4000 zł to budżet, w którym mamy do dyspozycji wyłącznie porządne urządzenia. Dawniej kwota ta oferowała znacznie ograniczony sprzęt, co zmieniło się w dzisiejszych czasach. Dziś mamy do dyspozycji telewizor z bardzo wysoką rozdzielczością i opcją 3D. Wystarczy jedynie wybrać model odpowiadający naszym preferencjom.

Technologia UltraHD 4K jest co raz popularniejsza, dlatego telewizory FullHD są z roku na rok mniej popularne. Telewizory wyposażane są również w SMART TV, czy otwarty system operacyjny, co jest szczególnie poszukiwane przez fanów domowej rozrywki. Jeżeli masz ściśle określone wymagania, sprzęt w kwocie do 4000zł jest w stanie im sprostać.

Dobry telewizor do 4000zł – na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, aby wybierać sprzęt, którego wykorzystania będziesz pewien. Nie sztuką jest kupić telewizor, z którego funkcji nie będziesz korzystać. Jeśli najważniejszy jest dla Ciebie obraz, porzuć wszystkie inne funkcje na rzecz idealnych parametrów obrazu i dużej przekątnej, w granicach 55 cali. Dzięki temu kwota nie będzie podbijana przez zbędne funkcje, które i tak nie mają większego znaczenia w Twoim przypadku.

W sytuacji odwrotnej, kiedy to rozwiązania technologiczne i mnogość funkcji ma decydujące znaczenie, skup się na urządzeniach, które wyposażone są w SMART TV, lub system operacyjny. Telewizory, których liczba funkcji jest ogromna ograniczają jednak jakość obrazu, co może być zauważalne w pojedynczych sytuacjach.

Priorytety ustalasz Ty, dlatego przed pójściem do sklepu dokładnie zastanów się, czy ważny jest dla Ciebie obraz, czy oferowane funkcje i rozwiązania technologiczne.

Telewizory do 4000zł – popularne modele i rozwiązania

Firma Panasonic jest w zdecydowanej czołówce, jeżeli chodzi o telewizory w kwocie 4000zł. Oferowane przez to przedsiębiorstwo produkty są wysoce zaawansowane technologicznie. Wybrany telewizor dysponuje matrycą o częstotliwości 120 Hz i przekątnej 50 cali. Kolory są bardzo dynamiczne i ostre, prezentowany ruch jest płynny. Nie mogło zabraknąć 4k, czy aktywnej funkcji wyświetlania 3D.

W telewizorach Panasonic znajdziesz system Firefox OS, który jest płynny, stabilny i ma wiele funkcji, które mogą przydać się w codziennym użytkowaniu. Pojedyncze modele niestety mogą oferować znacznie niższą jakość audio, co można wyeliminować doposażając telewizor w głośniki zewnętrzne.

Samsung – wiodący producent sprzętu elektronicznego również zaprezentował swoją gamę telewizorów. Firma ta zdecydowała się wyprodukować 48 – calowy ekran, który będzie w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K. Odświeżanie matrycy jednak kuleje, ponieważ oscyluje na poziomie 60 Hz. Zdecydowanym plusem może okazać się technologia AMF, dzięki której ruch wyświetlany na ekranie jest znacznie płynniejszy. Zaimplementowano również lepszy system audio, który widocznie odznacza się na tle konkurencji. Brakuje niestety systemu 3D i SMART TV.

Telewizory marki Philips nie dysponują zaawansowanymi parametrami technicznymi, jednak oferują wiele gadżetów i funkcji dodatkowych. Matryca montowana w telewizorach tej firmy nie jest z rodzaju klasowych, ponieważ oferuje tylko rozdzielczość FullHD i 49 cali. Ale mimo to telewizor Philipsa posiada SMART TV, technologię 3D, czy odświeżanie Perfect Motion Rate na poziomie aż 600Hz. Philips jako jedyny zastosował technologię Ambilight, która jest w stanie oświetlać ścianę znajdującą się za ekranem. Emitowane są kolory, które dominują na ekranie telewizora.

Niebywałą gratką w telewizorach Philips jest system operacyjny Android 5.0 znany ze smartfonów. Cechuje się on takimi samymi właściwościami, jak w przypadku mniejszych urządzeń. Możemy instalować aplikacje, czy łączyć telewizor z innymi urządzeniami w technologii bezprzewodowej. W telewizor wbudowana jest kamerka, dzięki której będziesz mógł prowadzić wideo rozmowy, czy sterować gestami. Do telewizora producent dołącza aż 4 pary okularów 3D, co pozwoli korzystać z tej technologii zaraz po wyjęciu urządzenia z pudełka.

Wydawać by się mogło, że Sony zaprezentuje telewizor o gigantycznej przekątnej. Tak się jednak nie stało, ponieważ ich topowy produkt oferuje matrycę tylko 43 – calową z rozdzielczością FullHD. Produkt Sony deklasuje rywali w kategorii wyświetlanego obrazu. Odświeżanie jest na poziomie 1000Hz, obraz jest bardzo ostry i dynamiczny co wpływa na komfort użytkowania telewizora.

Matryca w telewizorach Sony to jednak nie wszystko, co producent nam oferuje. Do dyspozycji mamy również SMART TV, czy znaczną ilość technologii poprawiających jakość bezprzewodowego połączenia z Internetem. Na pokładzie znajduje się również Android 5.0 czynnie przyczyniając się do zwiększania funkcjonalności całego urządzenia. Ogromne możliwości pozwalają stworzyć z telewizora Sony domowe centrum rozrywki, które może być zarządzane przy użyciu dowolnego urządzenia z Androidem.

Firma LG, czyli jeden z czołowych producentów postawił na swój system operacyjny – WebOS. Matryca zaimplementowana w telewizorze tej marki jest równie zaawansowana, jak ma to miejsce w przypadku Sony. Zaczynając na ogromnej przekątnej o wielkości 55 cali, poprzez odświeżanie 700 Hz, czy kończąc na rozdzielczości FullHD. Dzięki SMART TV łączenie telewizora z innymi urządzeniami jest bezproblemowe, co pozwala na zarządzanie wyświetlanym obrazem z dowolnego miejsca w domu. W zestawie znajdziesz 2 pary pasywnych okularów 3D.

Telewizor do 4000 zł – Ranking

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń