Poszukujesz dobrego ekspresu do kawy do 2000 złotych? Dumasz, jaki będzie najlepszy – ekspres marki Philips, Delonghi czy Krups? Zobacz poniżej, jaki ekspres do kawy do 2000 złotych kupić, który nie tylko zaparzy klasyczną czarną, ale również Latte Macchiato, Americano czy Cappuccino! Podpowiadamy jak dopasować najważniejsze atrybuty w specyfikacji produktu, tak aby ekspres nie tylko był energooszczędny, ale również funkcjonalny. Zobacz topowe produkty w naszym rankingu ekspresów do kawy do 2000 złotych!

Ranking ekspresów do kawy do 2000 zł na Czerwiec 2024 – wybierz najlepszy!

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking najlepszych ekspresów do kawy do 2000 zł?

W rankingu przedstawiamy ekspresy do kawy do 2000 złotych, które według oceny naszego eksperta z DlaDomu.org wypadają najlepiej wśród konkurencji. W trakcie przydzielania poszczególnych miejsc w rankingu wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry techniczne każdego z urządzeń, m.in. moc, jak również ciśnienie. Oprócz tego bardzo ważnym kryterium oceny jest dla nas funkcjonalność w stosunku do ceny, jak również prostota obsługi wybranego ekspresu do kawy. Warto dodać, że w trakcie selekcji bardzo istotny wpływ na miejsce w rankingu mają zweryfikowane oceny użytkowników oraz recenzje o produktach. Prezentując powyższy ranking 2024 mamy na celu maksymalnie skrócić Twój czas, jaki musiałbyś przeznaczyć na poszukiwanie, weryfikację oraz studiowanie specyfikacji ekspresu w cenie do 2000 zł!

Zobacz jaki ekspres do kawy do 2000 zł wybrać z rankingu najlepszych modeli!
Zobacz jaki ekspres do kawy do 2000 zł wybrać z rankingu najlepszych modeli!

Jaki ekspres do 2000 zł wybrać? Najważniejsze parametry

Kompletnie nie wiesz, jak wybrać ten najlepszy ekspres do parzenia kawy w cenie do 2000 złotych? Zachodzisz w głowę jak dobrać moc urządzenia oraz ciśnienie do częstotliwości użytkowania sprzętu? Przeczytaj poniższy poradnik, w którym podpowiadamy jaki ekspres do kawy do 2000 złotych wybrać! Objaśniamy, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając dobry ekspres! Sprawdźmy!

Ekspres do kawy automatyczny, kolbowy czy kapsułkowy – jaki kupić?

Wśród wszystkich ekspresów do kawy do 2000 złotych spotkasz się z różnymi rodzajami. W zależności od wybranego modelu różni się system zaparzania, budowa, wielkość, jak również smak kawy. Obecnie dostępne na rynku są ekspresy:

 • automatyczne,
 • kolbowe,
 • kapsułkowe,
 • przelewowe.

Aby ułatwić Twój wybór, poniżej prezentujemy tabelę, w której krok po kroku wskazujemy różnicę pomiędzy wszystkimi typami tanich ekspresów do kawy w budżecie do 2000 zł.

Rodzaj ekspresu Charakterystyka
automatyczny zaliczany do ekspresów ciśnieniowych do kawy; jest to jeden z najczęściej wybieranych produktów; oddaje do dyspozycji możliwość przygotowania wielu rodzajów kaw (w zależności od wybranego typu zazwyczaj jest to od 3 do 40 napojów); często posiada system spieniający mleko, automatyczne czyszczenie, jak również możliwość sterowania smartfonem; warto dodać, że cały proces parzenia kawy jest wykonywany tylko przez urządzenie, z kolei użytkownik musi jedynie wybrać ulubioną kawę
kolbowy w przypadku ekspresów kolbowych jest nieco inaczej; posiadają one wbudowany system zaparzający, który wyposażony jest w kolbę; do tego narzędzia należy własnoręcznie wsypać kawę mieloną, po czym ją ubić; kolejne kroki odbywają się podobnie jak w przypadku automatycznego ekspresu do kawy
kapsułkowy zaliczany do kompaktowych ekspresów, w swojej budowie posiada system Dolce Gusto lub Nespresso, w trakcie zaparzania dobrej kawy urządzenie wykorzystuje dedykowane kapsułki
przelewowy jeśli interesuje Cię ekspres, który przygotuje za Ciebie klasyczną, czarną kawę, to zdecyduj się na model przelewowy; w swojej budowie posiada pojemny dzbanek, do którego urządzenie przyrządza większą ilość wysokiej jakości kawy czarnej

Jednak jaki ekspres do domu w cenie do 2000 zł kupić? Oczywiście dobór wybranego rodzaju zależny jest od Twoich własnych preferencji. Jednak porównując wszystkie dostępne ekspresy do kawy w budżecie do 2 tys. zł, można stwierdzić, że najwięcej korzyści dla użytkownika daje ekspres automatyczny do kawy.

Jaką moc powinien mieć dobry ekspres do 2000 złotych?

Decydując się na zakup nowoczesnego ekspresu do kawy, postaraj się dopasować parametr mocy. W zależności od wartości tego atrybutu różni się działanie urządzenia, a tym samym jakość kawy i wydobywanie z nich najlepszych walorów smakowych. Co więcej, moc ekspresu jest współzależna od ciśnienia w urządzeniu – im wartość mocy jest większa, tym większe ciśnienie jest w stanie wytworzyć wybrany model. Do wyboru masz wysokiej jakości ekspresy do kawy do 2000 zł, dla których moc wynosi od 800 do 2900 W.

Najlepsze ekspresy do kawy powinny być wyposażone w silnik o mocy nie mniejszej niż 1450 W. Taka wartość zagwarantuje nie tylko prawidłowe parzenie napoju o odpowiedniej mocy kawy. Na dodatek wpłynie na siłę tłoczenia pary wodnej w trakcie automatycznego czyszczenia lub odkamieniania dysz, jak również przyczyni się do dokładnego mielenia ziaren kawy, wykorzystując w tym celu wbudowany młynek.

Jakie ciśnienie w ekspresie będzie odpowiednie?

Ciśnienie w ekspresie do kawy odpowiada za siłę tłoczenia wody w trakcie zaparzania różnego rodzaju kawy, jak również jest odpowiedzialne za siłę wyrzutu pary wodnej w trakcie autoczyszczenia. W sprzedaży dostępne są ekspresy do kawy do 2000 zł, u których ciśnienie wynosi od 3,3 do 20 barów. Jednak na jakie się zdecydować? Najlepiej wybierać ekspres do kawy do 2000zł z ciśnieniem nie mniejszym niż 15 barów.

Taka wartość umożliwia przygotowanie najlepszych napojów. Co więcej, warto zainwestować w ekspres wyposażony w regulację tego parametru. Miej na uwadze, że w zależności od wybranego rodzaju kawy różni się ciśnienie, jakie należy zastosować do jej przygotowania, tak aby było zbliżone smakowo do oryginału wykonanego przez profesjonalnego baristę!

Ekspres do kawy do 2000 zł z młynkiem czy bez?

Kupując odpowiedni ekspres do kawy w cenie do 2000 złotych, zastanów się, jaki model preferujesz – ekspres z wbudowanym młynkiem do kawy czy bez tej części? Jeśli uwielbiasz pić kawę wykonaną ze świeżo zmielonych ziaren, to wybieraj tylko model wyposażony w młynek. Z kolei, gdy wolisz napój z kawy mielonej zakupionej w sklepie, to wystarczający będzie model bez młynka.

Warto dodać, że ekspresy do kawy w kwocie do 2000 zł mogą posiadać stalowy młynek lub ten ceramiczny. Porównując oba rozwiązania, można stwierdzić, że lepszym wyborem będzie zakup ekspresu, który został wyposażony w młynek stalowy. Dlaczego? W porównaniu do ceramicznego młynka, model stalowy dużo lepiej i dokładniej mieli kawę ziarnistą. Na dodatek nie pozostawia pyłu, który nadaje charakterystyczny posmak, który to nieco psuje proces delektowania się aromatyczną kawą.

Na jakie dodatkowe akcesoria i tryby się zdecydować kupując ekspres do 2000 zł?

Podejmując decyzję o zakupie najlepszego ekspresu do kawy do 2000 zł, weź pod uwagę dodatkowe wyposażenie oraz funkcje, które oddaje do dyspozycji wybrany przez Ciebie model. Do najbardziej przydatnych rozwiązań można zaliczyć:

 • automatyczny system spieniający mleko, dzięki któremu przygotujesz kawę z przepyszną i aksamitną pianką;
 • funkcję Moja Kawa;
 • parzenie dwóch filiżanek kawy jednocześnie;
 • odtworzenie swojego ulubionego napoju z wykorzystaniem jednego przycisku;
 • pojemny zbiornik na wodę;
 • regulację ilości kawy;
 • aplikację mobilną;
 • dopasowanie temperatury kawy do wybranego rodzaju napoju;
 • możliwość przygotowania kawy mlecznej np. Latte Macchiato, Cappuccino czy Crema;
 • intuicyjny panel dotykowy;
 • przejrzysty wyświetlacz.

Siemens, DeLonghi a może Philips – z jakiej marki model ekspresu do kawy wybrać?

Do jednych z najlepszych ekspresów do kawy w cenie do 2000 złotych zaliczamy ten marki DeLonghi, np. DeLonghi Magnifica EVO. Jest to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które oddaje do dyspozycji aż 6 rodzajów kaw. Z jego użyciem przygotujesz m.in. Espresso, Americano, klasyczną kawę czarną czy Doppio+. Na dodatek jest to elegancki ekspres, który wpasuje się w nowoczesne, jak i klasyczne wnętrze. Kolejnym polecanym ekspresem do kawy do 2000 zł jest ten marki:

 • Philips,
 • Siemens,
 • Jura,
 • Krups.

Podsumowanie

 • Dobry ekspres do kawy do 2000 zł przygotuje za Ciebie zarówno kawę czarną, jak i mleczną.
 • W trakcie wyboru zwróć uwagę na najważniejsze parametry, takie jak moc ekspresu, ciśnienie. Oprócz tego przeglądnij zastosowane funkcje. Do jednych z najbardziej przydatnych można zaliczyć automatyczne spienianie mleka, automatyczne czyszczenie, wyłączanie, jak również możliwość wyboru jednego z kilku dostępnych propozycji kaw.
 • Do najlepszych ekspresów w cenie do 2000 zł zaliczamy te marki DeLonghi, Siemens, Jura, Krups, jak również Philips.
 • Decydując się na zakup ekspresu automatycznego do 2000 zł, zwróć uwagę, jakie napoje oddaje do dyspozycji. Pamiętaj, aby dopasować je do własnych preferencji i gustu smakowego.
 • System spieniający mleko daje możliwość przygotowania przepysznej kawy z mleczną pianką.
 • W sprzedaży spotkasz się z tanimi ekspresami do kawy w cenie do 2000 zł, które zostały wyposażone w młynek ceramiczny lub stalowy.
 • Przydatnym rozwiązaniem dla większej liczby osób jest funkcja parzenia 2 kaw jednocześnie.
 • Chcesz kupić ekspres do kawy w cenie do 2000 zł, jednak nie wiesz, na jaki się zdecydować, aby posłużył na przynajmniej 5 lat? Zobacz nasz ranking najpopularniejszych ekspresów do kawy do 2000 zł 2024! Zestawiamy te najbardziej funkcjonalne i najmniej awaryjne urządzenia!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ekspresach do 2000 zł

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry ekspres do kawy do 2000 zł?

W trakcie zakupu najlepszego ekspresu do kawy zwróć uwagę na parametr mocy oraz ciśnienie. Oba atrybuty są od siebie współzależne – wraz ze wzrostem wartości jednego, rośnie zazwyczaj wartość drugiego parametru. Oprócz tego warto zwrócić uwagą na markę oraz zastosowane udogodnienia. Do jednych z przydatnych rozwiązań można zaliczyć automatyczne czyszczenie, system spieniający mleko, automatyczne wyłączanie.

Jaki ekspres jest najmniej awaryjny?

Do najmniej awaryjnych ekspresów do kawy zalicza się te marki DeLonghi oraz Siemens. Oprócz tego godnym polecenia jest również Philips. Miej jednak na uwadze, że awaryjność zależna jest od użytkowania i pielęgnacji sprzętu. Mianowicie maleje ono wraz z regularnym odkamienianiem, czyszczeniem, jak również prawidłową obsługą ekspresu.

Jakie ekspresy do kawy są najtańsze?

Do najtańszych ekspresów do kawy można zaliczyć modele kapsułkowe. Wykorzystują one system, do którego umieszcza się kapsułkę. Mimo że są one tanie w zakupie, to ich użytkowanie jest znacznie droższe – aby móc delektować się aromatyczną kawą, należy regularnie dokupywać kapsułki, które są droższe od ziarnistej lub mielonej kawy. Do polecanych modeli ekspresów kapsułkowych można zaliczyć te marki DeLonghi oraz Krups.
Oceń