Łazienka jest miejscem, w którym chcemy czuć się komfortowo i wygodnie, a co za tym idzie również ciepło. Oprócz ogrzewania podłogowego możemy w łazience zamontować grzejnik łazienkowy, który może spełniać kilka funkcji. Pierwszą z nich jest oczywiście ogrzewanie samego pomieszczenia. Drugim zastosowaniem jest suszenie ręczników i innych rzeczy, które można bardzo efektywnie porozwieszać na szczebelkach grzejnika. Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika łazienkowego? Chcesz dowiedzieć się jaki grzejnik łazienkowy będzie najlepszy? Przeczytaj nasz tekst i kup dobry grzejnik łazienkowy.

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Czasami zdarza się, że grzejnik wydaje dziwne odgłosy i mamy wrażenie, że nie grzeje on w pełni tak, jak powinien. Dlaczego tak się dzieje? Najprawdopodobniej w grzejniku nazbierało się powietrze, które uniemożliwia dostęp ciepłej wody do kaloryfera. W takim przypadku należy odpowietrzyć grzejnik, aby na powrót mógł dobrze funkcjonować. Jak to zrobić?

Aby odpowietrzyć grzejnik elektryczny, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest całkowite zakręcenie kaloryfera. W tym celu przekręcamy głowicę termostatyczną do oporu, całkowicie w lewą stronę. Wskaźnik na niej powinien teraz wskazywać liczbę zero bądź gwiazdkę, co oznacza, że kaloryfer jest teraz zakręcony. Następnym krokiem jest odszukanie odpowietrznika. Najczęściej znajduje się on po drugiej strony od głowicy termostatycznej. Zazwyczaj usytuowany jest on w górnej części grzejnika, a wyglądem przypomina śrubę. Dobrze przed odkręceniem odpowietrznika jest przyłożyć pod spodem ściereczkę lub mały pojemnik, do którego trafi woda z odkręconego kaloryfera.

Odpowietrznik odkręcić możemy delikatnie palcami lub użyć do tego kombinerek, lub odpowiedniego klucza nastawnego. Odpowietrznik odkręcamy powoli, aby nie zalać łazienki i uniknąć niepotrzebnego jej sprzątania. Po odkręceniu z otworu najpierw wyleci powietrza, a potem trochę wody. Czekamy, aż powietrze całkowicie przestanie uchodzić z kaloryfera. Kiedy jesteśmy pewni, że całkowicie ono uszło, zakręcamy odpowietrznik i wszystko delikatnie wycieramy za pomocą ściereczki. Ostatni krok to sprawdzenie, czy wszystko działa tak, jak powinno. W tym celu przekręcamy głowicę grzejnika w prawo. Po wykonaniu wszystkich tych czynności grzejnik powinien działać prawidłowo i być odpowietrzony. Grzejnik powinien być odpowietrzany przynajmniej raz w roku, jeżeli jednak chcemy sobie to ułatwić, warto zainwestować w grzejnik z automatycznym odpowietrznikiem.