Kilka lat temu telewizory o matrycy 50 cali były niewątpliwym rarytasem i nie każdy mógł sobie pozwolić na zakup takiego urządzenia. Dziś telewizory tej wielkości są znacznie popularniejsze, co przejawia się dużą ilością sprzedanych sztuk. Szczególnie upodobały je sobie osoby, które uwielbiają grać na konsoli. Matryca tej wielkości jest w stanie zapewnić idealne warunki do wielogodzinnej rozrywki przy ulubionej grze.

Telewizor 50, 55 cali – gdzie ustawić?

Prawda jest taka, że telewizor z nawet najlepszymi na rynku parametrami nie sprawdzi się w niewielkim pokoju. Oglądanie telewizji na matrycy o wielkości 52 cali będzie komfortowe dopiero w odległości około 2-4 metry. Przy mniejszych odległościach będziesz zmuszony do obracania głowy w kierunku krawędzi ekranu, aby zobaczyć wszystkie elementy obrazu. Zatem, idealnym miejscem do ustawienia tak dużego telewizora będzie salon. Do mniejszych pokoi, czy sypialni wybierz mniejsze urządzenie.

Wybór rozdzielczości telewizora 50, 55 cali

To właśnie rozdzielczość jest parametrem, który często jest przedstawiany przez sprzedawców, czy gazetki reklamowe. Nie dajmy się jednak namówić na wybraną rozdzielczość, ponieważ łączy się ona z odległością, z jakiej będziemy oglądać telewizor. Niska rozdzielczość nie jest wskazana w momencie, gdy będziemy siedzieć blisko ekranu. Przeszkadzać wtedy będą liczne widoczne piksele i oglądanie nie będzie wystarczająco komfortowe.

Ranking telewizorów Full HD 50, 55 cali

Ranking telewizorów z rozdzielczością 4K 50, 55 cali

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jeżeli, jednak stosujesz się do wcześniej wspomnianej reguły oglądania dużego ekranu – dostrzeganie pikseli nie będzie Ci straszne. Mimo wszystko, telewizory o większej rozdzielczości górują w polskich domach. Głównie dzieje się to ze względu na możliwości, które również mogą być znacznie większe, jak ma to miejsce w mniejszych odpowiednikach. Doceniane są również znacznie wyższe pozostałe parametry obrazu.

Wybierając telewizor do gier w rozdzielczości FullHD, albo oglądania filmów na Blue Ray skup się na modelach oferujących dopasowaną rozdzielczość. Unikniesz w ten sposób nie potrzebnego skalowania, które widocznie pogarsza ostateczną jakość materiału.

Telewizor 50 – 55 cali z dostępem do Internetu

W polskim społeczeństwie króluje przekonanie, że dostępne stacje telewizyjne nie są w stanie zaoferować wystarczająco ciekawych programów. W związku z tym wiele osób decyduje się na zakup telewizora 50, 55 cali z Internetem. Połączenie urządzenia tych rozmiarów do sieci jest w stanie zagwarantować dostęp do materiałów nadawanych wyłącznie za pośrednictwem Internetu w wysokiej jakości.

Łącząc telewizor z Internetem powstaje centrum rozrywki, dzięki któremu zyskujemy niczym nie ograniczone możliwości. Przy użyciu jednego urządzenia jesteśmy w stanie zarówno oglądać programy nadawane przez telewizję publiczną, jak i przeglądać materiały na YouTube, czy Ipli. Odpowiednia ilość złącz zapewni również możliwość grania w gry, czy podłączenie zewnętrznych nośników danych.

Telewizory z internetem nie są tak popularne, jak mogłoby się wydawać. Głównym problemem jest sterowanie, które w zdecydowanej większości odbywa się za pomocą pilota. Nie jest to komfortowe, ponieważ jesteśmy zmuszeni do wpisywania wyszukiwanych haseł za pomocą klawiatury alfanumerycznej, czy sterowania kursorem za pomocą odpowiednich przycisków. Wszystko zmienia się kiedy dokupimy mysz i klawiaturę o przeznaczeniu sterowania telewizorem. Sprzęt tego typu jest jednak drogi i nie każdy użytkownik może sobie pozwolić na taki zakup.

Telewizor 50 – 55 cali w kwocie do 3000zł

3000zł jest kwotą, która pozwala na zakup telewizora wysokiej klasy w wybranej przez siebie technologii. Są one wyposażone w szereg funkcji, które mają wpływ nie tylko na oglądany obraz, ale również na wygląd pomieszczenia. Mamy na myśli dostępną funkcję ambilight, która jest w stanie atrakcyjnie oświetlić pomieszczenie, w którym znajduje się telewizor. Chyba nie musimy wspominać o tym, że ta kwota pozwala również na zakup telewizora z oprogramowaniem SMART TV.

Ranking telewizorów 50, 55 cali do 3000 zł

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Nowością, którą jesteśmy w stanie zakupić inwestując taką kwotę są telewizory z Androidem. Wszechobecny system operacyjny pozwoli Ci na instalację dowolnych aplikacji, które znasz z ekranu smartfona, czy tabletu. Dodatkowo telewizor 50 – 55 cali idealnie współgra z rozdzielczością 4K.

Telewizor 50 – 55 cali za maksymalnie 4000zł

Dla wielu użytkowników telewizor nie jest tylko i wyłącznie centrum rozrywki, czy oknem na świat informacji. Często urządzenia tego typu pełnią również funkcję ozdobną. Kwota 4000zł jest już wystarczająca, aby poza aspektem technicznym, zadbać również o stronę wizualną inwestycji. Szczególnie mamy tu na myśli telewizory z zakrzywionym ekranem, które idealnie wkomponują się w wiele wnętrz.

Droższe modele to również znacznie lepsze parametry techniczne, co wpłynie na szybkość działania telewizora. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wszelkie aplikacje działały płynnie, bez zacięć i problemów – zainwestuj większą sumę, a na pewno się nie zawiedziesz!

Ranking telewizorów 50, 55 cali do 4000 zł

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń