Kuchenka mikrofalowa z powodzeniem może zastąpić tradycyjną kuchnię wykorzystywaną do gotowania i podgrzewania posiłków. Za sprawą zastosowania zaawansowanego układu elektronicznego i technologii mikrofalówka jest w stanie znacznie szybciej podgrzać do odpowiedniej temperatury nawet dużą porcję jedzenia. Zatem, w tym wpisie przedstawimy TOP 10 najlepszych mikrofalówek dostępnych obecnie w sprzedaży.

Najlepsze mikrofalówki w 2023 roku

Poniżej znajdziesz modele mikrofalówek, które szczególnie polecamy w 2109 roku.

Samsung MC28H5015AK

Mikrofalówka Samsung MC28H5015AK
Mikrofalówka Samsung MC28H5015AK

Mikrofalówka Samsung charakteryzuje się mocą na poziomie 900 W. Jest ona wystarczająca do tego, aby skutecznie podgrzać każdy typ posiłku. Ponadto pojemność urządzenia wynosi aż 28 litrów, co oznacza, że idzie ona w parze z dostępną mocą. Sterowanie mikrofalówką Samsunga odbywa się w pełni automatycznie, za pomocą znajdujących się w przedniej części przycisków. Nad nimi znajduje się wyświetlacz, który zawsze informuje o czasie gotowania, a także pozwala zmienić aktualne ustawienia.

Ciekawą funkcją omawianej kuchenki mikrofalowej jest termoobieg, z którym najczęściej spotykamy się w piekarnikach. W tym przypadku działa on tak samo, czyli rozprowadza gorące powietrze w całej komorze kuchenki, co powoduje znacznie szybsze i lepsze podgrzewanie posiłków. Samsung MC28H5015AK jest również energooszczędna i posiada wiele trybów gotowania. W trybie czuwania pobór prądu ograniczany jest do minimum, a różne tryby pracy pozwalają na dobranie najlepszych parametrów do danego typu posiłku.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zelmer ZMW3002X

Zelmer ZMW3002X
Zelmer ZMW3002X

Produkt Zelmera również dysponuje mocą 900 W, jednak jest on wyraźnie tańszy i minimalnie słabiej wyposażony. Posiada 5, różnych poziomów mocy, które pozwalają na wybranie odpowiedniej do przygotowywanego posiłku. Dzięki tej możliwości unikniesz sytuacji, w której tworzone danie jest przypalone, lub zimne.

Warto również zaznaczyć, że Zelmer ZMW3002X posiada 3, predefiniowane programy pracy przeznaczone do różnych czynności. Są to w pełni zoptymalizowane i zapisane parametry, które wybierzesz za pomocą jednego przycisku. Omawiana kuchenka mikrofalowa nie posiada termoobiegu, ale za to wyposażona jest w grill, który będziesz mógł wykorzystać każdego dnia.

Samsung MG23F301

Mikrofalówka Samsung MG23F301
Mikrofalówka Samsung MG23F301

Kolejna mikrofalówka Samsunga w naszym rankingu. Tym razem, jednak jest to sprzęt tańszy, a co za tym idzie – przeznaczony dla osób, które nie dysponują dużym budżetem na zakup kuchenki mikrofalowej. Prezentowany sprzęt cechuje się mocą na poziomie aż 2300 W, dlatego też jest on najmocniejszy w prezentowanym zestawieniu. Sterowanie odbywa się za pomocą wygodnych przycisków, a także wyświetlacza prezentującego aktualne parametry.

Ciekawą funkcją jest Auto Defrost, czyli opcja odpowiedzialna za automatyczne rozmrażanie posiłków. Dzięki niej nie musisz martwić się o tę czynność, ponieważ urządzenie wykona ją za Ciebie i zachowa przy tym wszystkie wartości odżywcze danego produktu. Mikrofalówka Samsung MG23F301 posiada 6 poziomów mocy, a także aż 9 różych trybów pracy, z czego 3 przeznaczone są do rozmrażania.

Prezentowaną kuchenkę mikrofalową możemy polecić osobom, które nie chcą wydawać majątku na sprzęt, ale jednocześnie pragną, aby był on funkcjonalny.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Beko MOC 20100 W

Beko MOC 20100 W
Beko MOC 20100 W

Wbrew pozorom, urządzenie to nie dysponuje mocą 20100 W, a jedynie 700. Mimo to jest ono godne polecenia, ponieważ posiada wiele, przydatnych każdego dnia funkcji. Jedną z nich jest zaawansowany tryb rozmrażania, który pracuje wedle ustalonego czasu. Dzięki tej możliwości nigdy więcej nie będziesz tracić cennego czasu na rozmrażanie produktu przed jego ugotowaniem.

Cechą charakterystyczną omawianego sprzętu są kompaktowe wymiary. Mikrofalówka ma pojemność 20 litrów, dzięki czemu nie jest ono duże i zmieści się nawet w małej, studenckiej kuchni. Ponadto Beko MOC 20100 W nie jest kuchenką drogą i skomplikowaną w obsłudze, co również przemawia za zakupem tego urządzenia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Whirpool MWP 303 SB

Kuchenka mikrofalowa marki Whirpool o prostym, a jednocześnie bardzo nowoczesnym designie, będzie idealnie współgrać z wnętrzami urządzonymi w minimalistycznym klimacie. W przypadku tego modelu warto zwrócić uwagę na pojemność, która wynosi aż 30 litrów, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Moc mikrofali określa się na 900 W, natomiast jeżeli chodzi o funkcję grilla, jest to nieco większa wartość – 1050 W.

Obsługa urządzenia odbywa się w pełni elektronicznie. Poziom mocy można swobodnie dostosować do potrzeb, korzystając z siedmiostopniowej regulacji natężenia. Podstawowymi funkcjami owej kuchenki mikrofalowej są rozmrażanie, a także wspomniany wcześniej grill, jednak dodatkowo producent wyposażył ją w 14 różnorodnych, automatycznych programów. Dostępna jest także opcja blokady rodzicielskiej, dzięki czemu najmłodsi nie będą narażeni na niebezpieczeństwo. Funkcja podgrzewania wnętrza mikrofali w zaledwie 30 sekund (JetStart) stanowi duży plus podczas podgrzewania produktów takich jak zupy, czy też wszelkiego rodzaju napojów.

Whirlpool MWP 253 SB

Kolejny model mikrofali proponowany przez popularnego producenta sprzętów AGD z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom ponadczasowej klasyki. Czarny kolor świetnie wpasuje się w wystrój nowoczesnej kuchni, zarazem dodając jej niewymuszonej elegancji. Urządzenie to posiada pojemność 25 litrów oraz dysponuje mocą na poziomie 900 W, przez co bardzo dobrze nadaje się do codziennego, domowego użytkowania.

W zależności od tego, w jakim celu wykorzystujemy kuchenkę mikrofalową w danym momencie, mamy możliwość ustawienia jednego z siedmiu dostępnych poziomów odpowiadających za intensywność podgrzewania. Wśród najbardziej podstawowych i najczęściej wykorzystywanych funkcji wyróżnić należy rozmrażanie, Auto Cook oraz Auto Defrost. Ponadto, na przedniej stronie mikrofalówki umieszczony został cyfrowy zegar z minutnikiem. Technologia JetStart gwarantuje szybkie nagrzanie urządzenia, a blokada rodzicielska pozwala zapobiec przypadkowemu uruchomieniu sprzętu przez dzieci.

Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Whirlpool MWF 420 BL

MWF 420 BL to następny model kuchenki mikrofalowej od marki Whirpool, w przypadku którego ponownie w zakresie samego wyglądu zdecydowano się postawić na klasyczną czerń. Niewielkie rozmiary są ogromną zaletą, ponieważ pozwalają one na ustawienie sprzętu w dowolnym miejscu, zaoszczędzając przy tym sporo przestrzeni, która może zostać wykorzystana w inny sposób. Można powiedzieć, że moc kuchenki jest proporcjonalna do jej wymiarów, gdyż wynosi ona 800 W, natomiast pojemność jaką dysponuje to 25 litrów. W tym momencie warto wspomnieć o zastosowaniu specjalnej i innowacyjnej technologii Extra Space, która gwarantuje maksymalizację przestrzeni wewnątrz urządzenia w wyniku rezygnacji z zazwyczaj umieszczanego w środku talerza obrotowego.

Mikrofala sterowana jest elektronicznie, przy pomocy intuicyjnych przycisków. Regulacja mocy odbywa się w obrębie siedmiu poziomów. Jak większość urządzeń tego producenta, wyposażona została w funkcję JetStart, odpowiadającą za ekspresowe tempo nagrzewania do maksymalnej temperatury. Do dyspozycji otrzymujemy również zegar z minutnikiem.

Bosch HMT84G451

Kuchenka mikrofalowa firmy Bosch wykonana ze stali szlachetnej to propozycja warta rozważenia z kilku fundamentalnych powodów. Parametry są do siebie dobrane bardzo dobrze, ponieważ razem z optymalną pojemnością 25 litrów idzie w parze całkiem przyzwoita moc o wartości 900 W. Ze względu na swój design oraz metalową powłokę w kolorze srebra, najlepiej będzie się prezentowała w większych, przestronnych kuchniach, ale dzięki jej wymiarom znajdzie się dla niej miejsce także na mniejszych powierzchniach.

Podstawowymi funkcjami urządzenia są rozmrażanie, gotowanie oraz grillowanie, przy czym w przypadku dwóch pierwszych skorzystać możemy dodatkowo z automatycznego doboru czasu pracy dostosowanego do potrzeb. Regulacja poziomu intensywności podgrzewania odbywa się w skali pięciostopniowej, a fale rozprowadzane są w sposób przestrzenny, co gwarantuje wysoką efektywność. Funkcja Memory zapamiętuje najczęściej używane ustawienia, a frontowa strona wyposażona jest w cyfrowy wyświetlacz z zegarem.

Gorenje MO 4250 CLB

Ten model mikrofalówki marki Gorenje zdecydowanie można określić jako rozwiązanie kompaktowe – w szczególności polecane dla osób, które dysponują dosyć mocno ogarniczoną przestrzenią, na przykład w kawalerce lub mieszkaniu studenckim. Mimo niepozornej pojemności wynoszącej zaledwie 20 litrów, dostosowana do niej moc 700 W spokojnie wystarcza do podstawowego, codziennego użytku.

Mechanicznie sterowane za pomocą dwóch pokręteł umieszczonych tuż przy drzwiczkach urządzenie posiada regulację mocy na pięciu poziomach. Dzięki wbudowanej technologii 360°StirTechnology fale odbijające się od ceramicznej powłoki skutecznie podgrzewają produkty, bez konieczności stosowania dodatkowego talerza obrotowego. Mikrofalówka charakteryzuje się ponadto dużą wygodą podczas czyszczenia, co pozwala zaoszczędzić nam czas. Nadaje się ona idealnie do czynności takich jak rozmrażanie, gotowanie, podgrzewanie oraz grillowanie.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jaka mikrofalówka będzie najlepsza?

Mikrofalówka jest urządzeniem, które powinno znaleźć swoje miejsce nie tylko w kuchni studenta, ale również dużej rodziny. Dzięki niemu możliwe jest maksymalne skrócenie czasu potrzebnego do przygotowania każdego posiłku. Ponadto kuchenka mikrofalowa, za sprawą wielu, nowoczesnych funkcji może znacznie rozszerzyć możliwości standardowej kuchni. Warto jednak postawić na sprawdzone, dobrze rozpoznawane na rynku urządzenia, ponieważ zakup niewłaściwego sprzętu może powodować niemały dyskomfort i problemy.

5/5 - (11 głosów)