Mimo, iż budżet 2000 zł wydaje się niewielki, można mieszcząc się w nim stać się posiadaczem zaawansowanego technologicznie telewizora, dzięki któremu oglądanie filmów, czy granie w gry na konsoli będzie równie przyjemne, jak ma to miejsce przy droższych modelach. Postaramy się wskazać Ci, na jakie funkcje i parametry zwrócić szczególną uwagę, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru telewizora. Przekażemy Ci również wiedzę, jak dobrać telewizor odpowiedni do potrzeb użytkownika.

Telewizor Smart TV do 2000 zł – czy warto?

Technologia Smart TV pozwala na znaczne rozszerzenie funkcjonalności wybranego telewizora. Dzięki niej będziesz mieć możliwość nie tylko podłączenia urządzenia do Internetu, ale również instalacji dodatkowych aplikacji, a nawet gier. Ponadto Smart TV rozwinęło się do tego stopnia, że pozwala nawet na podłączenie klawiatury i myszy, co znacznie ułatwia poruszanie się po rozbudowanym menu.

Dzięki aplikacjom będziesz mieć zawsze dostęp do swojej poczty e-mail, czy kont w portalach społecznościowych. Nie przeoczysz żadnej, ważnej wiadomości, czy interesującego newsa. Jeżeli zamierzasz korzystać z dużej ilości aplikacji – zdecyduj się na zakup klawiatury i myszy współpracującej z telewizorem.

Rozszerza się również lista kanałów. Do oferowanych przez operatora telewizji dochodzą te, które nadawane są wyłącznie za pośrednictwem Internetu, dlatego zyskujesz jeszcze większy dostęp do najnowszych wiadomości i treści tematycznych z wybranej dziedziny. Szczególnie podkreślamy możliwość oglądania programów nadawanych w Internecie o dowolnej porze. Smart TV okaże się jednak zbędne w przypadku osób, które przy użyciu telewizora chcą wyłącznie oglądać telewizję kablową.

Ranking telewizorów Smart TV do 2000 zł

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Telewizor do 2000 zł wyposażony w WI-FI

WI-FI w telewizorze stało się niejako standardem. Znaczna większość produkowanych obecnie telewizorów wyposażona jest właśnie w bezprzewodowy dostęp do Internetu. Dzięki niemu podłączysz telewizor nie tylko do modemu zainstalowanego u Ciebie w domu, ale również sparujesz go z innymi urządzeniami. Pozwoli to na bardzo szybką i prostą w wykonaniu wymianę danych, co docenisz w przypadku dużych plików multimedialnych.

Telewizor do 2000zł – jaka przekątna ekranu?

Pierwszym czynnikiem, który powinien bezpośrednio definiować wielkość przekątnej ekranu jest rozmiar pokoju. Aby korzystanie z telewizora było przyjemne, wielkość ekranu powinna zostać ściśle dobrana do metrażu pokoju, w którym ustawiony zostanie telewizor. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której w małym pokoju będzie znajdował się bardzo duży ekran. Taki błąd może skutkować tym, że oglądanie będzie powodowało szybkie zmęczenie oczu, a nawet bóle głowy.

Z kolei odwrotna sytuacja, czyli mały telewizor w dużym pokoju również nie będzie komfortowa. Aby dostrzec wyświetlany obraz będziesz wysilać wzrok, co na dłuższą metę spowoduje problemy i będzie bardzo kłopotliwe dla osób, które zobligowane są do noszenia okularów, lub oglądania w nich telewizji.

Odległość, z jakiej będziemy oglądać filmy nie ma większego znaczenia. Produkowane dziś telewizory są znacznie bezpieczniejsze w porównaniu do tych produkowanych w technologii CRT. Nie emitują szkodliwego promieniowania, ale ogranicza je rozdzielczość. Im wyższa, tym bliżej możemy siedzieć względem ekranu. Dlatego, jeśli zamierzasz oglądać filmy naprawdę z bliskiej odległości – wybierz telewizor umożliwiający wyświetlanie filmów w jakości 4K. Przy mniejszych rozdzielczościach możesz dostrzegać na ekranie pojedyncze piksele, co nie będzie miało pozytywnego wpływu na odbiór.

Patrzenie na ekran telewizora ze zbyt bliskiej odległości nie jest jednak przyjemne. Nasz wzrok jest w stanie objąć jedynie wycinek ekranu, co będzie zmuszało nas do obracania głowy celem dostrzeżenia pozostałych fragmentów obrazu. Przyjęło się, że standardowe telewizory znajdujące się w domach użytkowników charakteryzują się przekątną ekranu od 32 do nawet 50 cali. Pamiętaj jednak, aby wybierać telewizor o możliwie najmniejszej przekątnej, ale największej rozdzielczości.

Ranking telewizorów od 32 do 40 cali do 2000 zł

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking telewizorów od 43 do 50 cali do 2000 zł

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Telewizor do 2000zł z zakrzywionym ekranem

W specyficznych przypadkach mogą pojawić się problemy z kątami widzenia ekranu telewizora. Z odsieczą w tej sytuacji przychodzi telewizor z zakrzywionym ekranem. Technologia zastosowana do jego produkcji znacząco wpływa na poprawienie wyświetlanej kolorystyki, a równomierne podświetlenie dba o jasność ekranu, która jest znacznie wyższa w porównaniu do telewizora ze standardowym ekranem LCD.

Ranking telewizorów z zakrzywionym ekranem do 2000 zł

Telewizor do 2000zł w technologii 3D

Podstawowe cechy dobrego telewizora 3D to rozdzielczość przynajmniej 1080p i dobrej jakości nagłośnienie. Dodatkowym akcesorium, w które powinniśmy otrzymać przy zakupie telewizora 3D są okulary. Występują one zazwyczaj w jednej z dwóch odmian : pasywnej i aktywnej. To, jakie wybierzesz powinno zależeć wyłącznie od Twoich preferencji. W zestawie wraz z telewizorem powinny znajdować się dwie pary specjalistycznych okularów.

Energooszczędność to jeden z parametrów, na który uwagę zwraca duża część użytkowników. Telewizory, jako przedstawiciele urządzeń elektronicznych wyprodukowane zostały zgodnie z przyjętymi założeniami klas energetycznych. Jeżeli deklarowany pobór energii elektrycznej ma dla Ciebie niebagatelne znaczenie – wybierz telewizor wyprodukowany w klasie energetycznej A++.

Telewizor w wyższej klasie energetycznej będzie, bez wątpienia, droższy, ale wraz z czasem użytkowania zaczniesz odczuwać oszczędności, które osiągną niebagatelny pułap.

Wybierając telewizor do 2000zł skup się nie tylko na przekątnej ekranu, ale także na pozostałych parametrach i funkcjach ekranu. Często inwestycja większej ilości gotówki pozwoli na zakup urządzenia, które będzie charakteryzowało się znacznie większą liczbą dostępnych funkcji. Pamiętaj, że wybierasz telewizor dopasowany do Twoich, indywidualnych potrzeb.

Ranking telewizorów 3D do 2000 zł

Oceń