Maszynka do włosów to dla wielu sprzęt, bez którego nie wyobrażają sobie zabiegów higienicznych. Staje się więc podstawowym wyposażeniem łazienki w wielu domach. Wykorzystywana do strzyżenia bądź jedynie trymowania jest sprzętem, od którego oczekuje się dokładności, wygody w użyciu i, w przypadku maszynek akumulatorowych, wytrzymałej baterii.

Jaka maszynka do włosów?

Maszynkę do włosów znaleźć możemy w większości sklepów oferujących drobny sprzęt AGD. Ważne, abyśmy przed zakupem zdefiniowali swoje oczekiwania i określili budżet. Możemy wybierać spośród sprzętu do użytku domowego bądź wykorzystywanego przez profesjonalistów.

Parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu to:

  • zakres długości strzyżenia- najkrótsza długość to 1 mm, najdłuższa 45 mm
  • szerokość ostrzy
  • czas działania bez ładowania
  • wytrzymałość baterii
  • waga
  • materiały, z których wykonany jest sprzęt- w dostępnych na rynku maszynkach wykorzystywane są ostrza stalowe (charakteryzują się najmniejszą wytrzymałością, szybko ulegają również stępieniu), ceramiczne oraz tytanowe, które są zdecydowanie najlepsze
  • możliwość mycia pod wodą
  • dodatkowe akcesoria w zestawie

Maszynka amatorska – do domu

Maszynki do strzyżenia, przeznaczone do użytku domowego, to znacznie mniejszy wydatek, ale jednocześnie mniejsza ilość funkcji, chociażby mniejszy zakres długości strzyżenia lub głośniejsza praca. Jednak jeżeli nie mamy wobec sprzętu wygórowanych oczekiwań, wówczas klasyczna maszynka do użytku w domu w zupełności nam wystarczy, a jej zakup nie nadwyręży domowego budżetu. Tym bardziej, że taka maszynka jest zazwyczaj lżejsza i poręczniejsza od profesjonalnej.

Maszynka profesjonalna

Maszynki profesjonalne wykonane są zazwyczaj z wyższej jakości materiałów, pracują ciszej, a wytrzymała bateria pozwala na dłuższą pracę (np. 60 minut) bez konieczności ładowania. Nie bez znaczenia są takie wydawałoby się drobiazgi jak chociażby długość kabla, w przypadku pracy przewodowej- im dłuższy (nawet 4 m) tym łatwiej operować sprzętem. W profesjonalnej maszynce do włosów ważna jest też duża moc, dzięki której sprzęt poradzi sobie z każdym rodzajem włosów.

Oceń