Niektórych może zaskoczyć konieczność dodawania oleju do paliwa do narzędzi spalinowych takich jak piły, kosiarki oraz pilarki, jednak ma to swoje głębokie uzasadnienie i przełożenie na działanie tychże urządzeń w praktyce. Olej przeważnie stosowany jest w maszynach dwusuwowych.

Po co i dlaczego warto używać?

Przede wszystkim dodanie oleju do paliwa ma za zadanie utrzymanie elementów silnika maszyny, jak również i układu wydechowego w czystości. Podczas pracy urządzenie jest narażone na szeroki zakres temperatur, od pokojowej do bardzo gorących. W każdej z tych temperatur właściwości smarne powinny być na zbliżonym, optymalnym poziomie. Olej chroni metalowe części silnika przed korozją. Dodanie oleju do paliwa powoduje wytworzenie niezwykle wytrzymałego, ochronnego filmu, który chroni przed:

  • zacieraniem
  • zapiekaniem pierścieni
  • powstawaniem wżerów

Jaki olej wybrać i kupić?

Wśród szerokiej oferty dostępnych produktów na rynku rodzi się pytanie, jaki wybrać dobry olej do paliwa. W wielu przypadkach producenci sprzętów z góry sugerują, jaki olej będzie do danego sprzętu najlepszy. Niekiedy nie mamy takiej informacji, dlatego warto znać, jaki olej warto kupić.

Olej do paliwa firmy Stihl w opakowaniu 100ml. Wymagany w trakcje eksploatacji większości maszyn czy narzędzi ogrodowych. Nie wiesz czy Twoje narzędzie wymaga dolewania do paliwa takiego oleju? Przeczytaj instrukcję!
Olej do paliwa firmy Stihl w opakowaniu 100ml. Wymagany w trakcje eksploatacji większości maszyn czy narzędzi ogrodowych. Nie wiesz czy Twoje narzędzie wymaga dolewania do paliwa takiego oleju? Przeczytaj instrukcję!

Na pewno przed zakupem warto ustalić, do czego konkretnie potrzebujemy oleju. Zdarza się tak, że jedne produkty nie współgrają z drugimi, dlatego aby zaoszczędzić sobie nerwów i kłopotów, warto dokładnie czytać etykiety.

Na pewno dużym ułatwieniem będzie wybór produktu, którego nie trzeba już rozrabiać. Gotowe oleje są przechowywane z reguły w dużych, plastikowych baniakach o pojemności sięgającej nawet do pięciu litrów.

Najlepszy olej

W dobie powszechnego dostępu do sieci użytkownicy wymieniają się między sobą doświadczeniami odnośnie olejów, wymieniając się swoimi spostrzeżeniami. Warto tutaj zauważyć, że największa popularnością cieszy się olej do paliwa Stihl. Jest on najmniej awaryjny i najczęściej polecanym produktem. Jego doskonała jakość idzie w parze ze stosunkowo niską, atrakcyjna ceną. Jedno opakowanie starcza na długo.

Oceń