Wbrew pozorom, wiele osób wciąż korzysta z telefonów stacjonarnych. Przede wszystkim starsze osoby uważają, że telefon stacjonarny jest o wiele prostszy w obsłudze od standardowej komórki. Ceny telefonów stacjonarnych są coraz niższe, dzięki czemu bez problemu można dostać urządzenie o wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Warto zastanowić się, czym powinien się wyróżniać dobry telefon stacjonarny i na tej podstawie podjąć decyzję odnośnie zakupu.

Rodzaje wykorzystywanych technologii

  • PSTN – tradycyjna telefonia analogowa. Wraz z biegiem czasu ewoluowała do postaci cyfrowej, jednak zasada funkcjonowania nadal jest ta sama. Wymaga połączenia łącza telefonicznego.
  • VoIP (Voice over IP) – działa w oparciu o połączenie internetowe, najczęściej szerokopasmowe. Aby móc korzystać z telefonu IP konieczne jest wykupienie abonamentu u jednego z usługodawców, najpopularniejszym dziś jest Skype. Co ważna, aby korzystać z VoIP nie jest konieczne posiadanie telefonu, w zupełności wystarczy komputer, Internet i zestaw słuchawkowy z mikrofonem. Wyjątkiem są firmy, gdzie najczęściej spotykamy bramki VoIP pozwalające na komunikację za pomocą tradycyjnego telefonu.
Telefon stacjonarny starego typu z tarczą do wykręcania numeru.
Telefon stacjonarny starego typu z tarczą do wykręcania numeru.

Odmiany telefonów stacjonarnych

  • Przewodowe – telefon stacjonarny komunikujący się z siecią za pomocą przewodu. Rozwiązanie znane od lat. Wada to obecność przewodu, ponieważ ogranicza on mobilność.
  • Bezprzewodowe – zbudowane są na tej samej zasadzie, jak rozwiązania przewodowe, jednak nie występuje połączenie pomiędzy słuchawką a bazą. Dzięki temu ogranicza nas jedynie zasięg i czas pracy na baterii. Rozwiązania znacznie bardziej polecane, ponieważ nie wymagają przebywania w jednym miejscu podczas prowadzenia rozmowy.
  • Telefaksy – urządzenie 2 w 1, umożliwia prowadzenie rozmów i przesył dokumentów za pośrednictwem sieci telefonicznej. Wykorzystują tradycyjną telefonię analogową i druk termiczny lub laserowy. Pierwszy z nich znajdziemy głównie w tańszym sprzęcie, nie przeznaczonym do profesjonalnych zastosowań, droższe – laserowe telefaksy pracują znacznie szybciej, ale również więcej kosztują.

Jaki telefon stacjonarny wybrać?

Niewątpliwie, obecnie najlepszym wyborem wśród omawianych urządzeń okaże się telefon stacjonarny bezprzewodowy. Taki model jest wyjątkowo komfortowy w obsłudze, ponieważ można się z nim poruszać po całym mieszkaniu. Użytkownik nie musi przejmować się niewygodnym kablem, który znacznie ograniczałby jego przestrzeń. Szeroką ofertę z zakresu tego typu urządzeń oferuje nam znana firma Panasonic. Możemy zdecydować się między innymi na telefon stacjonarny Panasonic z ekranem LCD, który wyróżnia się atrakcyjnym i funkcjonalnym podświetleniem. Niejeden ranking telefonów stacjonarnych zawiera opisy przede wszystkim tego typu modeli. Warto zwrócić uwagę na przekątną samego ekranu, jednakże nie tylko ta kwestia jest istotna. W wielu telefonach dostępna jest funkcja poprawy jakości głosu. Znamienna jest także skala głośności, którą można dopasować do indywidualnych preferencji. Warto również upewnić się, czy wybrany przez nas model rzeczywiście cechuje się prostą obsługą – szczególnie, jeśli będzie on wykorzystywane przez starszych użytkowników.

Jaki telefon stacjonarny kupić?

Jaki telefon stacjonarny kupić, aby spełnił nasze oczekiwania? Przede wszystkim powinien być to nowoczesny, bezprzewodowy model, który zapewni nam pełen komfort. Ponadto, warto zwrócić uwagę na telefony z kolorowymi wyświetlaczami. Istotna jest także ich wielofunkcyjność, która pomoże nam znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki telefon stacjonarny będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Warto również przyjrzeć się samej baterii, która powinna zapewnić jak najdłuższe działanie urządzenia.

Telefon stacjonarny – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Telefon stacjonarny. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
5/5 - (1 głosów)