Stoisz przed wyborem dobrej akumulatorowej szlifierki kątowej? Chcesz kupić urządzenie, które będzie wydajne, poręczne a przy tym niezwykle precyzyjne? Razem z ekspertem podpowiadamy jaką szlifierkę kątową na akumulator wybrać! Radzimy jak dopasować akumulator, napięcie czy prędkość obrotową! Wskazujemy, na jaką średnicę tarczy się zdecydować – 125 czy 180 mm? Zobacz aktualny ranking najlepszych szlifierek kątowych akumulatorowych na Kwiecień 2024!

Polecane szlifierki kątowe akumulatorowe – Ranking Kwiecień 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak stworzyliśmy nasz ranking szlifierek kątowych akumulatorowych?

Powyższy ranking szlifierek akumulatorowych na Kwiecień 2024 roku sporządziliśmy, dzięki dogłębnej selekcji wszystkich polecanych urządzeń na rynku. Co więcej, w zestawieniu znajdziesz produkty, które posiadają pozytywne i zweryfikowane opinie od innych posiadaczy wybranych modeli. Warto dodać, że naszym celem jest zaprezentowanie najlepszych szlifierek akumulatorowych, które dają najwięcej korzyści dla potencjalnego użytkownika, przy zachowaniu najlepszej ceny rynkowej. Dzięki analizie specyfikacji, która poparta jest wiedzą eksperta, sporządziliśmy ranking szlifierek, które osobiście kupilibyśmy do własnego przydomowego warsztatu.

Ranking szlifierek kątowych z akumulatorem to TOP 10 najlepszych na ten moment produktów z tej gamy.
Ranking szlifierek kątowych z akumulatorem to TOP 10 najlepszych na ten moment produktów z tej gamy.

Jakie parametry sprawdzić w trakcie wyboru szlifierki kątowej na akumulator?

Nie wiesz, jak dopasować dobrą szlifierkę kątową akumulatorową, tak aby precyzyjnie cięła i obrabiała każdy materiał? Poniżej specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym ukazujemy najważniejsze parametry urządzenia. Podpowiadamy jaką szlifierkę akumulatorową wybrać! Zobacz, jak kupić najlepsze narzędzie!

Jaki akumulator w dobrej szlifierce kątowej?

Podczas wyboru dobrej szlifierki w pierwszej kolejności zwróć uwagę na akumulator. Aby nieco ułatwić Twój wybór, poniżej wskazujemy, na jaki egzemplarz się zdecydować. Przeczytaj, jaki napięcie zasilania, pojemność oraz rodzaj akumulatora wybrać w szlifierce kątowej!

Jaki rodzaj akumulatora będzie najlepszy?

Decydując się na zakup akumulatorowej szlifierki, koniecznie sprawdź, czy w zestawie posiada akumulator. Najlepiej kupić szlifierkę kątową na akumulator litowo jonowy (Li-Ion). Warto dodać, że tego typu bateria znacznie krócej się ładuje, jest trwalsza, jak również charakteryzuje się większą gęstością, co ma bezpośredni wpływ na działanie szlifierki.

12 V czy 18 V  – jakie napięcie zasilania w szlifierce kątowej?

Kolejnym krokiem jest dobór właściwego napięcia zasilania. Parametr ten podawany jest w Woltach i im jego wartość jest większa, tym większa siła urządzenia, co ma znaczenie w przypadku twardych materiałów. Spotkasz się ze szlifierkami kątowymi, które zasilane są na akumulator pod napięciem od 7,2 V do 54 V. Warto podkreślić, że poleca się wybierać szlifierki, których napięcie zasilania wynosi przynajmniej 18V. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie precyzyjnie ciąć np. metal. Z kolei te słabsze urządzenia, których napięcie wynosi 12 V, lepiej sprawdzą się do prostych prac domowych, np. do obrabiania drewna.

Jaka pojemność akumulatora do szlifierki będzie najlepsza?

Następnym ważnym parametrem w trakcie doboru odpowiedniego akumulatora jest jego pojemność. Im jest ona większa, tym narzędzie będzie dłużej pracować. Co z kolei wpływa na brak przestojów w trakcie pracy, spowodowanych koniecznością naładowania baterii. W zależności od wybranego modelu szlifierki akumulatorowej spotkasz się z egzemplarzami, u których pojemność akumulatora wynosi od 2 Ah do 9 Ah. Gdzie najlepiej wybierać szlifierkę z przynajmniej jednym akumulatorem o pojemności 4 Ah lub większym. Warto dodać, że duża część tego rodzaju elektronarzędzi sprzedawana jest bez akumulatora i należy go dokupić oddzielnie. Zwróć na to uwagę!

Silnik szczotkowy czy bezszczotkowy – który wybrać kupując akumulatorową szlifierkę?

Istotnym elementem w każdej szlifierce kątowej jest rodzaj silnika. Obecnie występują dwa rodzaje szlifierki z silnikiem:

 • szczotkowym (komutatorowym),
 • bezszczotkowym.

Porównując je oba, lepszym rozwiązaniem będzie zakup szlifierki, która została wyposażona w elektroniczny silnik bezszczotkowy. Dlaczego? Model ten nie posiada w swojej budowie szczotek, które po regularnym korzystaniu z urządzenia ulegają znacznemu wytarciu, tak jak to się ma w przypadku silników szczotkowych. Ponadto akumulatorowe szlifierki kątowe z silnikiem bezszczotkowym pobierają mniej prądu, znacznie ciszej pracują, są wydajniejsze, a przy tym mają mocniejszy mechanizm.

Rodzaj silnika w akumulatorowej szlifierce Zalety Wady
szczotkowy tani w produkcji, szlifierki są tańsze w zakupie często serwisowany, głośniej pracuje, pobiera więcej prądu, często się psuje
bezszczotkowy dłuższa żywotność, cicho pracuje, pobiera mniej energii elektrycznej, jest wydajny, trwały, rzadko serwisowany dużo droższy w produkcji, występuje tylko w najlepszych modelach szlifierek na akumulator

Jak dopasować prędkość obrotową szlifierki?

Prędkość obrotowa szlifierki wskazuje na liczbę obrotów tarczy w trakcie jednej minuty. Parametr należy dopasować do rodzaju materiału, jaki planujesz obrabiać. Z reguły przyjmuje się, że im twardszy materiał, tym prędkość obrotowa powinna być mniejsza. Jednakże warto również mieć na uwadzę, że im większa wartość tego parametru, tym lepsza precyzja w trakcie szlifowania. Obecnie spotkasz się ze szlifierkami akumulatorowymi, których maksymalna prędkość obrotowa wynosi od 6000 do 20000 obrotów na minutę. Dla ułatwienia poniżej prezentujemy tabelę, w której pokazujemy jak dopasować wartość tego parametru, do wybranego materiału.

Zakres prędkości obrotowej szlifierki Przeznaczenie
od 6000 do 8500 obrotów na minutę cięcie blachy, cięcie prętów, obrabianie i cięcie betonu,
od 9000 do 10000 obrotów na minutę szlifowanie betonu, szlifowanie i cięcie elementów ceramicznych, szlifowanie powierzchni drewnianych
powyżej 11000 obrotów na minutę obrabianie materiałów drewnianych

Na jaką średnicę tarczy w szlifierce na akumulator się zdecydować?

Podczas zakupu warto zastanowić się nad średnicą tarczy. Masz do wyboru szlifierki kątowe akumulatorowe wyposażone w tarczę o średnicy:

 • 115 mm,
 • 125 mm,
 • 150 mm.

Pierwsze z wymienionych, czyli szlifierki 115 mm doskonale sprawdzą się do obrabiania drewna, szlifowania gipsu oraz usuwania lakieru z metalowych elementów. Z kolei akumulatorowe szlifierki z tarczą o średnicy 125 mm, to najczęściej wybierane narzędzia. Sprawdzą się one nie tylko do szlifowania drewna, betonu czy metalu, ale również poradzą sobie z cięciem prętów zbrojeniowych, blachy, betonu czy ceramiki. Tymczasem modele z tarczą 150 mm doskonale sprawdzą się do obróbki i cięcia metalowych elementów.

Szlifierka akumulatorowa z regulacją obrotów czy bez?

Regulacja obrotów w szlifierce kątowej umożliwia dopasowanie prędkości obracania się tarczy do materiału, który chcesz szlifować lub ciąć. W zależności od wybranej opcji tarcza szlifierska porusza się wolniej lub szybciej. Regulacja prędkości w szlifierce to bardzo przydatna funkcja, na którą warto się zdecydować. Co więcej, spotkasz się z urządzeniami, w których możesz ustawić nawet kilka prędkości. Poleca się wybierać akumulatorowe szlifierki kątowe, które zostały wyposażone przynajmniej w dwa biegi. Pamiętaj również o tym, że przy zastosowaniu mniejszych obrotów następuje szybkie nagrzewania się silnika. W związku z tym należy wykonywać przerwy zwłaszcza w trakcie długotrwałej pracy przy cięciu metalowych elementów.

Przydatne funkcje i wyposażenie w dobrej szlifierce

Oprócz najważniejszych parametrów weź pod uwagę dodatkowe funkcje oraz wyposażenie szlifierki. W ofercie sklepów masz do wyboru te proste urządzenia, jak również te rozbudowane. Bez wątpienia wszelkie technologie i dodatki wpływają na wysoki komfort pracy. Do jednych z przydatnych zastosowań możemy zaliczyć:

 • blokadę wrzeciona;
 • specjalny system, który przyczynia się do niskiego poziomu wibracji;
 • ergonomiczną rękojeść;
 • elektroniczny hamulec, który dedykowany jest w przypadku zakleszczenia tarczy;
 • restart;
 • regulację osłony tarczy;
 • wolny rozruch;
 • prostą wymianę tarczy z wygodną nakrętką;
 • rękojeść boczną;
 • bezpieczny włącznik;
 • wytrzymałą i ogumowaną obudowę;
 • ładowarkę i akumulator w zestawie.

Ile kosztuje dobra akumulatorowa szlifierka kątowa?

Obecnie spotkasz się z akumulatorowymi szlifierkami kątowymi, których cena wynosi od 210 do 3000 zł. Warto mieć na uwadzę, że kwota zależy od marki, rodzaju silnika, średnicy tarczy, jak również od dodatkowych udogodnień. Co więcej, za modele z tarczą o średnicy 115 mm należy przeznaczyć od 210 do 700 zł. Nieco inaczej jest w przypadku egzemplarzy 125 mm, tutaj kwota wynosi od 220 do 3000 zł. Z kolei szlifierki akumulatorowe z tarczą 150 mm kosztują od 450 do 1300 zł.

Średnica tarczy akumulatorowej szlifierki kątowej Zakres cenowy
115 mm 210-700 zł
125 mm 220-3000 zł
150 mm 450-1300 zł

DeWalt, Bosch a może Makita – z jakiej firmy wybrać najlepszą szlifierkę akumulatorową?

Jeśli szukasz szlifierki akumulatorowej do profesjonalnego użytku to najlepiej wybierać modele od najlepszych producentów. W związku tym wybieraj szlifierkę kątową marki Bosch, DeWalt lub Stanley w wersji profesjonalnej. Produkty z wyżej wymienionych firm umożliwiają pracę z różnymi materiałami. Co więcej, cięcie oraz szlifowanie jest bardzo precyzyjne i dokładne. Z kolei, jeśli poszukujesz urządzenia do warunków domowych, to wystarczające będą akumulatorowe szlifierki kątowe Makita, Dedra, NAC, Ryobi, jak również Graphite.

Podsumowanie

 • Podczas doboru najlepszej szlifierki akumulatorowej, sprawdź najważniejsze parametry techniczne urządzenia. Do jednych z nich zaliczamy napięcie zasilania, rodzaj akumulatora, prędkość tarczy, rodzaj silnika, średnicę tarczy, jak również dodatkowe funkcje i technologie.
 • Zobacz czy szlifierka została wyposażona w ładowarkę oraz akumulator.
 • Najczęściej spotkasz się ze szlifierkami akumulatorowymi z tarczą o średnicy 115, 125 oraz 150 mm.
 • Mocny silnik w szlifierce umożliwia precyzyjną pracę urządzenia.
 • Do przydatnych zastosowań zaliczamy dodatkowy uchwyt boczny, blokadę wrzeciona, restart, regulację osłony tarczy czy prostą wymianę tarczy.
 • Do jednych z polecanych firm, które produkują solidne szlifierki na akumulator, zaliczamy Bosch (np. modele Bosch GWS), DeWalt, Stanley oraz Dedra.
 • Cena za dobrą akumulatorową szlifierkę waha się od 210 do 3000 złotych.

Szlifierki kątowe z akumulatorem – najczęściej zadawane pytania

Jaką szlifierkę kątową akumulatorową wybrać?

Podczas wyboru szlifierki kątowej na akumulator sprawdź takie parametry techniczne jak: prędkość obrotowa, napięcie akumulatora, pojemność akumulatora, średnicę tarczy, jak również na rodzaj silnika. Oprócz tego ważne są dodatkowe zastosowania, które wpływają na lepszy komfort pracy, jak również bezpieczeństwo. Do jednych z polecanych szlifierek zalicza się te marki Bosch, DeWalt, Stanley, Dedra oraz Ryobi.

Ile wynosi cena dobrej szlifierki akumulatorowej?

Cena zależna jest od marki oraz przeznaczenia szlifierki. Te do użytku profesjonalnego kosztują znacznie więcej niż te do przydomowego warsztatu. Oprócz tego na cenę mają wpływ najważniejsze parametry, takie jak napięcie zasilania, obecność akumulatora w zestawie czy średnica tarczy. Kwota za szlifierki akumulatorowe waha się od 210 do 3000 zł.

Jakie napięcie akumulatora powinna mieć szlifierka kątowa?

Obecnie spotkasz się ze szlifierkami, u których napięcie zasilania wynosi od 7,2 V do 54 V. Przy czym najlepiej wybierać model, którego wartość ta wynosi przynajmniej 18 V. Dzięki temu szlifierka będzie precyzyjnie cięła i szlifowała każdy materiał.

Szlifierka kątowa 125 czy 230 mm – którą wybrać?

Szlifierka kątowa 125 mm dedykowana jest do szlifowania, polerowania, jak i cięcia niegrubej stali, np. prętów czy blachy. Z kolei modele o średnicy tarczy 230 mm doskonale sprawdzą się do cięcia grubego metalu, betonu, jak również materiałów ceramicznych.
Oceń