Wypijanie codziennie jednej szklanki świeżo wyciśniętego soku może po pewnym czasie pozytywnie wpłynąć na ogólną kondycję organizmu. Zatem warto wprowadzić zwyczaj tego typu w swojej diecie. Jednak, jak tego dokonać, aby było zdrowo i ekonomicznie? Paradoksalnie, wystarczy dokonać zakupu sokowirówki, która pozwoli Ci pozyskiwać sok wtedy, kiedy tylko chcesz. Zatem, jaką sokowirówkę kupić?

Ranking sokowirówek Luty 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Dlaczego warto kupić sokowirówkę?

Pierwszym z powodów, dla którego warto kupić najlepszą sokowirówkę, jest wcześniej wspomniana poprawa zdrowia. Wyciskany samodzielnie sok jest zdecydowanie zdrowszy w porównaniu do kupowanego w sklepie. Ponadto możesz również wybrać, z jakich owoców go zrobisz!

Wyciskany samodzielnie sok jest zdecydowanie zdrowszy w porównaniu do kupowanego w sklepie

Wbrew pozorom, samodzielne pozyskiwanie soku przy pomocy sokowirówki jest również ekonomiczne. Jak to się dzieje? Za urządzenie płacisz raz i użytkujesz w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Po inwestycji w sprzęt wystarczy jedynie, że będziesz kupować swoje ulubione owoce, co jest tańsze w porównaniu do regularnego nabywania wysokiej jakości soku.

Gabaryty najlepszej sokowirówki

Wielkość urządzenia jest definiowana przez zastosowany w jego wnętrzu zbiornik na odpady. Im jest większy, tym cały sprzęt będzie miał większe rozmiary. Standardowe sokowirówki posiadają pojemnik na odpady o pojemności 1-1,5 litra. Pozwala on na pozyskanie stosunkowo niewielkiej ilości soku.

Najlepsze sokowirówki na rynku mają zbiornik na odpady o pojemności nawet 3,5 litra. Dzięki tej pojemności pozyskasz naprawdę dużo soku bez konieczności robienia przerw na opróżnianie pojemnika, jednak musisz liczyć się z dużymi rozmiarami sprzętu.

Najlepsze sokowirówki na rynku mają zbiornik na odpady o pojemności nawet 3,5 litra

Sitko w sokowirówce

Elementem, który bezpośrednio odpowiada za wyciskanie soku, jest właśnie sitko. Od materiału, z jakiego jest wykonane, zależy jego trwałość i wydajność. Najtańsze sokowirówki posiadają sitko wykonane z plastiku. Nie polecamy ich, ponieważ użytkowanie sprzętu tej klasy nie należy do przyjemności. Sitka plastikowe bardzo często zapychają się, co może skutkować koniecznością częstego czyszczenia. Ponadto niezwykle szybko ulegają zniszczeniu.

Najlepsze sokowirówki dostępne w sprzedaży mają sitka ze stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje solidność, czystość, a także nieporównywalnie wyższą wydajność w porównaniu do plastikowych odpowiedników. Sokowirówki z sitkami ze stali są zdecydowanie godne polecenia.

Regulacja prędkości w najlepszej sokowirówce

Jeśli planujesz przygotowywać soki z różnych owoców i warzyw, wybierz sokowirówkę, która umożliwi Ci regulowanie prędkości. W ten sposób dostosujesz prędkość obrotową urządzenia do twardości produktów. Miej jednak na uwadze fakt, że sokowirówki wolnoobrotowe pozwalają pozyskać sok posiadający znacznie więcej substancji odżywczych.

Przydatne funkcje w sokowirówce

Sokowirówkę można uznać za najlepszą jedynie wtedy, gdy będzie miał odpowiednie, praktyczne funkcje. Za takie można uznać automatyczne usuwanie miąższu, ułatwione czyszczenie, czy funkcję poprawiającą wydajność urządzenia. Dzięki nim nie tylko pozyskasz więcej soku, ale zrobisz to szybciej. Ponadto samo urządzenie utrzymasz we wzorowej czystości. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na specyfikacje przy wyborze.

Jaka sokowirówka będzie najlepsza?

Wybór najlepszej sokowirówki nie należy do najłatwiejszych. Należy znaleźć złoty środek pomiędzy wysoką wydajnością urządzenia, a wartościami odżywczymi, które pozostaną w soku. Nie mniej, jednak warto nabyć sprzęt tego typu, ponieważ dzięki niemu wyraźnie oszczędzasz, jednocześnie dbając o swoje zdrowie.

Oceń wpis, pochwal się w komentarzu, jaką sokowirówkę kupiłeś i sprawdź nasz ranking!

Oceń