Narzędziem umożliwiającym częstą zmianę fryzury jest lokówka do włosów. Pozwala ona uzyskać efektowne fale oraz imponujące loki. Może się wydawać, że wybór właściwego urządzenia jest zadaniem łatwym. Jednakże bogactwo i różnorodność ofert rynkowych, wprowadza pewną trudność w tym aspekcie. Współczesne lokówki wcale nie są prostymi sprzętami. Nowoczesne technologie sprawiają, że wyposażany jest w wiele ciekawych funkcji. Przed zakupem odpowiedniej lokówki do włosów warto zwrócić uwagę na pewne elementy, które pozwolą na zakup najlepszego urządzenia dla siebie.

Rodzaje lokówek do włosów

Gdy stoimy przed decyzją jaką lokówkę do włosów wybrać, powinniśmy uwzględnić jej rodzaj. Wyróżnia się następujące typy lokówek:

 • lokówka klasyczna – podstawowy rodzaj urządzenia, który wyposażony jest w walec mający średnicę od 15 do 30 mm z klipsem. Określony element pozwala na przytrzymanie pasma. Większa średnica przyczynia się do uzyskania luźniejszych loków.
 • lokówka stożkowa – ten rodzaj sprzętu posiada walec mający kształt stożka. Określone rozwiązanie sprawia, że możemy uzyskać loki luźne oraz mocno skręcone. Często nie mają klipsa, dlatego pasmo musi być przytrzymywane dłonią.
 • lokówka trójkątna – wykorzystywana jest do układania loków charakteryzujących się nieregularnymi bądź geometrycznymi kształtami. Dzięki temu uzyskujemy ciekawy efekt chaosu na głowie.
 • lokówka spiralna – pozwala ona na uzyskanie dokładnych i mocno skręconych loków.
 • lokówka automatyczna – jest to sprzęt, który samodzielnie nawija pasma na walec. Jest bardzo komfortowa w użytkowaniu.

Głowice lokówek do włosów

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaką lokówkę do włosów kupić, dobrze jest uwzględnić aspekt związany z rodzajem głowicy oraz jej średnicą. Od tego parametru uzależniona jest grubość, a także wielkość loków.

Najbardziej popularne rodzaje głowic występujące w lokówkach do włosów:

 • głowica ceramiczna – nagrzewa się w sposób równomierny na całej swojej powierzchni,
 • głowica metalowa – w przypadku tego rodzaju głowic nagrzewanie jest punktowe, dlatego występuje tutaj duże niebezpieczeństwo przegrzania włosów,
 • głowica zawierająca domieszkę tytanu – wyróżnia się ona dużą odpornością na różnego rodzaju zarysowania. Jest to bardzo istotny cecha, gdyż stanowi bezpieczeństwo dla naszych włosów.

Lokówka wyposażona w wymienne końcówki

Lokówka do włosów wyposażona w wymienne końcówki, pozwala modyfikację fryzury. Najlepsza lokówka do włosów zapewniająca określone rozwiązanie może mieć nawet siedem różnych końcówek. Dzięki temu każdego dnia możemy cieszyć się innym ułożeniem włosów.

Wśród dostępnych końcówek wymienia się na przykład suszarko-lokówkę, płaską końcówkę przeznaczoną do fal z fakturą, karbownicę i inne.
Czy warto wybrać suszarko-lokówkę?

W przypadku, gdy pragniemy jednocześnie suszyć oraz modelować swoje kosmyki, powinniśmy zdecydować się na rozwiązanie w postaci suszarko-lokówki. Głowica określonego urządzenia wyposażona została w końcówkę posiadającą specjalne igły. Dzięki nim możemy uzyskiwać szerokie fale, a także loki. Co więcej, sprzęt ten jest idealny, gdy pragniemy uzyskać większa objętość naszych kosmyków.

Głowice różnego rodzaju to element, który również obecy jest w przypadku suszarko-lokówek. Najpopularniejsze z nich to oczywiście końcówka klasyczna oraz szczotka z włosiem bądź chowanymi igłami. Pierwsze z wymienionych rozwiązań wspaniale nadaje się do słabych włosów. Natomiast drugie świetnie sprawdzi się, gdy nasze kosmyki często ulegają plątaniu.

Dodatkowe funkcje posiadają lokówek

Nowoczesne lokówki do włosów mają wiele ciekawych funkcji, które również mogą wpłynąć na naszą decyzję dotyczącą zakupu urządzenia. W związku z tym, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • możliwość automatycznego wyłączania – należy podkreślić fakt, że lokówka do włosów jest sprzętem, który nagrzewa się do wysokiej temperatury. W przypadku, gdy zapomnimy o tym, że jest włączona, możemy doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji. W związku z tym nowoczesne modele opisywanych urządzeń posiadają funkcję polegającą na automatycznym wyłączaniu zasilania, gdy sprzęt jest w dłuższej bezczynności. Dzięki temu możemy spać spokojnie i nie martwić się, że znowu zapomnieliśmy wyłączyć lokówkę.
 • jonizacja – lokówka do włosów mająca funkcję jonizacji sprawia, że łuski włosa są domykane. Dzięki temu nasze kosmyki są mocniejsze, a co najważniejsze zdrowsze. Dodatkowo, zapewnia ona ochronę przed niezwykle uciążliwym elektryzowaniem się włosów.

Jakie dodatkowe wyposażenie mają nowoczesne lokówki do włosów?

Producenci starają się przyciągnąć konsumentów do zakupu swoich urządzeń, dlatego też każda dobra lokówka do włosów wzbogacana jest o dodatkowe elementy wyposażenia. W tym aspekcie wyróżnić można następujące udogodnienia:

 • długi kabel – rozwiązanie to pozwala na większą swobodę podczas użytkowania lokówki do włosów. Biorąc pod uwagę powyższe, kabel opisywanego urządzenia powinien na tyle długi, aby zapewniał spokojne przemieszczanie się po naszej łazience.
 • futerał podróżny – dzięki temu będzie mogły zabrać naszą lokówkę w każdą podróż, w którą się udamy.
 • spinki – zdarzają się przypadki, w których do określonego sprzętu dołączone są spinki pozwalajace lepiej ułożyć naszą fryzurę.

Lokówka – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Lokówki.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń