Mieszalnik (mieszarka) do betonu i zaprawy to nieodłączna część wyposażenia każdej ekipy remontowo-budowlanej. Szykuje się remont? Rozważasz zakup dobrej mieszarki do betonu? Warto się trochę zainteresować, zanim się wybierze, bo warto wybierać najlepsze. Mieszalnik można zastosować nie tylko do betonu, doskonale się sprawdzi również w przygotowywaniu zaprawy oraz kleju. Pewną alternatywą jest mieszarka wymienna, którą można zamontować do wiertarki. W takim przypadku prędkość mieszania jest o wiele większa, doskonale się sprawdzą również przy przygotowywaniu i mieszaniu kleju. Mieszadło, co warto zauważyć, jest uniwersalne.

Mieszarka – Cena i Ranking Marzec 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii mieszarki.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jaki mieszalnik do betonu i zaprawy wybrać?

Dzięki użyciu mieszarki do betonu całość ma gładką konsystencję, w której nie znajdziemy grudek. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki odpowiedniemu przygotowaniu surowca otrzymujemy profesjonalne wykończenie gładkich nawierzchni. Z uwagi na zasilanie, możemy podzielić mieszarki na dwa podtypy:

  • Mieszarki z zasilaniem sieciowym
  • Mieszarki z zasilaniem akumulatorowym

Akumulatorowy czy sieciowy? Jaki lepiej kupić?

W porównaniu do mieszarek z zasilaniem akumulatorowym, mieszarki z zasilaniem sieciowym są o wiele mniejsze a co ważniejsze, są bardziej wydajne niż mieszarki z zasilaniem akumulatorowym. Dzieje się tak, ponieważ mieszarki z zasilaniem sieciowym mają większą moc. Niestety, ich użycie ogranicza długość kabla, którym jest dostarczany prąd do urządzenia. Jednak problem ten można rozwiązać, stosując przedłużacze na terenie budowy, które pozwolą na doprowadzenie prądu.

Mieszarki akumulatorowe w porównaniu do elektrycznych charakteryzują się o wiele większą mobilnością, dzięki czemu mogą być użyte niemal w każdym miejscu. Jednak z uwagi na ich napęd bardzo często zdarzają się awarie i wówczas należy wymienić akumulator. Trzeba mieć również na uwadze, że mieszarki akumulatorowe potrzebują o wiele częstszych przeglądów niż mieszarki z zasilaniem sieciowym.

Mieszarka do zaprawy. Można jej także używać do mieszania farb, lakierów czy cementu. Nieprzywieralna warstwa na mieszadle sprawia, że sprzęt jest łatwy w konserwacji i użytkowaniu.
Mieszarka do zaprawy. Można jej także używać do mieszania farb, lakierów czy cementu. Nieprzywieralna warstwa na mieszadle sprawia, że sprzęt jest łatwy w konserwacji i użytkowaniu.

Podział mieszarek

  • Mieszalniki ręczne
  • Mieszalniki stacjonarne

Mieszalniki ręczne mają mniejszą moc oraz wydajność w zestawieniu ze stacjonarnymi. Ich plusem jest nieduży rozmiar urządzenia, co zwiększa jego mobilność i ułatwia przechowywanie. Posiadają bardzo wygodne uchwyty, za które są trzymane podczas pracy.

Materiał mieszadła ma znaczenie

Przy wyborze mieszadła warto zwrócić uwagę, aby było wykonane z włókna węglowego, gdyż ten surowiec zwiększa wytrzymałość materiału. Ponadto nie zobaczymy na niej rdzy. Innymi udogodnieniami, jakie można spotkać to zastosowanie stali z powłoką nieprzywieralną, która jest o wiele prostsza i szybsza w czyszczeniu. Jest to bardzo ważne, gdyż beton jest składnikiem ciężkim do odmycia. Niestety, decydując się na stal z powłoką nieprzywieralną musimy być przygotowani na o wiele większe koszta zakupu. Dzieje się tak, ponieważ przygotowanie takiej stali jest o wiele bardziej pracochłonne. Zwykłą stal w zetknięciu z wodą w niedługim czasie pokrywa się rdzą, co jest zjawiskiem niepożądanym. Przez to również spada efektywność mieszadła, a także zanieczyszczenie przygotowanego surowca rdzą.

Mieszarki do kleju charakteryzują się przeważnie zwiększoną częstością obrotów mieszczącą się w przedziale od 150 do 650 na minutę. Ich waga przeważnie oscyluje w granicach sześciu kilogramów. Ich zaletą jest ich ogromna moc, sięgająca często ponad tysiąc watów. Dzięki temu mieszarka do kleju nadaje się do mieszania każdego rodzaju produktów budowlanych, dzięki czemu jest szeroko ceniona w pracach wykończeniowych.

5/5 - (5 głosów)