Mimo regularnego unowocześniania, statystyki sprzedaży telewizorów z roku na rok wykazują słabsze wyniki. Dzieje się tak ze względu na rosnącą popularność wideo dostępnych w Internecie. Dostęp do nich wydaje się łatwiejszy i tańszy, dlatego wiele osób decyduje się na zrezygnowanie z telewizji. Kwota 1500zł pozwala na dobranie telewizora do potrzeb użytkownika. Jedynym ograniczeniem okaże się przekątna ekranu i oferowane wyposażenie. Jaki telewizor do 1500 zł wybrać i kupić?

Przekątna ekranu telewizora do 1500 zł

Rozwój technologiczny urządzeń elektronicznych ma znaczący wpływ na dostępne telewizory. Obecnie, w kwocie 1500zł możemy znaleźć bardzo zaawansowany telewizor, który wyposażeniem nie będzie znacząco odstawał od droższych odpowiedników.

Przekątną ekranu dobierz ściśle do swojego pokoju. Im jest on większy, tym większa może być matryca. Planując zakup telewizora do salonu, lub wyraźnie większego pokoju możesz sobie pozwolić na urządzenie wyposażone w matrycę o przekątnej 32, a nawet 42 cali. Zapewni to komfortowe oglądanie nie tylko Tobie, ale również Twojej rodzinie, czy gościom. W mniejszym pokoju zastosuj zdecydowanie mniejszy telewizor, poniżej 32 cali.

Pamiętaj, że mniejszy telewizor może być zdecydowanie lepiej wyposażony i posiadać zdecydowanie więcej złącz w porównaniu do większej jednostki. Nie jest to jedna wiążąca reguła, dlatego warto jest przeanalizować wyposażenie każdego dostępnego telewizora.

Telewizor do 1500zł z Internetem i SMART TV

SMART TV wraz z połączeniem do Internetu przydatne okaże się osobom, które planują regularnie przeglądać YouTube, platformę IPLA, bądź pocztę elektroniczną przy użyciu telewizora. W przypadku standardowego użytkowania dopłacanie do możliwości korzystania z funkcji tego typu nie ma zwyczajnie sensu. W kwocie do 1500zł otrzymasz urządzenie, które będzie można połączyć z Internetem za pomocą WI-FI, jak i przewodu.

Nowocześniejsze telewizory SMART TV posiadają zainstalowany system operacyjny Android, dzięki któremu pobierzesz wybrane przez siebie aplikacje do pamięci telewizora. Bardziej zaawansowane aplikacje będą w stanie znacznie rozszerzyć możliwości oferowane przez Twój telewizor, dlatego warto jest zastanowić się nad wyborem telewizora z Androidem.

Ranking telewizorów SMART TV do 1500 zł

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Rozdzielczość telewizora do 1500 zł

W urządzeniach w budżecie do 1500zł szczególne znaczenie ma oferowana rozdzielczość. Parametr ten bezpośrednio koresponduje z przekątną ekranu, dlatego dobierz te parametry proporcjonalnie względem siebie. Rozdzielczość rośnie wraz z przekątną, dlatego duży telewizor powinien charakteryzować się dużą przekątną matrycy. Ma to znaczący wpływ na odbiór obrazu, dlatego nie zbagatelizuj tej kwestii.

Podstawową kwestią w wyborze rozdzielczości jest rozróżnienie FullHD od HD Ready. Pierwsze z określeń związane jest bezpośrednio z obecnie najpopularniejszą rozdzielczością dostępnych ekranów, czyli 1920x1080pikseli. Druga z wymienionych rozdzielczości jest znacznie niższa, dlatego wybierz ją tylko wtedy, gdy dany telewizor będzie służyć do odbioru telewizji. Programy telewizyjne nadawane są w bardzo niskiej jakości, dlatego droższe urządzenie nie przyniesie oczekiwanych korzyści.

HD Ready nie należy jednak tak do końca bagatelizować. Przed zakupem sprawdź powszechne opinie i recenzje danego sprzętu, bo może akurat warto jest zainwestować w słabszy parametrami telewizor.

Najlepsze dodatkowe funkcje w telewizorze do 1500 zł

Wbrew pozorom, telewizor w cenie nie przekraczającej 1500zł może być wyposażony w istotne dodatkowe funkcje. Jako przykład możemy tu podać gniazdo słuchawkowe, które okaże się bardzo przydatne, kiedy oglądanie przez nas telewizji może przeszkadzać pozostałym domownikom znajdującym się w danym pokoju.

Zadbaj w szczególności o mocne głośniki, spełniające Twoje oczekiwania, a także złącza HDMI, których musi być wystarczająca ilość. O tuner do odbioru telewizji naziemnej nie musisz się obawiać, gdyż znaczna większość dostępnych obecnie na rynku telewizorów jest w niego wyposażona.

Idealnym rozwiązaniem będzie, kiedy przetestujesz telewizor osobiście, w sklepie. Obejrzyj go dokładnie, sprawdź wszystkie funkcje, aby mieć pewność, że dane urządzenie zawiera to, czego oczekujesz od swojego telewizora. Nie zapomnij o aspekcie wizualnym, który również ma niebagatelne znaczenie w przypadku wnętrz zaprojektowanych ze smakiem.

Ranking telewizorów do 1500 zł

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Telewizor do 1500zł 3D

Telewizor w tak niskim budżecie nie będzie wyposażony w opcję oglądania filmów 3D. Albo będą to modele o małej rozdzielczości. Nie ma się jednak czym martwić, ponieważ filmy 3D nie są dostępne w szerokiej dystrybucji, dlatego nawet posiadając taki telewizor nie będziesz mógł odczuć aspektów oglądania nagrań w technologii 3D.

Ranking telewizorów 3D do 1500 zł

Oceń