Telewizory 3D cieszą się dziś niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak nie tylko z wyjątkowej funkcji, w jaką są wyposażone te telewizory. Szybsze odświeżanie matrycy przy ekranie o dużej przekątnej to tylko jedna z zalet, jaką charakteryzuje się telewizor 3D. Ponadto cena urządzenia tego typu nie jest znacząco większa w porównaniu do standardowych modeli.

Ważnym aspektem przy wyborze telewizora 3D są okulary. Staraj się wybierać urządzenia, do których są one dodane. W osobnej sprzedaży są bardzo drogie i zakup okularów 3D może okazać się nieopłacalny, lub powodujący zbyt duże koszty.

Ilość cali w telewizorze 3D

Przekątna ekranu jest jednym z najważniejszych parametrów dotyczących ekranu. Przeanalizuj dokładnie wielkość pomieszczenia, w jakim zamierzasz ustawić nowy telewizor. Jeżeli odległość telewizora od kanapy będzie duża – możesz pozwolić sobie na zakup telewizora o większej przekątnej matrycy. Przy ekranie 55 cali, odległość, z jakiej oglądanie telewizji będzie komfortowe wynosi przynajmniej 2 metry. Granica komfortu jest tym mniejsza, im mniejszy mamy ekran.

Telewizor 3D – oferowana rozdzielczość

Znaczna większość modeli telewizorów 3D oferuje maksymalnie rozdzielczość FullHD. W momencie, gdy zależy Ci na widocznie lepszej jakości wideo – wybierz telewizor z ekranem o rozdzielczości 4K. Liczbowo wynosi ona nawet 3840×2160 pikseli. Ponadto efekt wysokiej jakości obrazu często jest wzmacniany poprzez zastosowanie odpowiednich funkcji. Zastosowane technologie zależą bezpośrednio od producenta i jego możliwości.

Wysoka rozdzielczość to również wysokie koszty, dlatego zastanów się, czy takie możliwości są Ci potrzebne. Jeżeli zamierzasz korzystać z telewizora wyłącznie jako odbiornika standardowej telewizji, bez podłączenia go do konsoli, czy odtwarzacza Blue Ray – inwestycja tego pokroju będzie zbędna.

Telewizor 3D w kwocie do 2000 zł

Kwota 2000zł pozwala na zakup telewizora zarówno z aktywną, jak i pasywną funkcją wyświetlania obrazu 3D. W tym budżecie zakupisz urządzenie z ekranem o mniejszej przekątnej – do 40 cali z niewielkim wyposażeniem. Otrzymasz niewielką ilość złącz i głośniki słabej jakości, dlatego czekają Cię dodatkowe inwestycje. Przygotuj się również na niższe parametry obrazu.

Telewizor 3D za 3000 zł

Budżet 3000zł wprowadza już pewne zamieszanie, ponieważ w kwocie tej znajdziesz wiele telewizorów, które wyposażone są w wyświetlanie obrazu 3D i szereg funkcji dodatkowych, co wiąże się z podjęciem trudnej decyzji. Możesz skupić się na wyborze urządzenia, które będzie charakteryzowało się widocznie lepszym obrazem, lub dźwiękiem. Wybór należy do Ciebie.

W tej cenie rozdzielczość FullHD jest niezaprzeczalnym standardem. Dzięki temu ze spokojem podłączysz telewizor do konsoli, czy zaawansowanego odtwarzacza ciesząc się idealnym obrazem. Przestrzegamy przed telewizorami do 3000zł z niższą rozdzielczością. Są one nadal dostępne, jednak inwestowanie w tak przestarzały sprzęt nie ma sensu.

Zależy Ci na idealnym dźwięku? Postaw na urządzenie wyposażone w funkcje poprawiające dźwięk i koniecznie mocne wbudowane głośniki. Przez to zyskasz zestaw, który będzie w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.

Przy funkcji 3D szczególnie ważne jest idealne odwzorowanie kolorów, dlatego polecamy wybrać model, który charakteryzuje się wyraźnie lepszymi parametrami obrazu. Wzmocni to wyraźnie wrażenie efektu 3D i pozwoli wczuć się w sytuację panującą na ekranie.

Telewizor 3D za maksymalnie 4000zł

Niskie zużycie prądu, system operacyjny, czy bardzo wysoka rozdzielczość to standardowe funkcje i parametry, którymi powinien charakteryzować się telewizor 3D do 4000zł. W kwocie tej mamy nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o przekątną ekranu, może ona wynosić aż 65 cali. Nie polecamy jednak takich telewizorów do małych pomieszczeń, ponieważ efekt 3D będzie odczuwalny tylko z jednego miejsca.

Topowe modele do 4000 zł to również wysokie parametry audio. Głośniki wbudowane w telewizory 3D z najwyższej półki są na tyle mocne, że deklasują oddzielne kolumny głośnikowe, które jesteśmy w stanie dokupić.

Telewizor 3D jest idealny w momencie, gdy mamy swobodny dostęp do nagrań stworzonych w technologii trójwymiarowej. Należy pamiętać, że funkcja 3D jest ciągle unowocześniana, dlatego jakość obrazu wyświetlanego w trójwymiarze nie powinna bezpośrednio decydować o zakupie danego modelu. Skup się natomiast na jakości obrazu 2D, gdyż to on najczęściej będzie przez Ciebie oglądany.

Ranking telewizorów 3D 2022

Oceń