Wspaniale wystylizowana broda jest współcześnie bardzo modnym rozwiązaniem. Jest to wizytówka każdego mężczyzny, który ceni styl i elegancję. Idealnym sprzętem pozwalającym na uzyskanie odpowiedniego zarostu jest trymer do brody. Określone urządzenie w wielu przypadkach połączone jest ze strzyżarką. W związku z tym, mężczyźni bardzo często udają się na zakupy w poszukiwaniu określonego sprzętu. Jednakże podjęcie odpowiedniej decyzji w zakresie wyboru najlepszego urządzenia, dostosowanego do potrzeb, wcale nie jest łatwe. W rozwiązaniu problemu pomoże nasz poradnik.

W jaki sposób działa trymer do brody?

Omawiane urządzenie działa w sposób podobny do głowicy strzyżarki. Niewielkie nożyki obracające się z dużą prędkością ukryte pod specjalną osłoną, odcinają włoski, które dostaną się do otworów znajdujących się w osłonie.

Trymer do brody jest bardzo często mylony z maszynkami do strzyżenia. Jednakże są to zupełnie inne urządzenia. Trymer wykorzystywany jest przede wszystkim do nadawania zarostowi odpowiedniego kształtu i wyglądu. Co więcej, za pośrednictwem trymera do brody można także przeprowadzać niewielkie korekty, takie jak na przykład przycinanie baków. Natomiast maszynka do strzyżenia pozwala na skracanie włosów. Podkreślić należy fakt, że jest ona mniej dokładna od trymera do zarostu, ale bardziej od niego wydajna. Kilka minut pracy z wykorzystaniem maszynki do strzyżenia pozwala na skrócenie włosów na całym ich obszarze.

Jakie wyróżnia się rodzaje trymerów?

Gdy przeglądamy ofertę rynkową i zastanawiamy się nad tym, jaki trymer do brody wybrać, możemy natknąć na różnorakie urządzenia określane mianem trymerów. Najczęściej sprzęt ten dzielony jest w sposób następujący:

 • trymery do brody – idealne rozwiązanie do skracania i modelowania zarostu znajdującego się na twarzy. Posiadają konstrukcje zbliżoną do strzyżarek do włosów, jednakże wyróżniają się zdecydowanie mniejszym rozmiarem. Ponadto, ostrza trymerów są osadzone bliżej siebie. Wpływa to na ich większą ergonomiczność. Dodatkowo nie powodują podrażnień oraz umożliwiają precyzyjne modelowanie brody. Podkreślić należy również fakt, że mają one najczęściej do kilkudziesięciu ustawień wysokości ciecia.
 • trymery do nosa oraz uszu – są to niewielkie urządzenie, które wyposażone są w wąskie obrotowe ostrze wyróżniające się charakterystycznym kształtem. Niektóre z nich mogą być używane jako urządzenia nadające odpowiedni kształt brwiom.
 • trymery do ciała – w tym przypadku ostrza zostały przygotowane w taki sposób, aby zapewniały one możliwość przycinania owłosienia w każdym miejscu, z wyjątkiem znajdującego się na twarzy. Bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji takich miejsc jak klatka piersiowa, czy pachy.
 • trymery uniwersalne – biorąc pod uwagę ich szeroką funkcjonalność, są one bardzo popularnymi urządzeniami. Posiadają wymienne nakładki, dlatego tez mogą pełnić zadanie trymera do brody, uszu, nosa, a także ciała. Najbardziej zaawansowany sprzęt umożliwia kompleksową pielęgnację włosów zlokalizowanych na obszarze całego ciała.

Dla kogo przeznaczony jest trymer do brody?

W odróżnieniu od golarki elektrycznej trymer pełni role urządzenia pozwalającego na przycinanie zarostu. To sprawia, że podejmując działania z użyciem trymera do brody, możemy uzyskać rezultat idealnie wymodelowanej brody bądź wąsów. Określony sprzęt wykorzystywany może być również do skrócenia brody przed goleniem.

Najlepszy trymer do brody – jaki kupić?

Zastanawiając się nad tym, jaki trymer do brody kupić pragniemy podjąć jak najlepszą decyzję i wybrać takie urządzenie, które dostosowane będzie do naszych potrzeb. Urządzenie musi wyróżniać się takimi cechami jak wytrzymałość, solidność, komfort użytkowania, a ponadto funkcjonalność. Warto także zwrócić uwagę na inne istotne elementy. Wśród nich wymienia się następujące parametry:

 • regulacja długości zarostu – ustawianie długości owłosienia może odbywać się za pośrednictwem pokrętła, suwaka, albo wymiennych nakładek. Niektóre trymery posiadają wyświetlacz zapewniający ustawianie długości z dokładnością do 0,5 mm. Opisywane urządzenia mogą również mieć blokadę długości, która ochroni przed przypadkowym przestawieniem wcześniej ustawionego zakresu długości.
 • ostrza – jest to bardzo istotny parametr. Zwracając uwagę na określony element, warto poszukać dobry trymer do brody, który ma funkcję samooliwienia. Dzięki temu nie musimy przeprowadzać regularnej konserwacji. Bardzo istotną kwestią jest również obecność mechanizmu samoostrzacego, który wpływa na właściwą jakość strzyżenia. Ostrza tych urządzeń powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo mogą posiadać powłokę tytanową przyczyniającą się do zwiększenia ich trwałości.
  zasilanie – trymery do zarostu mogą posiadać następujące rodzaje zasilania: akumulatorowe, sieciowe, sieciowo-akumulatorowe, a także bateryjne.
 • system laserowy – urządzenia z najwyższej półki posiadają specjalny system laserowy, który pozwala na wyznaczenie linii zarostu przed przycinaniem. Dzięki temu ciecie jest niezwykle dokładne.
 • wodoodporność – trymery mające wodoodporną obudowę pozwalają na modelowanie zarostu pod prysznicem, jednakże musi to być model posiadający zasilanie akumulatorowe.
 • wyświetlacz – ułatwia on kontrolowanie określonej długości przycinania.
  akcesoria – wymienia się tutaj różnego rodzaju dodatkowe nasadki bądź pojemnik przeznaczony do przycinanych włosów.

Trymer do brody – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Trymery do brody.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń