Suszarka do włosów jest to bardzo przydatne urządzenie, szczególnie dla kobiet. Wiele osób myśli, że wybór odpowiedniej suszarki do włosów jest zadaniem łatwym, gdyż raczej nie wyróżnia się ona wieloma parametrami. Jednakże bogata i zróżnicowana oferta rynkowa wpływa na znaczne utrudnienie w ostatecznym zakupie sprzętu. Na jakie elementy należy zatem zwrócić uwagę przy nabyciu odpowiedniej suszarki do włosów?

Jaką suszarkę do włosów wybrać? Profesjonalną czy tradycyjną?

Urządzenia dostępne na rynku podzielić można na suszarki profesjonalne oraz amatorskie. Urządzenia przystosowane do wykorzystania w zaciszu własnego domu charakteryzują się zdecydowanie niższą ceną, a co za tym idzie, dysponują zmniejszonym zestawem dodatkowych funkcji. Jednakże parametry te nie są raczej potrzebne w standardowym użytkowaniu. W związku z powyższym nie ma potrzeby ponoszenia wysokich kosztów związanych z zakupem profesjonalnego sprzętu.

Czym wyróżniają się suszarki profesjonalne? Najczęściej są one większe, a także zdecydowanie mocniejsze. Budowa tych urządzeń jest również dodatkowo wzmocniona. Warto więc przed zakupem zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę oczekujemy od suszarki do włosów. Osobną kategorię określonych urządzeń tworzą turystyczne suszarki do włosów. Sprzęt ten jest lekki, a więc przystosowany do różnorakich podróży.

Najważniejsze parametry suszarek do włosów

Zastanawiając się nad tym, jaką suszarkę do włosów kupić powinniśmy uwzględnić wiele parametrów decydujących o możliwościach określonego sprzętu. Wyróżnić można zatem następujące elementy, na które warto zwrócić uwagę:

  • moc – jest to element decydujący o możliwości i sprawności funkcjonowania sprzętu. Wpływa to na szybkość suszenia włosów. Oczywiste jest, że im większa moc, tym szybciej uzyskamy efekt wysuszonych włosów. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że wpływ na ten aspekt ma także długość oraz gęstość samych kosmyków. Gdy mamy włosy krótkie to wystarczające są suszarki osiągające moc bliską 1000 W. Jednakże, gdy ważną sprawą jest dla nas czas, to wówczas warto zdecydować się na mocniejsze urządzenia. Maksymalna moc sprzętu może wynieść 2500 W.
  • regulację temperatury – w bardzo wielu sytuacjach jest to parametr absolutnie niezbędny. Pamiętać należy o tym, że w przypadku gdy kupimy zbyt mocne urządzenie, możemy doprowadzić do nadmiernego wysuszenia włosów. Regulacja temperatury przyczyni się do wygody użytkowania suszarki, a ponadto wpłynie na właściwy poziom bezpieczeństwa. Wiele urządzeń dostępnych na rynku wyposażonych jest w określoną funkcję. Regulacja temperatury najczęściej ma charakter dwustopniowy. Najlepsza suszarka do włosów posiada nawet cztery stopnie regulacji temperatury.
  • ustawianie prędkości – taki parametr występuje w przypadku większości urządzeń dostępnych na rynku. Jednakże sprzęty różnią się zakresem określonej regulacji. Podstawowe modele pozwalają na zastosowanie dwóch stopni prędkości suszenia. Urządzenia z najwyższej półki dają możliwość wprowadzenia sześciu stopni prędkości.
  • funkcje – w tym aspekcie warto zwrócić uwagę na możliwość uruchomienia zimnego powietrza oraz jonizację polegająca na wytwarzaniu ujemnych jonów sprawiających, że włosy nie ulegają elektryzowaniu i łatwo się układają.

Jaka jest budowa suszarki do włosów?

Warto mieć wiedzę dotyczącą budowy suszarki do włosów, a przede wszystkim w zakresie rodzaju wykorzystanej powłoki. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszą się suszarki do włosów wykonane z powłoki ceramicznej, gdyż przyczyniają się do równomiernego rozprowadzania temperatury. Innym przykładem urządzenia jest suszarka turmalinowa. Sprzęt ten również chroni przed elektryzowaniem się włosów. Ciekawym rozwiązaniem są suszarki do włosów wyposażone w filtry ochronne. Uniemożliwiają one pojawienie się w silniku włosów oraz innych zanieczyszczeń. Urządzenia posiadające antypoślizgowe uchwyty przyczyniają się do łatwiejszego operowania określonym sprzętem.
Dodatkowe elementy wyposażenia suszarek do włosów

Suszarki do włosów posiadają także wiele dodatkowych elementów, którymi producenci starają się przekonać konsumentów do zakupu. Najczęściej wyróżnia się wymienne nakładki do układania loków oraz fal, a także prostowania kosmyków. Często występuje również koncentrator, czyli końcówka, która zapewnia skupienie strumienia powietrza w jednym miejscu. Dodatkowym wyposażeniem jest także dyfuzor, który zwiększa objętość włosów i unosi je od nasady.

Ceny suszarek do włosów

Najtańsze suszarki do włosów to urządzenia, które wyróżniają się niską mocą, a także ograniczonymi możliwościami związanymi z ich pracą. Taki sprzęt kosztuje kilkanaście złotych. Najczęściej są to suszarki turystyczne. Dobra suszarka do włosów, która gwarantuje większą skuteczność działania, a także parametry regulacyjne, to koszt kształtujący się na poziomie od 80 do 150 zł. Suszarki do włosów z najwyższej półki mogą osiągać cenę nawet 300 zł i wyższą.

Podsumowując powyższe, podkreślić należy, że ostateczna decyzja związana z zakupem suszarki do włosów uzależniona powinna być od naszych osobistych preferencji oraz potrzeb.

Suszarka do włosów – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Suszarki do włosów.