Po dłuższym czasie nie doglądania ogrodu w inwentarzu roślin mogą pojawić się pewne braki. Ozdobne kwiatki mogły uschnąć albo ulec jakimś innym uszkodzeniem. Dlatego na początku należy przebadać jakie zmiany zaszły w czasie nieobecności. Zauważy się wtedy z pewnością pojawiające się w letniej porze roku chwasty. Należy je oczywiście usunąć i ewentualnie zastosować odpowiedni środek chwastobójczy.

Jeśli posiada się na swoim ogrodzie tunel foliowy warto zbadać jego stan zewnętrzny. Czy nie uległ uszkodzeniu podczas zimy albo w niedawnym czasie. Jeśli takie zmiany zaszły należy naprawić zewnętrzne powłoki, aby tunel służył w sposób optymalny. W innym razie nie będzie on utrzymywał tak dobrze temperatury i narazi rośliny uprawne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wiatry.

Jeśli na działce posiada się jakieś instalacje elektryczne bądź też inne należy sprawdzić ich stan. Mogły ulec zepsuciu lub wymagają jakiejś renowacji.

Przycięcie krzewów i drzew

Przy przycinaniu trawnika lub krzewów warto skorzystać z produktów firmy Stiga. Są to jedynie profesjonalne artykuły służące do fachowej pielęgnacja ogrodu. Kosiarki spalinowe albo kosy akumulatorowe znajdujące się w ofercie z pewnością ułatwią przycinanie trawy. Po odpowiednim skoszeniu warto zasiać nowe nasiona w miejscach w których występują jej braki.

Warto też przyciąć żywopłoty oraz krzewy. Do tego celu mogą posłużyć standardowe nożyce albo sekatory warto jest także przyciąć gałęzie, aby nadać im estetycznego kształtu. Takie zabiegi z pewnością przełożą się na odnowienie charakteru ogrodu. Do większych powierzchni warto zastosować traktor akumulatorowy Swift 372 e. Produkt ten został stworzony właśnie z myślą o ciężkich pracach ogrodowych.

Oczywiście przed dokonaniem wszelkich prac przyda się sprzątnąć zanieczyszczenia. Mogą być one w postaci chwastów, gałęzi albo starych liści.

Prace ziemne i nie tylko

Obejmują one przede wszystkim usunięcie starych kamieni, gałęzi i chwastów. Warto jest wyrównać powstałe dziury w ziemi. Są one zwykle wykopywane przez zwierzęta albo mają inną genezę. Gleba z czasem traci swoją jakość, dlatego warto ją spulchnić i przekopać. Dzięki temu odzyska dawno kondycję, a wszelkie zasadzone kwiaty i warzywa będą rosły o wiele lepiej.

Trawnik jest też dobrze zagrabić. Jak wcześniej wspomniano dobrze jest zasiać nowe nasiona, dzięki temu wszelkie puste pola w murawie wyrównają się. Zielona warstwa natomiast zacznie robić imponujące i estetyczne wrażenie.

Wypoczynek lub inne meble

Jest to punkt dotyczący nie tylko wrażeń estetycznych, ale także samej wygody spędzania czasu na działce. Nic nie uprzyjemni wiosennych czy letnich wieczorów tak jak wygodny wypoczynek oraz odpowiednie oświetlenie. Stare meble należy umyć. Do tego celu można wykorzystać detergenty. Jednak niekoniecznie muszą być one potrzebne- czasem wystarczy zwykły ręczniczek i woda. Poduszki natomiast należy wybrać i później wysuszyć.

Warto sprawdzić stan oświetlenia. Dobrym pomysłem będzie przeprowadzenie kilka prób i zobaczenia, które żarówki działają, a które nie. W razie ewentualnej potrzebny inwentarz warto jest wymienić. Jeśli natomiast nie posiada się lamp warto je zakupić. Jest to element, który buduje klimat w niezwykły sposób.

Oceń