Zakup odkurzacza jest niezbędnym wydatkiem, bez względu na to, czy posiadamy duży dom czy też małe mieszkanie. Ich wybór jest jednak tak duży, że często trudno jest się zdecydować, jaki sprzęt kupić. Jaki odkurzacz najlepiej sprawdzi się do małego mieszkania?

Moc ssąca odkurzacza

Jedynym z podstawowych kryteriów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego odkurzacza, jest jego moc ssąca. Im większa, tym odkurzacz będzie sprawniej i dokładniej usuwał zanieczyszczenia z czyszczonych powierzchni. Czy jednak do niewielkiego mieszkania potrzebujemy odkurzacza o dużej mocy? Okazuje się bowiem, że niekoniecznie. Jeśli w naszym mieszkaniu dodatkowo nie mamy zwierząt domowych ani dywanów w każdym pomieszczeniu, taki wydatek będzie bowiem całkowicie nieopłacalny. Do małych mieszkań doskonale sprawdzą się bowiem odkurzacze już o średniej mocy ssącej, które także znakomicie poradzą się ze sprzątaniem.

Poziom hałasu, jaki generuje odkurzacz

Jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy wyboru i odkurzacz kojarzył się nam głównie z głośnym sprzętem, którego można było używać jedynie podczas dnia. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Obok tradycyjnych, głośnych odkurzaczy mamy bowiem do wyboru także cichy sprzęt sprzątający. Poziom generowanego hałasu ma jednak szczególne znaczenie w przypadku małych mieszkań w bloku gdzie, ze względu na ograniczoną przestrzeń, każdy hałas wydaje się być jeszcze głośniejszy. Dlatego dobrym wyborem do niewielkiego mieszkania będzie cichy odkurzacz. Jeśli w dodatku posiadamy małe dzieci i często zdarza nam się sprzątać podczas ich snu, cichy odkurzacz to strzał w dziesiątkę!

Gabaryty odkurzacza

Małe mieszkania to także ograniczona powierzchnia do składowania i przechowywania sprzętu do sprzątania. Dlatego do niewielkich mieszkań warto jest postawić na lekki i poręczny odkurzacz, który bez większego trudu zmieści się w szafie lub schowku. Dobrym wyborem do małych mieszkań będą także odkurzacze pionowe, które zajmują znacznie mniej miejsca od tradycyjnych urządzeń tego typu. Jeśli natomiast nie mamy szafki, w której możemy umieścić nasz odkurzacz, warto także zwracać uwagę na jego wygląd i design. Z pewnością w widocznym miejscu lepiej będzie się bowiem prezentował odkurzacz ładny i o nowoczesnym wyglądzie.

Gdzie kupić odkurzacz?

Wiedząc już, czego dokładnie szukamy, warto jest zapoznać się z odkurzaczami sprzedawanymi w sklepach internetowych. Dzięki temu będziemy mieli możliwość porównania nie tylko ich specyfikacji, ale także i cen. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, w dobrej cenie kupimy odkurzacz w Neonet.pl. Z ich ofertą możemy zapoznać się w Internecie, a następnie obejrzeć wybrane modele w sklepie stacjonarnym.