Szlifierka mimośrodowa to elektronarzędzie wyjątkowo przydatne przy szlifowaniu powierzchni, jej uniwersalność gwarantuje dokładne wykonanie nie tylko równych ale również zakrzywionych powierzchni. W porównaniu do szlifierki oscylacyjnej, dzięki szlifierce mimośrodowej osiągniemy znacznie efektywniejsze szlifowanie i usuwanie materiału.

Jaki działa szlifierka mimośrodowa?

Najczęściej używanym narzędziem bywa szlifierka oscylacyjna, ponieważ jest dużo tańsza a przy tym najczęściej wystarczająca do obróbki niewielkich powierzchni. Jej praca polega na poruszaniu się głównie w jednym miejscu, co bywa zaletą ale także wadą, ponieważ ponosimy wtedy ryzyko zarysowania roboczej powierzchni. W razie takich problemów idealnym rozwiązaniem jest szlifierka mimośrodowa, której ruch odbywa się również w sposób obrotowy, dzięki czemu jakiekolwiek powstałe rysy są w moment niwelowane. Dużym plusem takiego sposobu działania jest możliwość używania jej na powierzchniach bardziej wklęsłych lub wypukłych, gdzie ważną rolę odgrywa w tym elastyczny talerz szlifierski. Takie elementy jak tarcze i talerze są wymienne, poprzez co szlifierki mimośrodowe mogą również pełnić funkcję polerki.

Szlifierka mimośrodowa - idealnie sprawdza się do szlifowania drewna.
Szlifierka mimośrodowa – idealnie sprawdza się do szlifowania drewna.

Jaką szlifierkę mimośrodową wybrać i kupić?

Jako narzędzie bardzo uniwersalne podstawowym jej zastosowaniem są powierzchnie płaskie, z którymi radzi sobie najlepiej i najszybciej dzięki podwójnemu rodzajowi wykonywanych ruchów. Używana jest, także przy wszelakich nierównościach i w celu zdzierania starych warstw malarskich. Możliwa wymiana tarcz pozwala na dysponowanie funkcjami polerki. Zadając sobie pytanie jaką wybrać szlifierkę, trzeba brać pod uwagę moc, która powinna być odpowiednio dopasowana do czynności, które będą nią wykonywane.

Zastosowania szlifierki mimośrodowej

  • szlifowanie powierzchni drewnianych – meble, drzwi
  • szlifowanie powierzchni metalowych – elementy karoserii samochodowych
  • polerowanie powierzchni drewnianych, wosku na meblach
  • polerowanie powierzchni metalowych – lakiery samochodowe z użyciem gąbek polerskich

Kiedy nie jesteś pewny, jaką kupić szlifierkę mimośrodową warto zasięgnąć porady sprzedawcy w sklepie lub kogoś doświadczonego w podobnej branży.

Szlifierka mimośrodowa – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Szlifierki mimośrodowe.