Poszukujesz dobrej szlifierki oscylacyjnej w świetnej cenie? Rozmyślasz nad zakupem urządzenia, które sprawdzi się do szlifowania tych większych, jak i mniejszych powierzchni? Zobacz najlepsze szlifierki oscylacyjne w naszym rankingu na Maj 2024! Prezentujemy polecane urządzenia z wieloma funkcjami oraz dodatkami, które kupisz w okazyjnej cenie online! Co więcej, w poradniku podpowiadamy jak dopasować najważniejsze parametry narzędzia, takie jak: moc, prędkość oscylacyjna czy rodzaj silnika! Przeczytaj jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać!

Najlepsze szlifierki oscylacyjne – Ranking Maj 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking szlifierek oscylacyjnych 2024?

Nasz ranking 2024 stworzony został z myślą o zaprezentowaniu najlepszych szlifierek oscylacyjnych, które wyróżniają się funkcjonalnością, ergonomią oraz wytrzymałością. Co więcej, duże znaczenie w trakcie selekcji produktów mają dla nas oceny innych klientów, którzy już zakupili wybrany model. Warto wspomnieć, że tworząc ranking, analizowaliśmy specyfikację każdego z produktu.

Nasza klasyfikacja obejmowała takie parametry jak moc, prędkość oscylacji, materiał wykonania, czy wbudowane funkcje. Tworząc powyższe zestawienie najlepszych szlifierek oscylacyjnych, chcemy maksymalnie skrócić Twój czas na przeszukiwanie Internetu w celu zakupu sprawdzonego urządzenia, które daje najwięcej korzyści dla użytkownika.

Jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać?

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszej szlifierki oscylacyjnej? Dla ułatwienia Twojej decyzji zakupowej, poniżej prezentujemy i opisujemy najważniejsze parametry ze specyfikacji, na które warto zwrócić uwagę. Podpowiadamy, którą wybrać – szlifierkę sieciową czy bezprzewodową? Z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym? Co więcej, wskazujemy, jaki kształt stopy będzie najlepszy oraz objaśniamy jak dopasować średnicę oscylacji, jak również prędkość poruszania się talerza. Zobacz jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać w 2024 roku i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Przykład szlifierki oscylacyjnej
Przykład szlifierki oscylacyjnej

Szlifierka oscylacyjna sieciowa czy bezprzewodowa – jaka będzie najlepsza?

Podczas zakupu szlifierki oscylacyjnej zastanów się jakie urządzenie chcesz kupić w zależności od typu zasilania. Do dyspozycji masz szlifierki przewodowe, bezprzewodowe lub pneumatyczne. Szlifierki oscylacyjne przewodowe są to urządzenia zasilane sieciowo, czyli z wykorzystaniem kabla, który podpina się pod gniazdo zasilania 230 V (typowe w każdym domu). Z kolei szlifierki oscylacyjne bezprzewodowe zasilane są na baterię – najczęściej akumulator.

Ostatnie, czyli szlifierki pneumatyczne to sprzęt, który wymaga podpięcia do sprężonego powietrza, tym samym wymaga dostępności do kompresora lub sprężarki. Jednak jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać? W przypadku, gdy potrzebujesz wygodnego i poręcznego urządzenia, które użyjesz w każdym miejscu, wtedy wybieraj szlifierki oscylacyjne akumulatorowe. Z kolei, gdy zależy Ci na wysokiej precyzji szlifowania materiałów, wtedy wybieraj modele sieciowe lub pneumatyczne.

Rodzaj szlifierki oscylacyjnej Zalety Wady
sieciowa wyróżnia się dużą mocą, możesz wykorzystać ją w każdej chwili, precyzyjnie szlifuje materiał konieczność ciągłego dostępu do prądu
akumulatorowa kompaktowe urządzenie, doskonale sprawdzi się w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej czas pracy ze szlifierką zależny jest od poziomu naładowania akumulatora 
pneumatyczna wyróżnia się dużą precyzją szlifowania wymaga podpięcia do sprężonego powietrza

Jaki rodzaj silnika w szlifierce wybrać – komutatorowy czy bezszczotkowy?

Istotnym elementem w budowie każdej szlifierki oscylacyjnej jest silnik, który odpowiada za prawidłowe działanie mechanizmu. Szlifierki oscylacyjne dostępne na rynku występują w dwóch wariantach z silnikiem:

 • komutatorowym (szczotkowym),
 • bezszczotkowym.

Szlifierki wyposażone w silnik szczotkowy są dużo tańsze w zakupie. Posiadają one w swojej budowie grafitowe szczotki, które wraz z użytkowaniem szlifierki ulegają wytarciu. Budowa tego rodzaju silnika jest tańsza i prostsza. Warto podkreślić, że żywotność szlifierek oscylacyjnych z silnikiem szczotkowym jest znacznie krótsza i na dodatek są one podatne na częste serwisowanie.

Z kolei szlifierki wyposażone w niezawodny silnik bezszczotkowy, to narzędzia, które charakteryzują się dużo większą precyzją działania. Co więcej, żywotność szlifierek oscylacyjnych z silnikiem bezszczotkowym jest dłuższa. Na dodatek pobierają one znacznie mniej prądu oraz ciszej pracują. Ich minusem jest cena, która w porównaniu z modelami szczotkowymi może być kilkukrotnie większa.

Bez wątpienia można stwierdzić, że lepszym wyborem jest zakup szlifierki oscylacyjnej wyposażonej w silnik bezszczotkowych. Mimo że produkty z tej kategorii nieco więcej kosztują, to zakup staje się opłacalny z każdym rokiem użytkowania sprzętu.

Jak dopasować moc urządzenia?

W następnym kroku sprawdź taki parametr techniczny jak moc szlifierki oscylacyjnej. Miej na uwadze, że im większa wartość tego atrybutu, tym zwiększa się precyzja szlifowania i obrabiania materiałów. Co więcej, moc silnika podawana jest najczęściej w watach. W przypadku szlifierek oscylacyjnych występują modele, dla których parametr mocy wynosi od 65 do 480 W.

Jednak na jaką wartość mocy silnika się zdecydować? W sytuacji, gdy zamierzasz kupić urządzenie do użytku domowego, to wystarczająca będzie szlifierka oscylacyjna z silnikiem o mocy od 65 do 250 W. Tymczasem, jeśli zależy Ci na wysokiej klasy szlifierce oscylacyjnej, to wybieraj model, u którego moc wynosi od 250 do 480 W. Taka wartość doskonale sprawdzi się zarówno do szlifowania drewna, tworzywa sztucznego lub innych materiałów.

Przeznaczenie Zakres mocy szlifierki oscylacyjnej
do użytku domowego od 65 do 250 W
do użytku profesjonalnego od 250 do 480 W

Maksymalna prędkość oscylacyjna w dobrej szlifierce

Każda nowoczesna szlifierka oscylacyjna wykonuje tzw. ruch oscylacyjny. Mianowicie stopa szlifierska porusza się wahadłowo – w przód oraz tył. Dzięki takim drganiom urządzenie bardzo precyzyjnie obrabia powierzchnię różnego rodzaju materiału, np. drewna, metalu, betonu czy gipsu. Wśród szlifierek oscylacyjnych dostępnych w sprzedaży masz do wyboru urządzenia, dla których prędkość oscylacyjna wynosi od 10000 do 26000 oscylacji na minutę.

Pamiętaj, że im większa wartość tego parametru, tym zwiększa się efektywność szlifowanej powierzchni. Na jaką wartość się zdecydować? Dobór odpowiedniej wartości powinien być dopasowany do rodzaju obrabianego materiału, co przedstawiamy poniżej:

 • drewno – od 20000 do 26000 oscylacji/min,
 • metal – od 10000 do 20000 oscylacji/min,
 • gips – od 18000 do 25000 oscylacji/min
 • beton – od 6000 do 15000 oscylacji/min.

W sytuacji, gdy chcesz kupić uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się do różnego rodzaju powierzchni, wtedy warto zdecydować się na urządzenie z największym zakresem prędkości oscylacyjnej, jednak wyposażone w regulację obrotów.

Trójkątna, prostokątna czy kwadratowa – jaką stopę w szlifierce wybrać?

W sprzedaży spotkasz się ze szlifierkami, które są wyposażone w różnego kształtu płyty szlifierskie, do których z kolei mocuje się papier ścierny w dopasowanych rozmiarach. Masz do wyboru stopę szlifierki:

 • trójkątną,
 • kwadratową,
 • prostokątną.

Płyta szlifierska w kształcie trójkątnym idealnie sprawdzi się do trudno dostępnych miejsc, np. do narożników, jak również do niedużych powierzchni. Z kolei szlifierki oscylacyjne wyposażone w stopę kwadratową lub prostokątną doskonale sprawdzą się na większych przedmiotach, np. do szlifowania powierzchni z drewna. Warto również wspomnieć, że w zależności od wybranego modelu różni się również system mocowania papieru ściernego. Masz do wyboru szlifierki wyposażone w mocowanie papieru ściernego na rzep lub mocowanie na zacisk.

Ile powinna wynosić średnica oscylacji w szlifierce?

Średnica oscylacji wskazuje na skok oscylacji szlifierki. Jest to maksymalne wychylenie stopy szlifierki w trakcie pracy. Przyjmuje się, że amplituda oscylacji dla najlepszych szlifierek oscylacyjnych powinna wynosić od 1 do 2,5 mm. Dzięki temu obróbka wybranego materiału będzie efektywna, co z kolei przyczyni się do szybszego wygładzania powierzchni.

Zwróć uwagę na wagę urządzenia!

Kolejnym istotnym parametrem, który wpływa na komfort pracy z szlifierką oscylacyjną jest waga urządzenia. W trakcie wyboru należy zdecydować się na taki model, który będzie idealnie wyważony. W związku z tym szlifierka nie powinna być zbyt lekka, ponieważ będzie to wymuszać większy docisk ze strony użytkownika, jak również nie może być zbyt ciężka, tak aby nie utrudniała przesuwanie elektronarzędzia. Ciężar szlifierek oscylacyjnych dostępnych w sprzedaży wynosi od 0,6 do 3,5 kg. Wybierając dobrą szlifierkę oscylacyjną najlepiej zdecydować się na taką, której waga wynosi od 1 do 2,5 kg. Dzięki temu szlifowanie będzie niezwykle wygodne i dokładne.

Na jakie dodatkowe funkcje i wyposażenie się zdecydować?

W trakcie wyboru najlepszej szlifierki oscylacyjnej zwróć uwagę na udogodnienia, w jakie zostało wyposażone narzędzie. Do jednych z pomocnych trybów zaliczamy system odsysania pyłu, który trafia do dołączonego do zestawu pojemnika lub worka na pył. Oprócz tego wybrane modele posiadają końcówkę do odprowadzania kurzu, do której możesz podłączyć odkurzacz. Innymi przydatnymi zastosowaniami są:

 • ergonomiczny uchwyt,
 • system wymiany papieru ściernego na rzep,
 • dodatkowa rękojeść,
 • wiele papierów ściernych w zestawie,
 • regulacja prędkości oscylacyjnej,
 • akumulator oraz ładowarka w zestawie w przypadku zakupu szlifierki oscylacyjnej typu bezprzewodowego.

Ile trzeba przeznaczyć na zakup dobrej szlifierki oscylacyjnej?

Szlifierki oscylacyjne występują w przeróżnej cenie. Najtańsze modele kosztują już od 100 zł. Z kolei te najdroższe, tym samym najbardziej rozbudowane szlifierki mogą kosztować nawet 1700 zł lub więcej. Warto wspomnieć, że kwota zależna jest od typu urządzenia, jak również od najważniejszych parametrów, takich jak: moc, rodzaj silnika, zakres prędkości oscylacyjnej czy kształt stopy szlifierskiej.

Co więcej, na kształtowanie się ceny ma duży wpływ sama marka. Warto również porównać szlifierki oscylacyjne typu profesjonalnego oraz te do użytku domowego. Zakres cenowy dla tych pierwszych wynosi od 200 do 1700 zł, z kolei dla szlifierek oscylacyjnych do domowego warsztatu wynosi od 100 do 550 zł.

Makita, Bosch, Metabo – jaka szlifierka oscylacyjna będzie najlepsza?

Do jednych z polecanych producentów można zaliczyć markę Makita, np. szlifierkę oscylacyjną Makita BO3710. Producent ma w swojej ofercie kilka wariantów, które zostały wyposażone w wiele przydatnych funkcji, które to usprawniają pracę ze szlifierką. Na dodatek, produkty marki Makita wyróżniają się bardzo przystępną ceną.

Inną polecaną firmą jest Bosch. W tym przypadku znajdziesz kilka modeli szlifierek oscylacyjnych, które wyróżniają się wysoką prędkością oscylacyjną, jak również świetną ergonomią. Co więcej, szlifierki oscylacyjne Bosch posiadają worek lub pojemnik na pył, dzięki czemu zachowasz czystość w miejscu pracy. Do innych sprawdzonych i polecanych marek zaliczamy szlifierki Graphite, Metabo, Einhell oraz DeWalt. 

Podsumowanie

 • Szlifierka oscylacyjna jest to uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się do szlifowania drewna, metalu, gipsu oraz betonu.
 • W trakcie zakupu dobrej szlifierki zwróć uwagę na liczbę oscylacji, moc silnika, kształt urządzenia, markę, rodzaj silnika, jak również na akcesoria, które producent dodaje do zestawu.
 • Wybrane produkty mają opcję podłączenia szlifierki z odkurzaczem, co daje możliwość błyskawicznego odsysania pyłu, co z kolei gwarantuje czystość w miejscu pracy.
 • Większość szlifierek ma możliwość regulacji prędkości, dzięki czemu dopasujesz liczbę oscylacji do wybranej powierzchni, którą szlifujesz.
 • Podczas zakupu sprawdź opinie o szlifierkach oscylacyjnych.
 • W trakcie dokonywania wyboru zwróć uwagę, jaki system wymiany papieru ściernego wybrana szlifierka posiada.
 • Do polecanych produktów zaliczamy szlifierki DeWalt, Makita Bosch, Graphite oraz Metabo.
 • Zobacz nasz ranking najlepszych szlifierek oscylacyjnych na Maj 2024 roku! Zestawiamy polecane modele, które zakupisz w konkurencyjnej kwocie.

Najczęściej zadawane pytania o szlifierki oscylacyjne- FAQ

W jaki sposób używać szlifierki oscylacyjnej?

Urządzenie należy podłączyć do prądu, a następnie rozpocząć polerowanie. Ważne, aby do drewna lub innego materiału przykładać narzędzie, które jest już wprawione w ruch. Należy przesuwać szlifierkę, jednocześnie lekko na nią naciskając.

Jaka moc szlifierki oscylacyjnej jest najlepsza?

Moc szlifierki oscylacyjnej należy dopasować do typu prac oraz częstotliwości użytkowania. Jeśli chcesz kupić urządzenia do użytku domowego, to wystarczy szlifierka o mocy od 65 do 250 W. Z kolei, gdy zależy Ci na mocniejszym urządzeniu, które regularnie wykorzystasz w profesjonalny sposób w warsztacie, to lepiej zdecydować się na taką z wydajnym silnikiem o mocy od 250 do 480 W.

Jaka jest najlepsza szlifierka oscylacyjna do drewna?

Najlepsza szlifierka oscylacyjna do drewna to taka, która posiada wysoką liczbę oscylacji w zakresie od 20000 do 26000 oscylacji/min. Dodatkowo warto zdecydować się na model, który wyposażony będzie w regulację tego parametru, dzięki czemu dopasujesz prędkość do gramatury oraz efektu, który chcesz uzyskać. Co więcej, pomocny jest również system odprowadzający pył.

Do czego służy szlifierka oscylacyjna?

Szlifierka oscylacyjna jest to uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się do szlifowania powierzchni płaskich. Wykonuje ona ruch oscylacyjny, czyli wahadłowy, dzięki czemu dokładnie ściera powierzchnie drewniane, z gipsu, betonowe czy metalowe.

Jak działa szlifierka oscylacyjna?

Szlifierka oscylacyjna wykonuje tzw. ruch oscylacyjny. Płyta szlifierska napędzana jest przez wydajny silnik. Warto dodać, że stopa wykonuje ruch w przód oraz tył, tym samym dokładnie ściera materiał. Co więcej, precyzja obrabiania materiału zależna jest również od amplitudy oscylacji, która określa maksymalne odchylenie stopy szlifierskiej.
Oceń