Potrzebujesz dobrej myjki ciśnieniowej do mycia podjazdu oraz chodnika na swoim podwórku? Jaką myjkę ciśnieniową do kostki brukowej wybrać, aby była wydajna i dobrze czyściła powierzchnię? Sprawdź nasz przewodnik zakupowy, w którym wskazujemy krok po kroku, jakie urządzenie kupić. Zobacz najnowszy ranking myjek ciśnieniowych do kostki brukowej w 2024 roku!

Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej – Ranking Czerwiec 2024

W poniższej tabeli znajduje się ranking na rok 2024 oraz cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii myjki ciśnieniowe do kostki brukowej.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jaką myjkę ciśnieniową do kostki brukowej wybrać?

Myjka to przydatne urządzenie do czyszczenia kostki brukowej. Strumień wody o wysokim ciśnieniu umożliwia usunięcie zaschniętych zabrudzeń, błota czy mchu. Decydując się na zakup myjki wysokociśnieniowej, wcześniej warto dowiedzieć się, na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę, aby zakup był trafny, a myjka służyła przez kilka lat. W związku z tym, jaką myjkę do kostki brukowej wybrać? Na które właściwości zwrócić uwagę? Sprawdź poniższy wpis, w którym podpowiadamy, na które parametry warto zwrócić uwagę, aby dobrać najlepszą myjkę do swojego domu z ogrodem.

Jaka myjka ciśnieniowa do kostki brukowej będzie najlepsza? Odpowiadamy na pytania i prezentujemy ranking najlepszych urządzeń tego typu.
Jaka myjka ciśnieniowa do kostki brukowej będzie najlepsza? Odpowiadamy na pytania i prezentujemy ranking najlepszych urządzeń tego typu.

Moc

Jednym z kluczowych parametrów każdej myjki jest moc urządzenia. Im większa moc, tym myjka wytwarza większe ciśnienie, co za tym idzie, urządzenie jest bardziej wydajne. W przypadku czyszczenia elewacji i kostki brukowej wokół domu warto zdecydować się na maszynę, której moc będzie większa niż 1,8 kW. Dzięki temu myjka wyczyści szybko i skutecznie każdą powierzchnię z brudu, mchu oraz porostów.

Wielkość i waga urządzenia

Kolejną kwestią jest wielkość oraz waga narzędzia czyszczącego. Można założyć, że większe urządzenia są bardziej wydajne i polecane do częstego eksploatowania. W związku z tym wybierz dużą myjkę, jeśli zamierzasz czyścić duże powierzchnie w na swoim podwórku m.in. podjazd, meble ogrodowe, czy taras. W przypadku, gdy myjka jest potrzebna tylko sporadycznie np. do umycia kostki brukowej, wtedy wybierz mniejszy model. Dodatkowo rozmiar dopasuj do miejsca, w którym planujesz przechowywać sprzęt.

Wydajność tłoczenia

Istotną informacją jest wydajność tłoczenia wody, która wskazuje na ilość przetransportowanej wody przez cały mechanizm oraz pistolet. Warto podkreślić, że im większa wydajność, tym uzyskasz większy napór wody, a tym samym lepszą efektywność i skuteczność podczas użytkowania sprzętu. Dla myjek dedykowanych do kostki brukowej zaleca się model, którego podawanie wody będzie większe niż 400 l/h.

Ciśnienie

W trakcie wyboru dobrej myjki wysokociśnieniowej do kostki brukowej warto wybrać taką, której ciśnienie jest większe niż 120 barów. W przypadku usuwania najbardziej uporczywych zabrudzeń polecamy wybrać model, którego ciśnienie będzie miało przynajmniej 180 barów. Co więcej, przydatną funkcją jest możliwość regulacji ciśnienia. Dzięki temu dostosujesz odpowiedni strumień do rodzaju zabrudzeń.

Opinia z forum: “130 bar może być mało, mam myjkę 150 bar i z kostką słabo daje sobie radę. Kup mocniejszą […]/”

Wydajność powierzchniowa

Wydajność powierzchniowa mówi o metrażu (powierzchni płaskiej), jakie jest w stanie wyczyścić myjka w przeciągu jednej godziny. W związku z tym wartość ta powinna być dopasowana do wielkości Twojego podjazdu z kostki brukowej i częstotliwości mycia. Lepiej wybierać nieco większą wartość, dzięki temu nie obciążysz urządzenia.

Długość węża

Istotnym parametrem jest długość węża, który dodawany jest do zestawu. Zazwyczaj można spotkać się z wężem o długości 5 metrów. Jeśli posiadasz duży podjazd, wówczas wybierz myjkę do kostki brukowej wraz ze szlauchem, która nie będzie ograniczać Twojego zakresu ruchu. Dodatkowo warto pamiętać, że wraz z większą długością węża, zmniejsza się napór wody. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie wybór 5-metrowego węża, jednak zwiększenie zakresu działania myjki przez dodatkowy przedłużacz.

Dodatkowe akcesoria i tryby

Kupując myjkę do kostki brukowej, nie można zapomnieć o dodatkowych akcesoriach i trybach. W związku z tym warto wybierać urządzenie, które w zestawie posiada lancę oraz zbiornik na środek czyszczący. Przydatnym wyposażeniem jest również dysza rotacyjna, która umożliwia skuteczne mycie podjazdu oraz elewacji.

Myjka ciśnieniowa — cena

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup myjki, zależy od marki, parametrów technicznych, dodatków oraz możliwości sprzętu. Podstawowe egzemplarze dedykowane do kostki brukowej kosztują od 1200 zł. W przypadku rozbudowanych modeli należy liczyć się z większą ceną, która może sięgać od 1500 do 5000 zł.

Podsumowanie

  • Myjka do kostki brukowej to wielofunkcyjne urządzenie polecane do przydomowych porządków, mycia podjazdu oraz elewacji.
  • W trakcie zakupu dobrej myjki do mycia kostki brukowej warto wcześniej zwrócić uwagę na: wydajność powierzchniową, wydajność tłoczenia, moc myjki, długość węża, rozmiar urządzenia, dodatkowe końcówki i akcesoria np. dostępność szczotki Karcher T-racer w zestawie.
  • Za pomocą myjki wymyjesz wiele rzeczy np. taras, rower (siodełko, szprychy), płytki na tarasie, ogrodzenie.
  • Myjka ciśnieniowa daje większe możliwości, w porównaniu do tradycyjnego mycia domowymi sposobami. Z jej wykorzystaniem skutecznie umyjesz zaschnięty brud, pleśń, czy inne zanieczyszczenia. Do bardzo trudnych zabrudzeń zaleca się dodatkowo użyć środków chemicznych.
  • Na rynku jest szeroki wybór myjek ciśnieniowych. Jeśli zastanawiasz się, jaką wybrać myjkę do kostki to zdecyduj się na polecane urządzenia od najlepszych producentów, np. myjkę Karcher K7.
  • Myjka składa się z pompy, dyszy, kabla, obudowy, mechanizmu tłoczącego, przyłączy.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Czy zalecane jest mycie kostki brukowej z użyciem myjki ciśnieniowej?

Tak, jednak wcześniej warto dopasować odpowiedni model, który będzie dedykowany do mycia kostki brukowej. Ważne jest, aby dobrać urządzenie, które będzie posiadało regulację naporu wody. Zbyt duże ciśnienie może doprowadzić do wypłukiwania się piasku w szczelinach.

Na co zwrócić uwagę wybierając myjkę ciśnieniową?

Decydując się na zakup dobrej myjki do kostki brukowej, warto zwrócić uwagę na: moc urządzenia, wielkość, wydajność powierzchniową, wydajność tłoczenia. Oprócz tego warto, aby myjka posiadała dodatkowe końcówki i funkcje, które ułatwią operowanie i mycie.

Jakim ciśnieniem należy myć kostkę brukową?

Ciśnienie zależy od struktury kostki. W przypadku gładkich powierzchni wystarczy ciśnienie powyżej 100 barów. Z kolei przy chropowatych i nierównych powierzchniach zaleca się wartość powyżej 150 barów.

Jak prawidłowo czyścić kostkę brukową z użyciem myjki ciśnieniowej?

W tym celu można wykorzystać kilka metod czyszczenia. Najpopularniejszym sposobem jest wykorzystanie pistoletu. Jednak wybrane modele są wyposażone w dedykowaną dyszę do kostki brukowej. Dzięki systemom szczotek urządzenie skutecznie czyści i usuwa brud.
5/5 - (1 głosów)