas wyboru najlepszej gofrownicy zdecydowanie nie warto się ograniczać i wybrać urządzenie z wieloma funkcjami dodatkowymi. Jedną z takich funkcji jest lampa umieszczona na obudowie urządzenia. Ma ona za zadanie poinformować Cię o tym, że gofrownica jest gotowa do pracy. Ponadto warto poszukiwać sprzętu z regulacją przebrązowienia. Funkcja ta pozwala na bardzo dokładne ustawienie stopnia wypieczenia gofrów.

Ostatnie dwa elementy, o których wspomnimy, mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, a są nimi obudowa wykonana z nienagrzewającego się materiału posiadająca uchwyty termoizolacyjne i termostat. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej obudowie wykonanej z odpornego na wysoką temperaturę tworzywa nie oparzysz się po jej dotknięciu. Z kolei termostat zapobiegnie przegrzaniu urządzenia.

Wybór najlepszej gofrownicy jest nie lada wyzwaniem. Urządzenie należy dobrać nie tylko do preferencji wszystkich użytkowników, ale również do ich ilości. Zbyt małe urządzenie nie pozwoli na przygotowanie odpowiedniej ilości gofrów w tym samym czasie, co będzie wiązało się z większym nakładem pracy, a także energii elektrycznej. Ponadto warto zainteresować się również funkcjami dodatkowymi, które uprzyjemnią użytkowanie.

Oceń