Dobra Szczotka do WC to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Poza oczywistą funkcjonalnością, jaką jest pomoc w utrzymaniu muszli klozetowej w czystości, ma ona wyglądać estetycznie tworząc spójną całość z pozostałymi elementami wystroju toalety. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór szczotek. Najlepsza szczotka do WC to taka, która spełni nasze wymagania dopasowując się jednocześnie do ogólnego wyglądu łazienki.

Rodzaje szczotek do WC

Wybór szczotek do WC przyprawia o zawrót głowy. Możemy wybierać spośród szczotek o różnym rodzaju mocowania, o różnym włosiu, kształcie oraz kolorystyce. Dobra szczotka do WC musi przede wszystkim być wygodna w użyciu, trwała, praktyczna (w zależności od kształtu toalety, musi docierać we wszystkie zakamarki), a jednocześnie powinna wyglądać estetycznie. Inne szczotki pasują do łazienek małych, inne zaś sprawdzą się w pomieszczeniach przestronnych i nowoczesnych.

Szczotka do WC z uchwytem na papier

To połączenie dwóch elementów w jedną całość. Idealnie sprawdza się w łazienkach o niewielkich powierzchniach. Stojak można dowolnie przestawiać, co bardzo ułatwia sprzątanie. Istotnym atutem jest również fakt, iż nie jest konieczne wiercenie dziur w ścianach niezbędnych do montażu wiszącego uchwytu na papier toaletowy. Wybierając ten rodzaj szczotki do WC warto zwrócić uwagę, by konstrukcja była stabilna. Im bardziej masywny stojak, tym lepiej. Idealnie byłoby, aby podstawa stojaka była gumowa – lepiej przytwierdza się do podłoża, a podłoga nie rysuje się podczas przesuwania sprzętu.

Szczotka do WC wisząca

Szczotka wisząca to dobry wybór dla tych, którzy nie lubią rzeczy porozstawianych na podłodze. Uchwyt na szczotkę montuje się do ściany. Ważnym jest, by zamontować go jak najbliżej muszli klozetowej – pomoże to uniknąć zachlapania podłogi podczas przenoszenia szczotki. Kolejną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie tego rodzaju szczotki, jest możliwość zdejmowania pojemnika – jest to warunek utrzymania urządzenia w czystości.