Wybór odpowiednich mebli do ogrodu nie jest prosty. W końcu na rynku dostępny jest spory asortyment. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej klasycznych materiałów jest drewno. Sprawdza się ono doskonale także do ogrodu. Dlaczego warto wybrać takie meble i jakie zalety ma ten materiał?

Drewno – zalety i właściwości

Drewno jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów, i to już od wielu dekad. Ten wszechstronny i klasyczny materiał cechuje się wysoką wytrzymałością, doskonałą jakością, elegancją, a także świetnym stylem. W ogrodzie meble z drewna są naprawdę idealnym wyborem, ponieważ ten materiał pasuje do natury i środowiska, a tym samym bardzo dobrze współgra z większością stylów. Drewno to materiał naturalny, co oznacza, że komponuje się świetnie z roślinami, kwiatami oraz drzewami. Dodatkowo drewno posiada następujące zalety:

  • odporne na czynniki atmosferyczne, zwłaszcza wtedy, jeśli zostanie dobrze zaimpregnowane;
  • cechuje się wysoką jakością;
  • pasuje do wielu ogrodów, jest odporne na trendy i modę, ponieważ jest materiałem typowo uniwersalnym i ponadczasowym;
  • jest bardzo eleganckie;
  • trwałe i wytrzymałe;
  • przyjemne w dotyku, a także bardzo estetyczne.

Oczywiście warto zaznaczyć, że drewno to pojęcie bardzo szerokie, odnoszące się zarówno do gatunków krajowych, jak i europejskich oraz egzotycznych. Do ogrodu najlepiej sprawdzają się meble, wykonane z drewna olchowego, teakowego oraz akacjowego.

Dlaczego warto kupić meble ogrodowe z drewna?

Meble z drewna świetnie pasują do ogrodów, a także doskonale współgrają z naturą. Zamiast decydować się na meble, wykonane z modnego, ale mało trwałego materiału, lepiej postawić na coś uniwersalnego i ponadczasowego. Warto jednak zwrócić uwagę na konkretny rodzaj drewna. W Polsce popularne jest drewno sosnowe, stosunkowo tanie, ale za to mało odporne na wilgoć i niewystarczająco trwałe. Właśnie dlatego lepiej zainwestować w meble o wyższej jakości takie jak tekowe, ponieważ jest ono bardzo odporne na różnorodne warunki atmosferyczne i mechaniczne. Dodatkowo drewno teakowe nie kurczy się pod wpływem wilgoci i nie odkształca się. Właśnie dlatego takie meble można swobodnie postawić nawet w nasłonecznionym miejscu ogrodu, bez żadnego zabezpieczenia, czy też daszku. Oczywiście każde meble najlepiej chronić przed opadami deszczu, nadmiernym promieniowaniem słonecznym, wilgocią i mrozem, jednak drewno teakowe świetnie znosi trudne warunki atmosferyczne. Dodatkowo materiał ten jest elegancki i bardzo estetyczny.

Gdzie można kupić wysokiej jakości drewniane meble ogrodowe?

Wybierając meble ogrodowe z drewna, warto zwrócić uwagę na to, czy dany sklep posiada w swojej ofercie produkty wysokiej jakości. Przykładowo sklep internetowy Cloveris ma w swoim asortymencie ekskluzywne meble ogrodowe, wykonane z różnych materiałów, a więc z drewna (także egzotycznego, czyli teakowego), technorattanu, aluminium. Całą ofertę mebli drewnianych można znaleźć na stronie: https://cloveris.pl/drewniane-meble-ogrodowe.

Oceń