Rozglądasz się za niewielką pralką, która zmieści się nawet do najmniejszej łazienki lub pomieszczenia gospodarczego? Szukasz pralki w rozmiarze slim, która jest małoawaryjna, pojemna a przy tym tania na zużyciu prądu oraz wody? Poniżej wskazujemy, jaką pralkę wybrać – tą z silnikiem inwerterowym czy szczotkowym? Marki Samsung, Candy czy Beko? Sprawdź najnowszy ranking pralek slim, w którym znajdziesz najlepsze modele na Czerwiec 2024!

Ranking pralek slim 2024 – najlepsze pralki na Czerwiec

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking najlepszych pralek slim?

W trakcie tworzenia naszego rankingu top pralek slim wzięliśmy pod uwagę funkcjonalność każdego z produktów, zużycie energii, rodzaj silnika, jak również wszystkie wbudowane technologie oraz funkcje urządzenia. Co więcej, duży wpływ na kształtowanie się pozycji w rankingu 2024 mają zweryfikowane oceny od realnych użytkowników. Warto dodać, że tworząc powyższe zestawienie mamy na celu zaprezentowanie najlepszych pralek slim dostępnych w ofertach polecanych i sprawdzonych sklepów online. Przedstawiamy modele, które dają najwięcej wartości, tym samym korzyści dla Ciebie, jako potencjalnego nabywcy. Na dodatek tworząc zestawienie, główną myślą naszych ekspertów, było zaprezentowanie pralek slim, które osobiście byśmy kupili.

Ranking pralek slim to zestawienie 10 najpopularniejszych modeli tego typu pralek!
Ranking pralek slim to zestawienie 10 najpopularniejszych modeli tego typu pralek!

Jaką pralkę slim wybrać? Przewodnik zakupowy

Wybierając pralkę slim, z pewnością zastanawiasz się, jak dopasować to najlepsze urządzenie. Rozmyślasz, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrej pralki do 50 cm głębokości? Aby przyśpieszyć i ułatwić Twój wybór, poniżej podpowiadamy, na jaką pralkę slim się zdecydować! Wskazujemy jak dopasować prędkość wirowania, rodzaj silnika, klasę energetyczną czy wielkość załadunku! Zobacz jaką pralkę slim wybrać i kupić!

Jaki silnik w dobrej pralce slim – ten inwerterowy czy szczotkowy?

W pierwszej kolejności podczas zakupu nowej pralki w rozmiarze slim warto zwrócić uwagę na rodzaj silnika w pralce. Do wyboru masz urządzenia wyposażone w silnik inwerterowy lub szczotkowy. Pralki automatyczne z silnikiem szczotkowym są tańsze niż modele z silnikiem bezszczotkowym. Jednak ich żywotność jest dużo krótsza. Z kolei pralki typu slim zaopatrzone w silnik inwerterowy:

 • charakteryzują się małą awaryjnością,
 • dużo ciszej pracują,
 • są znacznie bardziej wydajne,
 • zużywają ponad 30% mniej prądu.

Reasumując, lepszym wyborem będzie zakup pralki slim, która w swojej budowie ma silnik inwerterowy. Warto dodać, że efektywne działanie silnika bezszczotkowego jest spowodowane wyeliminowaniem grafitowych szczotek z budowy, które z kolei występują w tańszych silnikach szczotkowych.

Rodzaj silnika w pralce slim Opis
szczotkowy tańszy w produkcji; w budowie posiada grafitowe szczotki, które wycierają się wraz z użytkowaniem; często serwisowany; dużo większe koszty eksploatacji
bezszczotkowy (inwerterowy) droższy w produkcji; zużywa ponad 30% mniej energii elektrycznej niż model szczotkowy; ciszej pracuje; jest efektywniejszy; małoawaryjny

Na jaką pojemność bębna się zdecydować w małej pralce?

Wśród pralek slim na rynku występują modele o różnej pojemności bębna. Parametr ten wskazuje na ilość ubrań, jaką jesteś w stanie zmieścić do wnętrza pralki w trakcie jednego cyklu prania. Obecnie możesz wybierać modele slim z załadunkiem od 4 do 10 kg. Jednak na jaki egzemplarz się zdecydować. Pojemność najlepiej dopasować do ilości domowników. W przypadku, gdy szukasz pralki tylko dla siebie, to wystarczające będą modele z pojemnością załadunku od 4 do 5 kg. Z kolei, jeśli polujesz na pralkę w wersji slim dla 2 osób, wtedy lepszym wyborem będzie taka z załadunkiem od 6 kg do 7 kg. Tymczasem największe modele w przedziale od 8 do 10 kg idealnie sprawdzą się dla 3 lub 4 osób.

Pojemność pralki slim Ilość domowników
do 5 kg 1
od 6 do 7 kg 2
od 8 do 10 kg od 3 do 4

Jaka klasa energetyczna będzie najlepsza – A, B, C a może D?

Klasa energetyczna to parametr, który wskazuje o wydajności wybranego modelu pralki slim. Jest to swego rodzaju klasyfikacja, która prezentowana jest w postaci skali, na której znajdują się litery alfabetu oraz przypisane do nich kolory. W przypadku pralek z kategorii slim spotkasz się z urządzeniami z klasą od A i przypisanym do niej kolorem zielonym, do klasy G i kolorem czerwonym. Najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na zakup pralki slim z klasą A, B, C lub maksymalnie D. Dzięki temu urządzenie będzie energooszczędne, co wpłynie na obniżenie Twoich rachunków za prąd, a co więcej ekologiczne!

Przydatne funkcje pralki slim

Idealna pralka slim to taka, która została wyposażona w wiele przydatnych funkcji, technologii oraz programów, które sprawiają, że pranie jest szybciej wyprane, a zużycie energii i wody obniżone. Poniżej opisujemy w skrócie te najlepsze udogodnienia w każdej nowoczesnej pralce slim.

Przydatne funkcje i programy w pralce slim Opis
funkcje parowe tryb, który emituje parę wodną od spodu bębna, dzięki czemu dezynfekuje ubrania, dodatkowo pralka zmiękcza tkaniny, tym samym pranie jest mniej pogniecione
sterowanie smartfonem możliwość sterowania pralką slim z pozycji urządzenia mobilnego
autodozowanie automatyczne dozowanie proszku do prania oraz płynu do płukania, urządzenie dopasowuje zużycie detergentów do rodzaju i wielkości załadunku
program antyalergiczny pralka z programem antyalergicznym eliminuje alergeny, dzięki czemu doskonale sprawdzi się dla dzieci i osób z wrażliwą skórą
kontrola piany pralka slim automatycznie rozpoznaje, gdy w trakcie prania jest zbyt dużo piany, po czym uruchamia dodatkowe płukanie
aktywna piana funkcja dedykowana do uciążliwych plam; pralka miesza detergent, wodę oraz powietrze, które następnie emitowane jest do wnętrza bębna
opóźnienie startu pracy możliwość zaplanowania startu pralki o wybranej godzinie
możliwość dodania ubrań w trakcie programu piorącego opcja, która umożliwia zatrzymanie pracy pralki i dołożenie ubrań
blokada rodzicielska blokada, która uniemożliwia zmianę ustawień przez dzieci
pranie w niskich temperaturach możliwość ustawienia programu prania w niskich temperaturach, dzięki czemu pralka zużywa mniej prądu
timer pralka posiadająca timer daje możliwość ustawienia dogodnej godziny, o której urządzenie ma rozpocząć cykl prania

Ile prądu zużywa nieduża pralka slim?

Niezawodna pralka slim to taka, która zużywa niedużo prądu. Oczywiście im mniejsze zużycie energii elektrycznej, tym mniejsze rachunki. Na rynku spotkasz się z modelami w wersji slim, dla których pobór prądu wynosi od 45 do 85 kWh na 100 cykli prania. Co w przeliczeniu na złotówki daje zakres od 35 do 65 zł*. Dlatego warto wybrać pralkę slim, dla której pobór energii elektrycznej nie przekracza 70 kWh. Dzięki temu urządzenie będzie energooszczędne.

*przelicznik na podstawie stawki taryfy G11 z roku ubiegłego

Ile wody pobiera na jeden cykl prania?

Zużycie wody w pralkach podawane jest na 1 cykl prania. Im pobór mniejszy, tym mniejsze koszty za rachunki. Warto dodać, że wśród wolnostojących pralek slim masz do wyboru urządzenia, które zużywają od 35 do 55 litrów. Jednak jaką pralkę kupić? Najlepiej wybierać pralki, których pobór wody wynosi od 40 do 50 litrów. Dzięki temu urządzenie będzie wykorzystywać na tyle wody, że dokładnie wypierze każdą tkaninę, a przy tym użytkowanie sprzętu nie będzie kosztowne.

Jak dopasować maksymalną prędkość wirowania w pralce w rozmiarze slim?

Kolejnym ważnym parametrem technicznym jest maksymalna prędkość wirowania, która wskazuje o liczbie obrotów pralki slim w przeciągu jednej minuty. Im większa wartość tego parametru, tym urządzenie jest w stanie odwirować więcej wody. Pamiętaj, aby parametr ten dopasować do materiałów, jakie planujesz prać w pralce. Mianowicie im grubsze tkaniny, tym prędkość wirowania powinna być większa.

Przeszukując oferty sklepów za pralką slim o głębokości do 50 cm, spotkasz się z urządzeniami, dla których maksymalna prędkość wirowania wynosi od 950 do 1400 obrotów na minutę. Jeśli masz w swojej szafie większą część delikatnych tkanin, wtedy wystarczająca będzie pralka z prędkością do 1000 obr/min. W przypadku średniej grubości tkanin lepszą pralką slim będzie ta z maksymalną prędkością wirowania w zakresie od 1000 do 1200 obr/min. Z kolei do tych najgrubszych materiałów lepiej kupić polecaną pralkę slim z prędkością od 1200 do 1400 obr/min.

Prędkość wirowania bębna pralki slim Grubość odzieży Przykładowe materiały
do 1000 obr/min delikatna jedwab
1000-1200 obr/min średnia bawełna
1200-1400 obr/min gruba wełna

Poziom hałasu również jest ważny!

Jeśli planujesz kupić pralkę slim, to sprawdź na kolejny ważny parametr w specyfikacji, którym jest poziom hałasu. Wskazuje on na głośność pracy urządzenia w trakcie cyklu wirowania. Im poziom hałasu jest większy, tym mniejszy komfort dla osób przebywających w bliskim otoczeniu. Co więcej, wybrane modele pralek o głębokości do 50 cm mogą być niezwykle głośne, tym samym słychać ich pracę w pomieszczeniach w domu. Większość małych pralek ma poziom hałasu wynoszący od 69 do 84 dB. Jeśli zależy Ci na w miarę cichym urządzeniu, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór pralki slim, której poziom hałasu nie przekracza 75 dB.

Ile kosztuje dobra pralka slim?

Kwota różni się w zależności od wymiarów pralki, marki, rodzaju silnika, pojemności, wyposażenia pralki, jak również od zużycia wody oraz prądu. Zazwyczaj te proste nieduże pralki kosztują znacznie mniej, w porównaniu do pralek wyposażonych w wiele technologii. Zakres cenowy dla pralek slim wynosi od 1000 do 3500 zł. Warto dodać, że kwota w dużym stopniu zależna jest od klasy energetycznej. Najdroższe są modele pralek z klasą A, z kolei najtańsze te z klasą F lub G. Jednak warto mieć na uwadze, że im lepsza klasa efektywności energetycznej, tym mniejszy koszt z użytkowania. W związku z tym zakup zwraca się już po niedługim czasie!

Najlepsi producenci pralek w rozmiarze slim – którego wybrać?

Poszukując pralki, spotkasz się z modelami od różnych producentów m.in. pralki Samsung, Electrolux, Candy, Amica, Beko, jak również pralki slim marki Whirlpool. Jednak, na którą się zdecydować? Do jednych z najlepszych można zaliczyć pralki slim Samsung. Oferują one bardzo wiele funkcji i technologii, które dają jeszcze więcej możliwości prania odzieży. Co więcej, urządzenia mają wyjątkowy design, który świetnie wkomponowuje się w nowoczesne, ale również klasyczne wnętrza.

Innym godnym polecenia producentem są pralki slim Beko. W tym przypadku znajdziesz wiele przeróżnych modeli w różnej kolorystyce, które wyposażone są w niezawodny silnik inwerterowy oraz wiele funkcji. Ponadto pralki Beko możesz sterować z poziomu aplikacji mobilnej. Kolejnymi modelami, które polecamy, są pralki Electrolux oraz pralki Whirlpool. Obie marki charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami, a w dodatku mają wiele pozytywnych opinii wśród zadowolonych klientów. Innymi modelami, które są nieco mniej znane, ale również cenione i polecane, są pralki slim Candy, Amica, AEG.

Podsumowanie

 • Pralki slim to urządzenia, których głębokość wynosi od 40 cm do 50 cm. Z kolei pojemność oscyluje w zakresie od 4 do 10 kg.
 • Jeśli szukasz małe pralki dla 1 osoby, to wystarczy taka o załadunku do 5 kg. Tymczasem dla 2 osób lepiej sprawdzi się model z pojemnością 6 kg i głębokością 45 cm. Z kolei, jeśli szukasz urządzenia dla 3 lub więcej domowników, wtedy najlepiej wybierać pralkę slim od 8 kg do 10 kg.
 • Przed zakupem zobacz na najważniejsze parametry, takie jak: rodzaj silnika, marka pralki, prędkość wirowania, klasa efektywności energetycznej, jak również na pojemność załadunku. Co więcej, sprawdź, czy pralka jest wyposażona w dodatkowe udogodnienia, takie jak aktywna piana, blokada rodzicielska czy możliwość sterowania smartfonem.
 • Pralki slim oferują wiele programów prania – od tych bardzo krótkich, które trwają zaledwie 15 minut, do tych z wysoką temperaturą o wartości nawet 60°C.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup pralki slim, wynosi od 1000 do 3500 zł.
 • Pralka slim sprawdzi się do niedużych pomieszczeń. Jest to idealne rozwiązanie do mieszkania.
 • W ofercie sklepów spotkasz się z modelami pralek super slim poniżej 40 cm głębokości. Są to niewielkie urządzenia dedykowane maksymalnie dla 2 osób.
 • Do kompletu warto dokupić suszarkę slim. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz mieć wyprane i wysuszone ubrania już do 4 godzin!
 • Do polecanych marek możemy zaliczyć pralkę Candy, Electrolux, Beko, Samsung, Whirlpool oraz pralkę Amica.

Najczęściej zadawane pytania o pralki slim – FAQ

Ile kosztuje dobra pralka slim?

W trakcie zakupu spotkasz się z małymi pralkami, których cena wynosi od 1000 do 3500 zł. Te najlepsze modele, z klasą efektywności energetycznej A, tym samym zużywające najmniej prądu, kosztują od 1500 do 3500 zł.

Pralka Beko, Electrolux czy Samsung – jaką pralkę slim kupić?

Obecnie spotkasz się z wieloma markami, które produkują sprzęt AGD z kategorii pralek slim. Do jednych z najlepszych można zaliczyć modele Electrolux, Beko, Samsung, Whirlpool oraz pralki slim LG. Co więcej, innymi polecanymi, chociaż mniej znanymi, są pralki AEG, Candy, jak również pralki slim Amica.

Na co zwrócić uwagę wybierając wąską pralkę slim?

Podczas wyboru dobrej pralki w rozmiarze slim koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji. Do jednych z nich można zaliczyć: markę urządzenia, rodzaj silnika, maksymalną prędkość wirowania, poziom hałasu, wielkość załadunku. Oprócz tego ważne są również zastosowane funkcje i wyposażenie w zestawie.
Oceń