Przy tworzeniu telewizorów wyposażonych w system operacyjny Android czynny udział brała firma Google. Urządzenia tego typu wyposażone w Androida to swego rodzaju nowość, która ma szansę przebić się na polski rynek. Czym charakteryzuje się telewizor z Androidem i jaki wybrać?

Telewizor z Androidem, a może SMART TV?

Według naszej opinii, telewizory z Androidem w ciągu kilku lat będą na tyle popularne, że wyprą znany dotychczas system SMART TV. Wprowadzenie Androida zupełnie odmienia sposób, w jaki można korzystać z telewizora. Otwarty system operacyjny umożliwia instalowanie wielu aplikacji, dzięki czemu zwykły telewizor może stać się centrum domowej rozrywki.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku smartfonów, na telewizorach z androidem dostępny jest również sklep z aplikacjami, gdzie zarówno użytkownicy, jak i większe korporacje mogą umieszczać swoje autorskie aplikacje. Zasady korzystania ze sklepu również są takie same, dlatego wystarczy, że dysponujemy kontem Google.

Wzrastają również możliwości łączenia telewizora z różnymi urządzeniami. Android jest w stanie zapewnić stałe połączenie telewizora ze smartfonem, czy innym urządzeniem wyposażonym w ten system bez instalowania dodatkowych programów. Wystarczy, że oba urządzenia korzystają z jednej sieci LAN.

Telewizor z Androidem – jak dobrać ekran?

Naszym zdaniem, komfortowe użytkowanie telewizora z Androidem będzie możliwe tylko wtedy, gdy będzie on wyposażony w duży ekran o wysokiej rozdzielczości. Mimo, że opisywana technologia wciąż jest w fazach testów, już teraz telewizory tego typu są w stanie zapewnić wysoką jakość prezentowanego obrazu i dźwięku. Telewizor z systemem Android to również szerokie opcje konfiguracyjne pozwalające dostosować wszystkie opcje do naszych indywidualnych preferencji.

Wielkość ekranu ściśle zależy od odległości, z jakiej będziemy oglądać telewizor. W pokoju o dużej powierzchni, gdzie ekran będzie znajdował się w odległości większej od 2 metrów od kanapy zalecamy, aby matryca miała przekątną co najmniej 50 cali. Jeżeli szukasz telewizora do konsoli, wybór urządzenia z Androidem okaże się strzałem w dziesiątkę. Telewizory z zainstalowanym systemem operacyjnym tego typu mają bardzo szybki czas reakcji.

Telewizor z Androidem – czy warto inwestować?

Naszym zdaniem, lepiej inwestycję w telewizor z Androidem jeszcze odłożyć w czasie. Technologia ta nie jest jeszcze wystarczająco dopracowana, aby korzystać z niej na co dzień bezproblemowo. Telewizory wyposażone w Androida dręczone są przez te same problemy, jakie mają miejsce na smartfonach, dlatego należy poczekać do momentu, aż zostaną wprowadzone podzespoły lepszej jakości, czy sam system zostanie lepiej zoptymalizowany.

Ranking telewizorów z Androidem 2022

Oceń