Nie wiesz jaki grill elektryczny wybrać do przyrządzania smacznych grillowanych posiłków? Jaki grill elektryczny kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Sprawdź przewodnik zakupowy, w którym pokazujemy, jakie parametry są kluczowe podczas zakupu dobrego grilla. Sprawdź nasz ranking grilli elektrycznych w 2024 roku!

Grill elektryczny – Ranking Czerwiec 2024

W poniższej tabeli znajduje się ranking na rok 2024 oraz cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii grille elektryczne.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Co to jest grill elektryczny — jak wygląda i z czego się składa?

Grill zasilany elektrycznie to urządzenie, które umożliwia przygotowywanie smacznych grillowanych potraw wewnątrz domu lub mieszkania przez cały rok. Grill zasilany elektrycznie to nieduży sprzęt, który składa się z:

 • płyty,
 • grzałki
 • pokrywy,
 • regulacji temperatury,
 • pojemnika na tłuszcz,
 • uchwytu.

Elektryczny grill daje możliwość przyrządzenia potraw zbliżonych smakiem do dań wykonanych na grillu węglowym lub gazowym. Warto dodać, że ma on szerokie zastosowanie, może służyć jako grill mięsny, jak również do smażenia warzyw i innego jedzenia.

Grill elektryczny to świetne urządzenie, które sprawdzi się zarówno w domu jak i w ogrodzie.
Grill elektryczny to świetne urządzenie, które sprawdzi się zarówno w domu jak i w ogrodzie.

Jak działa grill elektryczny?

Domowy grill w swojej budowie posiada kabel, który zasila urządzenie z wykorzystaniem gniazda zasilania. Po podłączeniu grilla do sieci elektrycznej ustawia się wysokość temperatury oraz tryb smażenia. Pofalowana płyta nagrzewa się do wysokich temperatur. Po czym należy rozłożyć wcześniej przygotowane jedzenie na ruszcie i smażyć, aż potrawy będą gotowe do spożycia. Warto dodać, że w zależności od rodzaju, po ułożeniu jedzenia na płycie z nieprzywierającą powłoką, zamyka się sprzęt za pomocą pokrywy. Dzięki temu możesz wysmażyć dwie strony posiłku w tym samym czasie, bez konieczności obracania.

Jaki grill elektryczny wybrać i na co zwrócić uwagę? Ważne parametry, opinie, ranking

Decydując się na zakup grilla, wcześniej warto porównać kilka modeli i wybrać najlepszy grill elektryczny. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na parametry i dostosować je do własnych preferencji oraz częstotliwości użytkowania sprzętu. W związku z tym jaki grill elektryczny kupić? Na jakie właściwości zwrócić uwagę przed wyborem grilla? Sprawdź poniższy przewodnik zakupowy, w którym wyszczególniamy wszystkie najważniejsze cechy, na które musisz zwrócić uwagę! Oprócz tego porównaj najlepsze egzemplarze w rankingu grilli elektrycznych 2024!

Moc urządzenia

Najważniejszym parametrem w każdym grillu jest moc. Warto podkreślić, że im moc jest większa, tym szybciej nagrzewa się płyta. Co więcej, parametr ten wpływa również na wydajność podczas smażenia. W związku z tym warto wybierać grill elektryczny o mocy większej niż 2000W.

Wymiary i waga

Kolejną kwestią jest wielkość urządzenia, która zależna jest od ilości przyrządzanego jedzenia oraz miejsca, w którym ma stanąć grill. Jeśli posiadasz dużą kuchnię, wtedy z powodzeniem możesz zakupić duży grill elektryczny. Natomiast jeśli Twoja kuchnia jest mała, wtedy wybierz mały grill elektryczny, który nie będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach. Co więcej, zastanów się, czy będziesz używać urządzenia codziennie. Jeśli nie, to sprawdź, czy posiadasz wystarczająco miejsca do jego przechowywania np. w spiżarni lub szafce kuchennej. Optymalna wielkość grilla wynosi 40x20x30cm.

Oprócz tego zwróć uwagę na wagę. Warto wybierać poręczny grill, który będziesz mógł z łatwością przenosić. Dlatego zdecyduj się na egzemplarz, który waży mniej niż 7 kg.

Powierzchnia płyty grzewcza — powierzchnia i materiał

Kolejną ważną kwestią jest płyta, na której układa się jedzenie — jej powierzchnia oraz materiał, z którego został wykonany. Dlatego, jeśli planujesz organizować spotkania, w których uczestniczyć będzie wiele gości, wtedy wybierz duży grill. Z dużą powierzchnią grillowania powyżej 700 cm2. Natomiast jeśli chcesz kupić grill tylko dla małego, rodzinnego grona osób, wtedy idealna będzie mała płyta grillowa o powierzchni 500 cm2. Pamiętaj, że metraż powinien być dopasowany do ilości przygotowywanych potraw.

Co więcej, płyta powinna mieć nieprzywierającą powłokę, która uniemożliwia przywieranie przygotowywanego mięsa i warzyw. Oprócz tego zwróć uwagę na kształt płyty oraz na to, czy można ją swobodnie wyjmować. Warto wybierać taki egzemplarz, który przystosowany jest do mycia w zmywarce.

Regulacja temperatury

Bardzo przydatnym elementem w każdym grillu jest regulacja temperatury. Odbywa się ona z wykorzystaniem wbudowanego pokrętła i termostatu. Dzięki temu możesz ustawić wysokość ciepła, do jakiej nagrzewa się każda z płyt. Jest to przydatne urządzenie, ponieważ każda potrawa może mieć inną preferowaną wysokość temperatury do idealnego wysmażenia. Co więcej, możesz spotkać się z dodatkowymi trybami dedykowanymi do rodzaju przyrządzanego jedzenia.

Rodzaj grilla

Na rynku możesz spotkać kilka rodzajów grilli. Pierwszy z nich to tradycyjny grill bez pokrywy. Innym rozwiązaniem są modele z pokrywą. Występują one jako opiekacz. W tym przypadku posiadają one dwie płyty, które jednocześnie przypiekają dwie strony przyrządzanej potrawy. Warto podkreślić, że grill otwarty daje mniejsze możliwości niż ten z klapą. W dodatku nie trzyma on tak temperatury, jak grill zamknięty. Oprócz powyższych można wyróżnić również:

 • grill zamykany,
 • grill kontaktowy,
 • grill składany,
 • grill raclette,
 • grill z rusztem,
 • grill stojący.

Odprowadzanie tłuszczu

Przydatną funkcją jest zbieranie wytopionego tłuszczu w każdym grillu. Najczęściej tłuszcz jest odprowadzany do specjalnego pojemnika na tłuszcz. Dlatego wybierając konkretny model grilla, zwróć uwagę, czy posiada on tackę grzewczą z otworami, które umożliwią skapywanie tłuszczu do pojemnika.

Jakość wykonania

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru grilla jest zwrócenie uwagi na jakość wykonania konkretnego urządzenia. Każdy porządny grill powinien być wykonany z trwałej stali nierdzewnej oraz tworzywa odpornego na wysokie temperatury. Co więcej, urządzenie powinno posiadać pozwolenie do kontaktu z żywnością. Oprócz tego warto wybierać produkt z certyfikatem oraz atestami. Co więcej, należy wybierać polecane modele np. grill Tefal Optigrill, grill elektryczny Clatronic, czy grill elektryczny Bosch. Warto również sprawdzić opinie użytkowników na różnych forach dyskusyjnych.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Coraz częściej można spotkać się z grillami, które mają wbudowane dodatkowe funkcje oraz akcesoria. Jedną z bardzo praktycznych rzeczy jest wbudowany, nienagrzewający się uchwyt, który jest bardzo przydatny w grillach zamykanych. Co więcej, na rynku są dostępne egzemplarze, które posiadają wbudowany programator dotykowy, dzięki któremu możesz ustawiać tryb, program smażenia oraz temperaturę. Natomiast najlepsze grille mają funkcję Automatic Sensor Cooking. Odpowiada ona za dostosowanie programu do rodzaju przygotowywanego jedzenia. Oprócz powyższych można spotkać modele grilli, które posiadają wbudowane lampki kontrolne, timer, funkcję rozmrażania, czy możliwość sterowania z użycie aplikacji na smartfona.

Dlaczego warto kupić grill elektryczny?

Grill elektryczny jest to doskonałe urządzenie dla osób, które przepadają za grillowanymi potrawami. Umożliwia on grillowanie wewnątrz domu i mieszkania. Dlatego gwarantuje możliwość przyrządzania pysznych dań z grilla przez cały rok! Co więcej, do innych zalet  możemy zaliczyć:

 • Grill elektryczny szybko się nagrzewa.
 • Dzięki wbudowanym programom czas grillowania jest krótszy niż przy grillu gazowym lub węglowym.
 • Kompaktowy grill umożliwia przyrządzenie różnego rodzaju potraw, np. czerwone mięso, warzywa, czy inne potrawy.
 • Urządzenie ma szerokie zastosowanie może służyć jako grill stołowy lub grill ogrodowy.
 • Sprzęt można sterować z wykorzystaniem smartfona.

Ile kosztuje dobry grill elektryczny?

Dobry grill elektryczny kosztuje powyżej 350 zł. Rozbudowane egzemplarze, które są większe i posiadają dodatkowe tryby i akcesoria, mogą kosztować nawet powyżej 1000 zł.

Grill elektryczny — rodzaj Przedział cenowy
zamykany 119 do 350 zł
kontaktowy 119 do 350 zł
składany 299 do 1599 zł
raclette od 99 do 699 zł

Jak czyścić grill zasilany elektrycznie?

Kupując grill, zdecyduj się na taki, w którym można wyjmować płyty, na których wykłada się jedzenie. Jest to bardzo przydatna cecha, która umożliwia wygodne czyszczenie sprzętu. Płyty najlepiej myć pod bieżącą wodą, używając do tego płynu do mycia naczyń oraz gąbki. W przypadku gdy na ruszcie znajduje się przypieczony tłuszcz, wtedy użyj do czyszczenia specjalnej szczotki. Pamiętaj, aby czyścić tak urządzenie, aby nie zdrapać powłoki! Oprócz tego sprawdź, czy płyty można myć w zmywarce. Jeśli tak jest to doskonała alternatywa do mycia ręcznego.

Opinie z forum: “Pamiętaj ze płyty grzewcze z czasem się zużyją, powinny być nie tylko łatwo wyjmowane do mycia i nadawać się do mycia w zmywarce, ale też możliwe do dokupienia i wymiany gdy się zużyją.”

Podsumowanie

 • Grill zasilany elektrycznie to nieduże urządzenie, które umożliwia grillowanie przez cały rok.
 • Może być wykorzystywany bezpośrednio w domu, mieszkaniu, lub jako grill elektryczny ogrodowy.
 • Można wyróżnić dwa rodzaje grilli: grill tradycyjny otwarty oraz grill elektryczny zamykany.
 • Doskonale sprawdzi się jako grill elektryczny na balkon.
 • Składa się z płyty, pokrywy, blachy do odprowadzania wytopionego tłuszczu, kabla zasilającego, oraz pokrętła lub panelu dotykowego.
 • Przed zakupem grilla sprawdź TOP 10 najlepszych egzemplarzy w rankingu i poradnik zakupowy.
 • Kupując dany model, warto wybierać spośród najlepszych marek np. grill elektryczny Tefal, grill elektryczny Delonghi, grill elektryczny Severin, grill marki Bosch, czy grill elektryczny marki Clatronic.
 • Niektóre grille elektryczne posiadają rozbudowane tryby oraz akcesoria np. wybór trybów dostosowane do smażonego rodzaju mięsa, automatyczne wyłączanie, regulację temperatury, czy możliwość sterowania aplikacją mobilną.
 • W ofercie sklepów można spotkać grill elektryczny 2w1w formie grilla kontaktowego. Posiada on możliwość rozłożenia obu płyt poziomo lub w formie składanego opiekacza.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Na co zwrócić uwagę kupując domowy grill elektryczny?

Kiedy decydujesz się na zakup grilla elektrycznego, to koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów. Można zaliczyć do nich: wielkość i wagę grilla, powierzchnię płyty lub rusztu, moc urządzenia, rodzaj. Co więcej, zobacz czy produkt posiada dodatkowe akcesoria oraz tryby np. regulację temperatury.

Czym czyścić grille elektryczne?

Grill zasilany elektrycznie można czyścić z wykorzystaniem wody oraz płynu do mycia naczyń. Innym sposobem może być umycie urządzenia z wykorzystaniem roztworu wody i octu.

Jakie są funkcje grillów elektrycznych?

Każdy grill zasilany elektrycznie posiada regulację temperatury. Oprócz tego można spotkać się z modelami, które umożliwiają dopasowanie programu lub trybu do smażonego jedzenia. Co więcej, przydatną funkcją jest również Automatic Sensor Cooking, która umożliwia dostosowanie pieczenia do wielkości oraz wagi smażonego posiłku.

Jaką moc powinien mieć grill elektryczny?

Dobry grill elektryczny to taki, który ma wysoką moc, która wpływa na temperaturę i czas przyrządzania posiłku. Urządzenie o mocy powyżej 2000W sprawdzi się w każdych warunkach. Dzięki temu możesz opiekać każdy posiłek, który finalnie będzie bardzo dobrze smakował.
Oceń