Uwielbiacie lody? Czekacie z wytęsknieniem na moment, kiedy będzie można je kupić? Statystyki pokazują, że Polacy chętnie spożywają takie właśnie produkty. Kto jednak powiedział, że lody nie mogą być zrobione w zaciszu własnego mieszkania? W takiej sytuacji przyda się jednak bez wątpienia dobrej jakości maszynka do lodów w domu. Czym kierować się wybierając urządzenia z tej kategorii? Na jakie parametry warto zwrócić swoją uwagę? Oto kilka najważniejszych wskazówek, które pomogą Wam podjąć dobre decyzje i wydać pieniądze na sprawdzone rozwiązania. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Ranking maszynek do lodów Kwiecień 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Czym kierować się wybierając sklepy internetowe lub stacjonarne?

Chcecie kupić najlepsze maszyny do lodów? Między innymi bardzo ważne jest zatem to, aby wybierać sprawdzone sklepy internetowe albo stacjonarne. Trzeba decydować się na instytucje, które nie od dzisiaj są na rynku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić opinie o konkretnych placówkach z tej kategorii. Obecnie można to zrobić naprawdę bardzo szybko i sprawnie, ponieważ na internecie nie brakuje tego typu wiadomości. Trzeba również zwrócić uwagę na producentów, z którymi współpracują konkretne sklepy. Jeśli interesuje Was dobra maszynka do robienia lodów, to nie możecie bagatelizować tego tematu. Lepiej jest wydać nieco więcej pieniędzy, ale mieć pewność, co do jakości. Zresztą, każdy może porównać warunki finansowe. Duża konkurencja sprawia, że naprawdę dobra maszynka do lodów do domu wcale nie musi kosztować tak dużo, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Jeśli finalnie zdecydowaliście się na sklepy internetowe, to zwróćcie też uwagę na opcje dotyczące wysyłki i zapłaty za towary, aby wybrać najlepsze dla siebie warianty.

Maszynka do robienia lodów – typy i rodzaje

Nie brakuje osób, które zadają sobie pytanie, jakie maszyny do lodów wybrać… Na rynku znajdują się bowiem rozmaite elementy z tej kategorii. Nie chodzi tylko o różnice w samym wyglądzie. Warto uwzględnić także różnice w aspekcie konstrukcji. Popularne są między innymi dobre maszyny do lodów z zastosowanym kompresorem. Wyposażone są one we własny system, który chłodzi misę. Czym charakteryzują się takie elementy? Są bardzo wydajne i większe. Przekłada się to też na bardziej wygórowane ceny.

Alternatywą jest maszynka do lodów domowych, w której chłodzenie odbywa się przy pomocy wody. Takie urządzenia posiadają misę chłodzącą z podwójnymi ściankami. Między nimi znajduje się woda, która chłodzi zastosowane składniki. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że tego typu elementy są mniej wydajne oraz posiadają mniejsze gabaryty. Druga strona medalu jest taka, że trzeba liczyć się z mniejszymi wydatkami.

Moc urządzenia – jaką maszynę do lodów kupić?

Jakie będą najlepsze maszyny do lodów pod tym względem? Warto tutaj uwzględnić przede wszystkim moc silnika (na rynku są elementy o wartości tego parametru od 60 W do 100 W), który napędza mieszadło. Pamiętajcie, że mieszanie charakteryzujące się większymi obrotami lepiej rozbija grudki lodu. Poza tym gwarantuje to szybsze chłodzenie. Statystyki pokazują, że większość osób decyduje się właśnie na maszynki do robienia lodów z większą mocą. Im mocniejszy silnik, tym urządzenie może być dłużej użytkowane. Oczywiście, trzeba w tym aspekcie liczyć się też z większymi gabarytami oraz głębiej sięgnąć do portfela. Uwzględniając jednak różne kwestie wydaje się, że mimo wszystko naprawdę warto to zrobić.

Maszynka do lodów domowych – parametry

  • Mieszadło – ważne jest to, aby uwzględnić wielkość otworu w skrzydłach tego elementu. Szczególnie, jeśli zamierzacie przygotować lody owocowe z dodatkami. Wtedy bowiem otwory w mieszadła muszą być większe niż średnica na przykład dodawanych owoców. Poza tym mieszadło powinno być odpowiednio sztywne.
  • Wielkość misy mrożącej – pamiętajcie, że zazwyczaj dobre maszyny do lodów mają szerokie misy. Trzeba zdecydować się jednak na takie elementy, które bez problemu będą mieściły się do Waszych zamrażarek.
  • Pojemność misy – dużo osób zastanawia się, jakie maszyny do lodów kupić pod tym względem. Na rynku jest spory wybór – można spotkać maszynki z pojemnością misy od 0,6 do 1,6 l. Warto wiedzieć, że dobra maszynka do robienia lodów powinna być w trakcie pracy praktycznie w całości wypełniona. Wtedy wykonuje swoje zadania najbardziej wydajnie, a energia nie jest w żaden sposób marnowana.
  • Wielkość otworu do wlewania – składniki są podawane poprzez otwór znajdujący się w pokrywie. Powinien być on średniej wielkości, aby swobodnie można było włożyć konkretne elementy. Pamiętajcie, że zbyt duże otwory wydłużają czas ogrzewania, a zbyt małe nie są funkcjonalne.

Maszynka do lodów – czy warto kupić?

Wydaje się, że najlepsze maszyny do lodów to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Można bowiem bez wychodzenia z domu przygotować pyszne produkty, które świetnie sprawdzą się przede wszystkim w trakcie upalnych dni, ale nie tylko. Trzeba uwzględnić, że lody sprzedawane w sklepach zawierają dużo składników chemicznych, które oczywiście negatywnie działają na funkcjonowanie naszego organizmu. Na rynku znajdują się rozmaite rodzaje i typy urządzeń z tej kategorii. Można zatem wszystko porównać i zdecydować się na takie maszynki do lodów domowych, które będą odpowiadały Waszym preferencjom.

4.8/5 - (5 głosów)