Planujesz zakup dobrej szlifierki, z której użyciem precyzyjnie wyszlifujesz każdą powierzchnię w kilkanaście minut? Zastanawiasz się jaką szlifierkę kątową z regulacją obrotów wybrać – z silnikiem komutatorowym czy bezszczotkowym? Tą marki DeWalt, Bosch czy Stanley? Poniżej podpowiadamy, która będzie najlepsza. Poza tym zobacz nasz ranking szlifierek kątowych z regulacją obrotów na Kwiecień 2024 i wybierz sprawdzone urządzenie w najlepszej cenie!

Ranking szlifierek kątowych z regulacją obrotów – najlepsze szlifierki na Kwiecień 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking szlifierek z funkcją regulacji prędkości?

Dobierając produkty w naszym rankingu najlepszych szlifierek kątowych z regulacją obrotów, mamy na celu zaprezentowanie modeli, które są funkcjonalne, wydajne, a przy tym w konkurencyjnej cenie. W trakcie selekcji wzięliśmy pod uwagę specyfikację każdego produktu, jego zużycie energii, jak również wygodę w trakcie użytkowania. W zestawieniu znajdziesz tylko szlifierki, które polecane są nie tylko przez nas, ale również przez innych użytkowników. Warto dodać, że dobierając produkty, przeanalizowaliśmy każdą pozytywną oraz negatywną opinię, która pochodzi od realnych posiadaczy wybranego sprzętu. Wszystko po to, aby zaprezentować najlepsze modele dostępne w ofertach sklepów, a tym samym skrócić Twój czas poszukiwania tego najlepszego urządzenia w atrakcyjnej cenie!

Jaką szlifierkę kątową z regulacją obrotów wybrać?

Podczas zakupu dobrej szlifierki kątowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Poniżej podpowiadamy jaką szlifierkę kątową z regulacją obrotów wybrać! Wskazujemy najważniejsze atrybuty urządzenia, które odgrywają znaczącą rolę w dalszym użytkowaniu sprzętu. Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszego elektronarzędzia!

Jaki silnik w szlifierce z regulacją obrotów będzie najlepszy – szczotkowy czy bezszczotkowy?

Podczas zakupu narzędzia spotkasz się z dwoma rodzajami silników – szczotkowym lub bezszczotkowym. Szlifierka kątowa wyposażona w silnik szczotkowy jest tańsza w produkcji, tym samym w zakupie. Jednak ze względu na obecność szczotek grafitowych w budowie silnika, jej żywotność jest znacznie krótsza w porównaniu do urządzeń wyposażonych w silnik bezszczotkowy. Szlifierki z tym drugim silnikiem, bezszczotkowym, nie posiadają wcześniej wspomnianych szczotek, a cały mechanizm opiera się o sekwencyjne działanie cewek, które dzięki wytwarzaniu pola magnetycznego wprawiają w ruch obrotowy cały mechanizm. Porównując oba modele, oczywiście lepszym wyborem będzie zakup szlifierki z silnikiem bezszczotkowym. Są one w stanie wytworzyć większą moc, są wydajniejsze, zużywają ponad 30% mniej energii elektrycznej, a przy tym ciszej pracują.

Jak dopasować moc w szlifierce kątowej?

W trakcie wyboru najlepszej szlifierki kątowej zwróć uwagę na moc silnika. Im większa wartość mocy szlifierki, tym jest ona w stanie wytworzyć większą prędkość obrotową, a to z kolei ma wpływ na precyzję oraz szybkość wykonywanej pracy. Na rynku spotkasz się z modelami szlifierek kątowych z regulacją obrotów, których moc wynosi od 480 do 1900 W. Jeśli szukasz urządzenia do szlifowania i obrabiania materiałów takich jak drewno czy metal w przydomowym warsztacie, to wystarczająca będzie szlifierka o mocy od 480 do 1000 W. Z kolei, jeśli potrzebujesz profesjonalnej szlifierki kątowej, którą zamierzasz regularnie używać, wtedy lepszym wyborem będzie zakup modelu z silnikiem o mocy od 900 do 1900 W.

Tarcza 115, 125 czy 150 mm – jaki model szlifierki z opcją regulacji obrotów wybrać?

Kolejnym krokiem jest wybór średnicy tarczy. W ofertach sklepów spotkasz się z modelami 115, 125 oraz 150 mm. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów ze średnicą tarczy 115 mm to urządzenie, które świetnie sprawdzi się do polerowania, szlifowania i obrabiania takich materiałów jak drewno, gips, jak również metal. Tymczasem szlifierka z tarczą 125 mm nie tylko doskonale sprawdzi się do szlifowania, ale również cięcia niegrubej blachy czy prętów zbrojeniowych. Z kolei 150-milimetrowa szlifierka nadaje się świetnie do przycinania metalu, prętów, jak również do obrabiania betonu czy cięcia materiałów ceramicznych. Wybór konkretnej średnicy tarczy musisz dopasować do swoich potrzeb, tym samym prac, jakie planujesz wykonać z wykorzystaniem narzędzia.

Sieciowa czy bezprzewodowa szlifierka kątowa z regulacją prędkości – jaką wybrać?

Szlifierki kątowe z  regulacją obrotów występują w dwóch rodzajach zasilania:

 • sieciowe,
 • bezprzewodowe (akumulatorowe).

Szlifierki przewodowe zasilane są z wykorzystaniem kabla, który podpina się pod typowe gniazdko zasilania jednofazowe (230 V). Z kolei akumulatorowe szlifierki kątowe z regulacją obrotów, to urządzenia, które zasilane są z wykorzystanie naładowanego akumulatora o odpowiednim napięciu zasilającym oraz pojemności. Jednak jaką szlifierkę kątową wybrać? Dobór rodzaju szlifierki zależny jest od Twoich oczekiwań. Oba modele mają plusy oraz minusy, które prezentujemy poniżej.

Rodzaj zasilania szlifierki kątowej z regulacją prędkości Zalety Wady
sieciowe większa moc urządzenia, większy wybór, ciągła dyspozycyjność konieczność dostępu do gniazda zasilania; wbudowany kabel, który może przeszkadzać
akumulatorowe większy komfort pracy, brak kabla, brak konieczności dostępu do gniazda z prądem konieczność posiadania naładowanego akumulatora (najlepiej kilku), ograniczony czas pracy

Szlifierka z funkcją łagodnego rozruchu czy bez tej funkcji?

W trakcie uruchamiania szlifierki kątowej często dochodzi do charakterystycznego szarpnięcia. Takie zjawisko często prowadzi do wyślizgnięcia się szlifierki z rąk użytkownika, co jest niezwykle niebezpieczne w trakcie cięcia i szlifowania. W związku z tym, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała, warto wybierać szlifierkę kątową z regulacją prędkości, która wyposażona jest w łagodny rozruch. Funkcja ta przyczynia się do powolnego startu urządzenia. Mianowicie tarcza szlifierki, po włączeniu przycisku, zaczyna się powoli kręcić, zwiększając swoją prędkość z każdą sekundą. Dzięki temu nie występuje szarpnięcie urządzenia, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Jaką prędkość obrotową powinna mieć dobra szlifierka kątowa z regulacją obrotów?

Wybierając dobre narzędzie do szlifowania oraz cięcia koniecznie sprawdź na prędkość obrotową. Parametr ten wskazuje na liczbę pełnych obrotów, które jest w stanie wykonać tarcza w przeciągu jednej minuty. W przypadku szlifierek kątowych z regulacją obrotów spotkasz się z urządzeniami, których maksymalna prędkość obrotowa wynosi od 2800 do 12000 W. Pamiętaj, że im większa prędkość, tym większa precyzja szlifowania. W związku z tym najlepiej wybierać szlifierkę z regulacją obrotów w zakresie do 11000 obrotów na minutę. Jednak miej również na uwadze, że w przypadku cięcia twardych powierzchni lepiej zdecydować się na model z mniejszą prędkością obrotową w zakresie od 2800 do 6500 obrotów na minutę. 

Dodatkowe wyposażenie i zastosowane funkcje

Dobra szlifierka kątowa oprócz funkcji regulacji obrotów powinna być wyposażone w inne tryby, które usprawniają działanie. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • osłonę tarczy,
 • poręczny i ergonomiczny uchwyt,
 • dodatkową boczną rękojeść,
 • blokadę wrzeciona,
 • opcję odchylenia rękojeści do 20°,
 • ładowarkę oraz akumulator w modelach bezprzewodowych.

Dobra szlifierka kątowa z regulacją prędkości – ile kosztuje?

Kupując urządzenie, spotkasz się z drogimi, jak również tanimi szlifierkami kątowymi. Przedział cenowy waha się od 170 do 3000 zł. Miej na uwadzę, że kwota w przypadku szlifierek z regulacją obrotów zależna jest od kilku właściwości urządzenia, m.in. od tarczy i jej średnicy, mocy silnika, rodzaju szlifierki, marki, jak również od prędkości. Co więcej, na cenę duży wpływ ma sama marka urządzenia. Warto dodać, że kwota za szlifierki bezprzewodowe z funkcją regulacji obrotów waha się od 450 do 3000 zł. Z kolei modele przewodowe kosztują od 170 do 1200 zł.

Rodzaj szlifierki z opcją regulacji obrotów Zakres cenowy
sieciowa od 170 do 1200 zł
akumulatorowa od 450 do 3000 zł

Bosch, DeWalt czy Makita – z jakiej firmy szlifierka z regulacją obrotów będzie najlepsza?

Dobór konkretnego producenta zależny jest od Twoich oczekiwań, czyli prac, jakie chcesz wykonywać z użyciem szlifierki. W przypadku gdy planujesz regularnie stosować szlifierkę kątową z regulacją obrotów do cięcia oraz szlifowania różnych powierzchni, wtedy wybieraj sprawdzone i polecane urządzenie do użytku profesjonalnego. Do takich produktów można zaliczyć szlifierki kątowe Bosch (np. Bosch GWS 9-125 s) lub DeWalt (np. szlifierka kątową DeWalt DWE4377). 

Tymczasem jeśli poszukujesz poręcznego urządzenia do przydomowego warsztatu to najlepiej zdecydować się na nieco tańsze modele od takich producentów jak:

 • Dedra,
 • Graphite,
 • Einhell,
 • Ryobi,
 • Makita.

Podsumowanie

 • Szlifierka kątowa z regulacją obrotów pozwala na dopasowanie prędkości poruszania się tarczy do obrabianego materiału.
 • Spotkasz się z modelami szlifierek przeznaczonymi do szlifowania oraz cięcia.
 • W trakcie wyboru koniecznie przemyśl, jaki rozmiar tarczy potrzebujesz. Spotkasz się ze szlifierkami z tarczą o średnicy 125 milimetrów, jak również tymi o wymiarach 115 i 150 milimetrów.
 • Wygodna szlifierka kątowa to taka, która w swojej budowie ma dodatkową rękojeść boczną.
 • W trakcie zakupu sprawdź takie parametry w specyfikacji jak: moc i rodzaj silnika, wymiary szlifierki, typ zasilania, prędkość, średnica tarczy. Oprócz tego zobacz czy szlifierka posiada dodatkowe funkcje.
 • Do jednych z polecanych urządzeń możemy zaliczyć szlifierkę kątową Bosch z regulacją obrotów. Na dodatek polecanymi modelami są te marki DeWalt, Dedra, Makita, Ryobi oraz Einhell.
 • Cena za dobre szlifierki kątowe z opcją regulacji obrotów wynosi od 170 do 3000 zł.

Najczęściej zadawane pytania o szlifierki kątowe z regulacją obrotów – FAQ

Szlifierka kątowa 125 czy 230 mm – którą wybrać?

Szlifierka kątowa 125 mm dedykowana jest do szlifowania, polerowania, jak i cięcia niegrubej stali, np. prętów czy blachy. Z kolei modele o średnicy tarczy 230 mm doskonale sprawdzą się do cięcia grubego metalu, betonu, jak również materiałów ceramicznych.

Na co zwrócić uwagę kupując dobrą szlifierkę kątową z regulacją prędkości?

W trakcie zakupu szlifierki z regulacją prędkości zwróć uwagę na rodzaj silnika, moc elektronarzędzia, rodzaj zasilania szlifierki, zakres prędkości, jak również na markę. W dodatku ważne są również zastosowane tryby oraz dodane do zestawu akcesoria.

Gdzie sprawdzi się szlifierka kątowa?

Szlifierka kątowa doskonale sprawdzi się w przydomowym warsztacie, jak również do prac remontowo-budowlanych. Dzięki użyciu tego sprzętu wyszlifujesz i przytniesz taki materiał jak: drewno, metal, beton, materiał ceramiczny, jak również tworzywo sztuczne.

Ile kosztuje kątowa szlifierka z regulacją prędkości?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup szlifierki kątowej z regulacją obrotów, waha się od 170 do 3000 zł. Warto dodać, że na kwotę wpływ mają najważniejsze parametry szlifierki, jak również marka. Z reguły modele bezprzewodowe są nieco droższe niż te zasilane sieciowo.
5/5 - (7 głosów)