Telewizor o wielkości 32 cali to idealne rozwiązanie dla osób, których mieszkanie nie jest duże, lub pokój, w którym ma być umieszczony odbiornik nie pozwala na znaczne odsunięcie kanapy od ekranu. Telewizorów o przekątnej 32 cali na rynku znajduje się wiele. Każde urządzenie charakteryzuje się zgoła odmiennymi parametrami i możliwościami, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać właściwy telewizor.

Telewizor 32 cale z rozdzielczością Full HD

Rozdzielczość Full HD jest w dzisiejszych czasach niewątpliwym standardem jakości. W tej technologii mamy dostęp nie tylko do filmów wypalonych na specjalnych nośnikach, ale również gier komputerowych. Nawet niektóre stacje telewizyjne nadają swoje ramówki wyłącznie w jakości Full HD. Dzięki tym szerokim możliwościom zdecydowanie warto jest zawęzić poszukiwania wyłącznie do modeli obsługujących ten standard. Będziemy w stanie w pełni go wykorzystać, co odwdzięczy się obrazem wysokiej jakości.

Pamiętaj, że dostępne są również telewizory, które oznaczone są znakiem HD Ready. Nie jest on równoważny z Full HD i oferuje znacznie niższą rozdzielczość obrazu. HD Ready to technologia poprzedzająca, dlatego przed zakupem dokładnie sprawdź parametry dotyczące rozdzielczości ekranu.

Telewizor Samsung UE32F6400 Full HD 32 cale

Ekran to jednak nie jest wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Ważny jest również osprzęt dodatkowy w postaci głośników. Aby oglądanie filmów, lub granie w gry wideo było komfortowe, system audio telewizora powinien składać się z przynajmniej 2 głośników o mocy 10 W. Zestaw ten jest niezbędnym minimum, które pozwoli na podstawowe nagłośnienie pokoju. Zalecamy jednak, aby zastanowić się nad podłączeniem do telewizora zewnętrznych głośników, które zdecydowanie poprawią efekt.

W przypadku gier wideo ważne jest również odświeżanie obrazu. Jest to parametr, który wskazuje częstotliwość, z jaką matryca będzie aktualizować dane. Odświeżanie wyrażane jest liczbowo i ważne jest, aby liczba ta była jak najmniejsza. Optymalnym wyborem okaże się telewizor, który charakteryzuje się czasem odświeżania poniżej 8 ms. Inaczej ten parametr jest określany mianem Input Lag.

Ranking telewizorów Full HD 32 cale

Telewizory 32 cale z WI-FI?

Jak się okazuje, nie tylko duże telewizory wyposażane są w opcje dodatkowe takie, jak WI-FI. W mniejszych odpowiednikach możliwość podłączenia telewizora bezprzewodowo do Internetu również się idealnie sprawdza. Ponadto urządzenia te dodatkowo wyposażane są w SMART TV, które znacząco ułatwia i przyspiesza przeglądanie witryn internetowych.

Na rynku dostępne są również telewizory, które połączymy z Internetem w sposób tradycyjny, przewodowo. Cena takiego telewizora jest, z reguły niższa, ale możliwości również pozostają ogromne, a wręcz nieograniczone. Jeżeli Twój telewizor nie jest wyposażony fabrycznie w oprogramowanie SMART TV, możesz dokupić specjalny moduł, dzięki któremu rozszerzysz możliwości posiadanego sprzętu.

Ranking telewizorów Full HD 32 cale z Wi-Fi

Telewizor 32 cale i 4K nie współgra ze sobą

Rozdzielczość 4K zdecydowanie lepiej prezentuje się na telewizorach z ekranem o rozdzielczości 40 cali i większej. W przypadku jednostek 32 calowych, do komfortowego użytkowania w zupełności wystarczy rozdzielczość Full HD, którą możemy określić jako 1920×1080 pikseli, lub 1080p.

Jaki telewizor 32 cale do 1000zł kupić?

W budżecie tym niestety, ale otrzymanie nowego telewizora 32 cale Full HD jest bardzo trudne. W związku z tym polecamy rozejrzeć się za modelem oferującym rozdzielczość HD Ready. Zalecamy jednak szczególną ostrożność, ponieważ producenci na produkcji tańszych modeli znacznie oszczędzają. Dokładna analiza specyfikacji i zainstalowanych elementów jest konieczna, a wręcz obowiązkowa, ponieważ może zdarzyć się, że zabraknie wymaganej ilości złącz, lub telewizor będzie wyposażony w słabszej jakości system audio. Nie oznacza to, że możliwości ma być przesadnie dużo, natomiast należy zachować jednocześnie umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność.

Ranking telewizorów 32 cale do 1000 zł

Jaki telewizor 32 cale do 1500 zł wybrać?

Rozszerzenie budżetu do 1500 zł pozwala nabyć telewizor, który będzie już bardzo dobrze wyposażony. Zarówno podstawowe parametry, jak i podzespoły dodatkowe będą znacznie lepszej jakości, dzięki czemu nie odczujesz różnicy klasowej w porównaniu do droższych modeli. Za 1500 zł otrzymasz nie tylko lepszą jasność, wyższą rozdzielczość, czy niższy czas odświeżania, ale również mocniejsze głośniki, dzięki którym będziesz mógł jeszcze wyraźniej poczuć klimat panujący na ekranie telewizora.

W tej klasie cenowej można znaleźć telewizory 32 calowe widocznie uniwersalne. Skutecznie sprawdzą się zarówno do oglądania filmów, jak i grania w gry wideo. Dodatkowym atutem będzie fakt, że urządzenia te, z reguły, wyposażane są w większą ilość dostępnych złącz, dzięki czemu nie będziesz musiał przełączać przewodów w momencie zmiany urządzenia źródłowego.

Ranking telewizorów 32 cale do 1500 zł

Telewizor 32 cale wyposażony w tunery

Co raz więcej telewizorów wyposażane jest w tunery cyfrowej telewizji naziemnej. Dzięki nim będziesz mógł uzyskać dostęp do listy kanałów, które dostępne są na terenie całego kraju w ramach opłaty radiowo-telewizyjnej. Posiadając wbudowany, specjalny tuner w swój telewizor widocznie zaoszczędzisz na zakupie dodatkowego dekodera. Wystarczy jedynie, że zakupisz antenę i podłączysz ją odpowiednim przewodem do telewizora. Na rynku dostępne są telewizory z tunerami DVB-T, DVB-C i DVB-S, a także złączami analogowymi.

Opcje dodatkowe w telewizorach 32 calowych

W zależności od wybranego modelu, telewizor może być wyposażony w szereg opcji dodatkowych. Poprawianie obrazu, nagrywanie na dysk twardy, czy przechwytywanie obrazu ze smartfona, lub tabletu nadal uważane jest za dodatkową funkcję, jednak w droższych modelach staje się to już standardem.

Przed wyborem telewizora 32 calowego dokładnie zastanów się, czego oczekujesz od sprzętu tego typu. Zwracaj uwagę na wszystkie pożądane przez Ciebie parametry i funkcje, aby ostateczny wybór był możliwie najlepszy.

Oceń