Myjka to przydatne urządzenie, które może służyć nie tylko w domu, ale również w mieszkaniu. Jesteś na etapie zakupu urządzenia do mycia okien? Jaką myjkę do okien kupić, aby służyła przez wiele lat i była funkcjonalna? Zobacz nasz przewodnik zakupowy i sprawdź, jaką myjkę wybrać. Poznaj ranking myjek do okien w 2022 roku!

Myjki do okien – Ranking Czerwiec 2024

W poniższej tabeli znajduje się ranking na rok 2024 oraz cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii myjki do mycia okien.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Myjka do okien — jak wygląda i z czego się składa?

Myjka do okien to nieduże urządzenie, które w prosty, ale skuteczny sposób wyczyści każdą szybę. Występuje w postaci ściągaczki, która zasysa rozprowadzoną wcześniej wodę z detergentem na powierzchni szyby. Brudna woda trafia do specjalnego zbiorniczka. Myjka zasilana jest najczęściej przez naładowany akumulator. Urządzenie składa się z:

 • gumowej końcówki,
 • mechanizmu, który zasysa rozprowadzoną wodę,
 • zbiorniczka na zanieczyszczoną wodę,
 • baterii litowo-jonowej,
 • listwy ssącej.

Oprócz tego na rynku można spotkać się z modelami, które w swojej budowie mają wbudowany spryskiwacz, który umożliwia rozprowadzenie detergentu. Co więcej, bardzo często producenci dodają do zestawu dodatkowe akcesoria oraz ładowarkę.

Myjki do okien zyskują coraz większą popularność. Sprawdź, jaką powinieneś kupić w naszym rankingu polecanych myjek do okien!
Myjki do okien zyskują coraz większą popularność. Sprawdź, jaką powinieneś kupić w naszym rankingu polecanych myjek do okien!

Jak działa myjka do okien?

Myjka do czyszczenia okien to proste urządzenie zasilane akumulatorowo. Jej działanie jest podobne do działania odkurzacza. Ściągaczka do okien zasysa rozprowadzony po powierzchni szyby roztwór wody i środka chemicznego. Dzięki gumowej listwie urządzenie dokładnie ściąga wodę, która gromadzi się w specjalnym pojemniku. Część producentów oferuje również myjki z wbudowanym spryskiwaczem. Dzięki temu czas mycia okien się skraca. Co więcej, automatyczna myjka do okien dzięki mechanizmowi ściąga roztwór tak dokładnie, że nie pozostają smugi. W związku z tym nie ma konieczności przecierania powierzchni szmatką z mikrofibry.

Jaka myjka do okien jest najlepsza? Omawiamy parametry

Decydując się na zakup myjki, warto wcześniej porównać kilka modeli i wybrać taki, który będzie doskonale dopasowany do Twoich preferencji. W związku z tym jaką myjkę do okien wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Sprawdź przewodnik, w którym podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu myjki. Koniecznie porównaj wszystkie modele w najnowszym rankingu myjek do okien 2022!

Wydajność myjki do okien

Kluczowym parametrem podczas wyboru myjki jest jej wydajność powierzchniowa. Im jest ona większa, tym większą powierzchnię będziesz mógł wyczyścić przy jednym naładowaniu. Dlatego ten parametr powinien być dostosowany do ilości i wielkości okien w Twoim domu. Jeśli posiadasz ich niewiele, to wybierz urządzenie, którego wydajność wynosi od 100 do 200 m2. W przypadku dużej ilości okien w domu wybierz profesjonalną myjkę do okien, której wydajność wynosi 300 m2.

Waga i wielkość

Akumulatorowa myjka do okien to z reguły niewielkie urządzenie. Wielkość oraz waga myjki zależna jest od wybranego modelu. Ważne jest, aby wybrać taki egzemplarz, który jest lekki i poręczny. W związku z tym należy kupić myjkę do szyb, której waga nie przekracza 1 kg. Wtedy unikniesz niepotrzebnego przeciążenia mięśni w trakcie mycia okien i innych powierzchni.

Czas pracy

Kolejnym kluczowym parametrem jest czas pracy urządzenia. Mówi on, jak długo elektryczna myjka do okien może pracować na jednym naładowaniu akumulatora lub baterii. W związku z tym im czas pracy jest dłuższy, tym dłużej możesz używać sprzętu. Dlatego wybieraj modele, których czas pracy przekracza 60 minut.

Czas ładowania baterii

Podczas zakupu robota do mycia okien warto zwrócić uwagę na czas ładowania baterii. Ten parametr należy porównać z czasem pracy urządzenia. Oczywiste jest, że modele, które mają pojemny akumulator, będą ładowały się dłużej. Dlatego, jeśli wybierasz urządzenie, które umożliwia pracę powyżej jednej godziny, to zdecyduj się na takie, które ładuje się mniej niż 3 h. Podobnie jest z urządzeniami, które posiadają mniej wydajny akumulator. Jeśli jesteś zdecydowany na model, który oferuje pracę do 30 minut, to sprawdź czas ładowania baterii, który nie powinien przekraczać 2,5 h. Jeśli czas ładowania przy mniej wydajnych urządzeniach jest, dłuższy wówczas trzeba zastanowić się, czy zakup jest opłacalny.

Szerokość ssawki

Szerokość ssawki również odgrywa znaczącą rolę w trakcie mycia okien. Im dysza jest szersza, tym myjka okienna jest w stanie zebrać więcej wody. Dlatego warto kupić myjkę do okien, której szerokość ssawki wynosi przynajmniej 250 mm. Dzięki temu szybko pozbędziesz się brudu i smug, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Pojemność zbiornika do brudnej wody

Pojemność zbiornika powinna być optymalna i dopasowana do wielkości urządzenia. Należy wybrać taki rozmiar pojemnika, aby jego opróżnianie z wody odbywało się raz na czas. Warto podkreślić, że im zbiorniczek jest większy, tym więcej pomieści zużytego środka do czyszczenia. Dlatego wybieraj taki sprzęt do mycia okien, który posiada zbiornik o pojemności od 100 do 150 ml.

Jakość wykonania

Zakup myjki do okien powinien być poprzedzony analizą najlepszych modeli dostępnych na rynku. Jakość wykonania odgrywa w tym sprzęcie największe znaczenie. Dlatego zwróć uwagę na obudowę, która powinna być wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. W dodatku sprawdź, czy urządzenie posiada certyfikaty. Poza tym warto zobaczyć w naszym rankingu najlepszych myjek, które egzemplarze polecane są na bieżący rok. Pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić pozytywne opinie użytkowników. Co więcej, wybieraj tylko egzemplarze od renomowanych firm np.: myjkę marki Karcher, myjkę do okien Vileda, czy myjkę do okien Electrolux.

Komfort pracy

Wiadome jest, że mycie okien to czynność, która jest nielubiana przez większość domowników. Dlatego warto wybrać polecaną myjkę do okien, która będzie wpływała na komfort wykonywania pracy oraz skróci czas mycia szklanych powierzchni. W związku z tym zwróć uwagę na rączkę. Uchwyt powinien być wyprofilowany i ergonomiczny. W dodatku podczas trzymania cały ciężar urządzenia powinien być zbalansowany. Co więcej, wybierz sprzęt, który będzie cichy. Zbyt wysoka emisja hałasu wpływa na dyskomfort podczas czyszczenia okien w domu. W tym celu sprawdź opinie o myjkach do okien na forum lub grupie dyskusyjnej.

Dodatkowe wyposażenie oraz funkcje

Niektóre myjki do okien mają w swojej budowie dodatkowe funkcje oraz dołączone do zestawu akcesoria. Jednym z przydatnych elementów jest sygnalizator w postaci diody LED, która w zależności od rodzaju myjki do okien, może wskazywać rozładowaną baterię, czy zapełniony zbiorniczek. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy w zestawie znajdują się dodatkowe końcówki i ssawki, które umożliwiają pozbycie się zanieczyszczeń nawet w trudnych miejscach, np. myjąc wysokie okna. Producenci myjek do okien dołączają również dodatkowy, wymienny akumulator. Dzięki temu czas pracy dwukrotnie się wydłuża!

Oprócz powyższych można spotkać się z modelami, które mają wbudowany spryskiwacz i dołączony do zestawu koncentrat do mycia okien. Dzięki temu nie musisz dodatkowo kupować spryskiwaczy.

Najlepsza myjka do okien — zastosowanie

Myjka ma szerokie zastosowanie. Nie jest ona stworzona jedynie do mycia okien. Z powodzeniem można z jej użyciem umyć:

 • duże okna,
 • kuchenkę,
 • lustra,
 • szklane elementy mebli,
 • samochód,
 • kabinę prysznicową,
 • okna dachowe,
 • kafelki łazienkowe lub kuchenne.

Opinia: “Mamy elektryczną ściągaczkę od jakichś 2 lat i od tamtej pory nigdy nie myjemy bez niej. […] efekt jest bardzo dobry przy mniejszym wysiłku!”

Dlaczego warto kupić myjkę do mycia okien? – zalety

Myjka do okien daje wiele korzyści. Po pierwsze z jej użyciem kilkukrotnie skracasz czas wykonywanej pracy w trakcie mycia okien. Poza tym nie musisz używać nieskończonej ilości ściereczek, którymi wycierasz zwilżoną powierzchnię okien — jak to się ma w tradycyjnym myciu. Co więcej, myjka do okien sprawdzi się nie tylko do szyb, ma ona szersze zastosowanie. Możesz jej używać do mycia kuchennych sprzętów, czy kafelek. Oprócz tego myjka jest lekka, a tym samym zapewnia komfort podczas użytkowania. Warto dodać, że w modelach z wbudowanym spryskiwaczem aplikującym detergent, całe mycie odbywa się z wykorzystaniem tylko jednej dłoni!

Ile kosztuje dobra myjka do okien?

W zależności od rodzaju i dołączonych akcesoriów cena za dobrą myjkę do okien zaczyna się już od 150 zł. W przypadku rozbudowanych modeli z dłuższym czasem pracy oraz większą dyszą należy przeznaczyć od 250 do 1500 zł.

Rodzaj myjki Przedział cenowy
ręczna od 170 do 599 zł
robot do mycia okien od 739 do 2000 zł

Podsumowanie

 • Myjka do okien to urządzenie, które skraca kilkukrotnie czas pracy podczas czyszczenia okien w domu.
 • Myjka doskonale nadaje się do mieszkania oraz dużego domu.
 • Urządzenie składa się ze ssawki, pojemnika na zanieczyszczoną wodę, systemu zasysającego wodę, obudowy, rączki.
 • Myjka często jest nazywana odkurzaczem do okien.
 • Można spotkać się z ręczną myjką do czyszczenia okien oraz robotem do czyszczenia okien.
 • Kupując dobrą myjkę, warto zwrócić uwagę na kluczowe parametry, takie jak: szerokość ssawki, czas działania urządzenia, czas ładowania baterii, poziom hałasu, wielkość i wagę urządzenia.
 • Decydując się na zakup, warto wybierać renomowane produkty takie jak: myjkę do okien Karcher WV 5 Premium, Karcher WV Classic, myjkę Karcher WV 2 Premium, myjka do okien Leifhei, czy myjka do okien Vileda Windomatic.
 • Przed zakupem polecamy porównanie najlepszych modeli w rankingu myjek do czyszczenia okien.
 • Myjka do okien działa na podobnej zasadzie jak odkurzacz. Z tym że zasysa wodny roztwór rozprowadzony na szybkie.
 • W zestawie producenci dodają dodatki w postaci nakładek z mikrofibry, gumowych ssawek, czy innych końcówek.
 • Warto wybrać sprzęt, który wyposażony jest w sygnalizator w postaci diody, czy w dedykowany środek do czyszczenia. Co więcej, warto wybierać produkt, który ma wbudowany spryskiwacz.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Myjka parowa do okien czy parownica? Co mają ze sobą wspólnego?

Myjka parowa do okien to urządzenie, które wykorzystuje się do mycia okien. Natomiast parownica jest to urządzenie wielofunkcyjne, które można używać do wielu powierzchni. Oba narzędzia łączy podobny system, który polega na wytwarzaniu pary poprzez nagrzanie do wysokiej temperatury wody znajdującej się w zbiorniku.

Na co wpływa szerokość ssawek w myjkach do okien?

Szerokość ssawki wpływa na szybkość mycia okien. Im szerokość wspomnianego elementu jest większa, tym szybciej zakończysz pracę.

Ile kosztuje porządna myjka do okien?

W zależności od rodzaju koszt za dobrą myjkę waha się od 250 do nawet 1500 zł. Najdroższe egzemplarze to roboty do mycia okien. W przypadku niedużych ręcznych myjek koszt oscyluje w granicach 400 zł za dobry i sprawdzony model.

Jaki czas działania powinna oferować dobra myjka do okien?

Czas działania na jednym ładowaniu w każdej dobrej myjce powinien wynosić powyżej 60 minut. Wybierając produkt, warto również zwrócić uwagę na czas ładowania urządzenia i porównać go z czasem pracy, jaki oferuje. Dlatego warto wybrać taką myjkę, której czas ładowania wynosi maksymalnie 3 h przy czasie ciągłej pracy powyżej 60 minut.
5/5 - (1 głosów)