Prostownice są bardzo popularnymi urządzeniami, dzięki którym można stworzyć modne fryzury, które będą w idealnym stanie przez wiele godzin. Ze względu na różnorodność struktury włosa ludzkiego, na rynku są dostępne przeróżne prostownice, które są najlepiej dopasowane do wszelkiego rodzaju włosów. Kupując prostownicę, warto głównie zwrócić uwagę na szerokość jej płytki, moc urządzenia, obrotowy kabel oraz jaką ma regulację temperatury.

Podział prostownic ze względu na zastosowane płytki

Jednak najważniejszym elementem z tych wszystkich jest płytka, która dba o bezpieczeństwo włosów. Wybierając odpowiednią płytkę, zapewniamy sobie nie tylko komfort użytkowania ale także dbamy o włosy, które często przy operacjach związanych z używaniem prostownicy, mogą się niszczyć. Odradza się używania prostownic z płytkami teflonowymi, które można równie dobrze zastąpić na jedną z podanych rodzajów.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne są wykonane z wysokiej jakości produktów, stanowiąc tym samym jeden z najlepszych wyborów dla włosów. Płytki tej prostownicy nie tylko równomiernie nagrzewają włosy, tym samym zapobiegając ich niszczeniu, ale dzięki swojej śliskiej i jednolitej strukturze wygładzają włosy, dodając im tym samym niesamowitego wyglądu. Dodatkowo płytki ceramiczne pielęgnują włosy podczas ich prostowania, a wszystko to dzięki jej technologii keratynowej.

Płytki turmalinowe

Dobrym zakupem dla włosów jest prostownica z płytką turmalinową. Przy wysokiej temperaturze emitują jony ujemne przez co zachodzi jonizacja pozwalająca wygładzać włosy a do tego stają się mniej podatne na utratę wilgoci. Takie prostownice są najlepszym wyborem dla włosów elektryzujących się na co dzień i często puszących się.

Płytki tytanowe

Przy stawianiu na trwałość urządzeniami, które będzie służyło przez lata będąc nawet nie zarysowanym mówi się o prostownicach z płytką tytanową. Są one bardzo trwałe a do tego równocześnie nagrzewają oraz wygładzają włosy. Takiego typu prostownice z powodzeniem sprawdzają się w przypadku włosów grubych lub też kręconych. Dzięki tej płytce, wykonalne jest zrobienie wymarzonej fryzury nawet na najtrudniejszych do wyprostowania włosach.

Płytki diamentowe

Prostownice z płytką diamentową cechują się wyjątkową trwałością oraz odpornością na wszelakie czynniki zewnętrze, które są najczęstszym problemem i przeszkodą po wyprostowaniu włosów. Oprócz tego, płytki tego typu znakomicie sprawdzają się na różnych zabiegach z włosami szorstkimi oraz kręconymi, które nie wydają się zbyt podatne na takie zabiegi. Jednak dzięki tej prostownicy, można zrobić z nich fryzurę, której nie pokona żadne zjawisko przyrodnicze.

Płytki lustrzane

Chcąc dodać włosom blasku, należy zaopatrzyć się w prostownice z płytką lustrzaną. Są one bardzo gładkie, dzięki czemu łatwo i szybko prostują kosmyki włosów, nadając im odpowiedni kształt a także niesamowity wygląd. Takiego typu prostownica dobrze sprawdza się przy układaniu włosów na róże okazje okolicznościowe, gdzie włosy stanowią bardzo ważny aspekt – chociaż ich zadbany i zdrowy wygląd powinien być utrzymywany na co dzień.

Oceń