Blender idealnie sprawdzi się w rękach gospodyni domowej, dla której zależy, aby wszystkie potrawy przez nią przygotowywane smakowały każdemu. Urządzenia tego typu charakteryzują się nie tylko wygodą użytkowania, ale również kompaktowymi wymiarami, czy przystępną ceną. Zatem, jaki blender kupić, aby spełniał wszystkie oczekiwania?

Ranking blenderów Maj 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Sposób użytkowania blendera

Najlepszy blender jest urządzeniem, które powinno zagościć w kuchni, w której przygotowywane są posiłki miksowane, rozdrabniane lub mieszane. Przy użyciu blendera nie tylko przygotujesz zupę krem, ale również posiekasz orzechy, warzywa, owoce, czy też przygotujesz ciasto na swoje ulubione naleśniki. Możliwości zastosowania blendera jest wiele, warto jednak zawsze trzymać się instrukcji obsługi i rekomendacji producenta.

Rodzaje najlepszych blenderów

Blender ręczny

Ten typ urządzeń jest zdecydowanie najpopularniejszy w polskich kuchniach. Mały blender ręczny charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i brakiem kielicha, dlatego może być wykorzystywany do miksowania i rozdrabniania w dowolnie wybranym naczyniu. Dzięki temu nie musisz przenosić potrawy do osobnego pojemnika, co znacznie skraca czas gotowania.

Ponadto najlepsze blendery ręczne oferowane są przez producentów z wieloma, przydatnymi akcesoriami takimi, jak dzbanek, trzepaczka, rozdrabniacz, czy malakser. Zwróć uwagę na ten fakt przy wyborze, ponieważ mogą one okazać się przydatne w Twojej sytuacji.

Blender kielichowy

To znacznie większe urządzenie w porównaniu do blendera ręcznego. Zazwyczaj posiada własny pojemnik, który zwany jest kielichem. Ze względu na rozmiary, blender kielichowy nie nadaje się do przenoszenia, a produkty miksowane są w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku. Charakteryzuje się jednak znacznie większą mocą, która pozwala na rozdrabnianie trwalszych produktów.

Zasilanie blendera

W sprzedaży mamy dostępne najlepsze blendery tradycyjne, wyposażone w przewód i urządzenia bezprzewodowe. Ze względu na dużą mobilność, polecamy drugie rozwiązanie. Brak kabla nie będzie ograniczał Cię podczas gotowania, dlatego pracować przy pomocy blendera możesz w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Wadą urządzeń bezprzewodowych są ich dość duże ograniczenia. Za sprawą zastosowania akumulatora, moc sprzętu nie będzie duża, dlatego rozdrobnienie twardszych produktów będzie niewykonalne. Zatem pamiętaj o tym, kiedy będziesz wybierał najlepszy blender do swojej kuchni, aby nie okazało się, że ma on zbyt słabą moc.

Moc blendera

Wyższa moc pozwoli na rozdrabnianie i mieszanie twardszych produktów. Będzie to niestety kosztem większego zużycia energii. Blendery ręczne zazwyczaj cechują się mocą w przedziale 600-700 W i jest ona wystarczająca do tego, aby wymieszać stosunkowo miękkie produkty. Blendery kielichowe są znacznie mocniejsze, ponieważ mogą mieć moc nawet 1500 W i więcej.

Zgodnie z zasadą im więcej, tym lepiej, radzimy wybierać mocniejsze urządzenia.

Wygoda użytkowania urządzenia

Na wygodę użytkowania najlepszego blendera składają się parametry takie, jak:

  • maksymalny czas pracy,

  • generowany hałas,

  • wyprofilowana obudowa.

Biorąc pod uwagę czas pracy urządzenia, warto wybrać takie, które będzie pracować przez możliwie najdłuższy czas. Najlepsze blendery są sprzętem, który wyposażony jest zazwyczaj w wysokoobrotowy silnik potrzebujący dobrego chłodzenia. To właśnie od tego systemu zależy, jak długo będziesz mógł rozdrabniać i mieszać produkty bez przerwy. Warto zaznaczyć, że tanie blendery pozwalają na jedynie kilkanaście sekund pracy, dlatego przy ich pomocy gotowanie będzie żmudne, nieprzyjemne i wymagające dużego nakładu sił.

Jako że blender jest urządzeniem, które posiada silnik pracujący na wysokich obrotach, hałas podczas pracy może być niezwykle duży. Warto zatem zwrócić uwagę na specyfikację techniczną i określony w nim parametr mówiący o tym, ile decybeli generuje wybrany przez Ciebie blender.

Od kształtu obudowy zależy to, jak wygodnie będzie trzymać się dany blender podczas pracy. Wydawać by się mogło, że jest to szczegół, jednak miksowanie nie zawsze jest krótkie, co może wymagać dłuższego utrzymywania niewygodnej pozycji. Aby określić, czy wybrane przez Ciebie urządzenie będzie wygodne w użytkowaniu, sprawdź opinie, a także ranking blenderów 2017 znajdujący się pod tym tekstem.

Funkcje blenderów

Niezwykle ważną funkcją w przypadku najlepszych blenderów jest regulacja prędkości. Dzięki niej dostosujesz prędkość pracy noży do danego produktu, co może znacząco wpłynąć na czas pracy. Warto, aby regulowanie prędkości obrotowej przebiegało płynnie, co pozwoli na dokładne ustawienie żądanej prędkości. Odmianą funkcji regulacji jest tryb turbo, dzięki któremu silnik osiągnie maksymalne obroty tuż po naciśnięciu przycisku.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pozwolił odpowiedzieć na pytanie: jaki blender kupić? W tekście tym opisaliśmy kluczowe aspekty wyboru urządzenia tego typu. Nie zapominaj również o tym, aby przed zakupem sprawdzić zawarte w zestawie wyposażenie i ranking najlepszych blenderów.

5/5 - (4 głosów)