Ogród to oczko w głowie każdego posiadacza domu. Jego pielęgnacja wielu osobom przysparza jednak wielu problemów. Ogrodnicy i osoby, które z zamiłowania zajmują się pielęgnacją ogrodów, zgodnie uważają, że poziom przyjemności z pielęgnacji ogrodu może podnieść funkcjonalny, solidny i metalowy pistolet do podlewania. Znalezienie odpowiedniego egzemplarza jest nierzadko uciążliwe. Jaki wybrać najlepszy, solidny pistolet ogrodowy z wymiennymi końcówkami do podlewania?

Pistolet do podlewania – zastosowanie

Wszystkie rośliny potrzebują wody. Zwłaszcza wtedy, kiedy temperatury są bardzo wysokie, a deszcz nie padał od dawna. Kiedy opady nie są notowane, z pomocą przychodzi pistolet ogrodowy. Jest on oczywiście przytwierdzany do węża, przez który płynie woda. Zazwyczaj woda pobierana jest ze studni lub z przytwierdzonego kranu do ściany domu. Niezależnie od źródła wody, pistolet do podlewania  powinien być dobrze dopasowany do rodzaju węża, szybkości przepływu wody oraz do średnicy węża. Niestety wędrowanie z ciężkim wężem po ogrodzie może być kłopotliwe, dlatego konieczny jest wybór dobrej jakości końcówki, która zapewni nam odpowiednie ustawienie padania wody. Jak wybrać najlepszy egzemplarz?

Metalowy pistolet do podlewania z końcówką zraszającą. Istnieją różne rodzaje końcówek - wspomniana już zraszająca, końcówka ala myjka ciśnieniowa, która umożliwia mycie pod ciśnieniem oraz np. końcówka wibracyjna.
Metalowy pistolet do podlewania z końcówką zraszającą. Istnieją różne rodzaje końcówek – wspomniana już zraszająca, końcówka ala myjka ciśnieniowa, która umożliwia mycie pod ciśnieniem oraz np. końcówka wibracyjna.

Jaki pistolet do podlewania wybrać i kupić?

Warto postawić przede wszystkim na jakość wykonania. Pistolet musi być solidny i funkcjonalny. Służy on do podlewania, dlatego warto rozważyć jego odpowiednią wagę, aby nie zmęczyć się zbyt mocno podczas  codziennych rytuałów ogrodniczych. Dobry pistolet ogrodowy z pewnością będzie miał gwarancję i wymienne końcówki, które w razie potrzeby można dokupować lub wymieniać na inne. Należy jednak pamiętać, że dobry pistolet ogrodowy ma być:

  • Solidny,
  • funkcjonalny,
  • uniwersalny,
  • lekki,
  • z wymiennymi końcówkami.
Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Rodzaje pistoletów ogrodowych i dodatkowy osprzęt

Na rynku dostępnych jest wiele egzemplarzy pistoletów. Spośród nich można wymienić pistolet plastikowy, metalowy, z wymiennymi końcówkami itd. Duży wybór może przyprawić o zawrót głowy. Na jaki egzemplarz warto postawić? Przede wszystkim na solidny. Oto krótka charakterystyka pistoletu plastikowego i metalowego.

Pistolet plastikowy- wady i zalety

Taki rodzaj końcówki jest przede wszystkim lekki, dlatego jego użytkowanie w ogrodzie będzie przyjemne. Niestety plastik może szybko popękać i przepuszczać wodę bokiem. Takie pistolety są awaryjne i konieczne są ich częste wymiany, co prowadzi do dodatkowych kosztów. Zaletą jest ich stosunkowo niska cena.

Pistolet metalowy- wady i zalety

Pistolet wykonany z metalu jest o wiele cięższy niż jego plastikowy odpowiednik. Nie jest jednak tak awaryjny i może dużo dłużej posłużyć nam w pracach w ogrodzie. Jego cena jest niestety dosyć wysoka, jednak częsta konieczność wymiany końcówki plastikowej sprawia, że koszty się wyrównują.

Dodatkowe końcówki wymienne

Dodatkową opcją są końcówki zraszające, które umożliwiają podlewanie dużych obszarów. Wiele z nich ma końcówkę gwarantującą zatrzymanie strumienia wody. To dobry patent dla rodziców, którzy obawiają się oblania dziecka lub innej osoby przebywającej w ogrodzie.

Pistolet do podlewania – czy warto na nim oszczędzać?

Nie warto oszczędzać na tego typu akcesoriach. Oczywiście droższe nie znaczy lepsze, jednak warto postawić na egzemplarz dopasowany do naszego węża oraz ilości przepływu wody ze studni, czy z kranu. Lepszy sprzęt sprawi, że prace w ogrodzie będą przyjemne, a rośliny będą prezentowały się pięknie.

Pistolet do podlewania – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Podlewaczki – pistolety do podlewania.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń