Decydując się na zakup telewizora rozważ opcję, aby powiesić go na ścianie w odpowiednim miejscu. Dzięki temu urządzenie będzie bezpiecznie zamontowane w specjalnym uchwycie. Uchwyty do telewizorów występują w wielu standardach, najpopularniejszy jest jednak VESA, ponieważ jest ściśle dopasowany do masy telewizora i przekątnej jego ekranu. Kupując duży telewizor korzystaj z solidnych rozwiązań, aby nie dopuścić do ewentualnego uszkodzenia urządzenia.

Wady i zalety uchwytu do telewizora

Podstawowym aspektem, z powodu którego wybieramy uchwyty do telewizora jest fakt, że ich zastosowanie jest znacznie tańsze niż ustawienie odrębnej szafki. Ponadto telewizor zawieszony jest wysoko co uniemożliwia dostanie się do ekranu zwierząt, czy dzieci. Uchwyt do telewizora nie psuje wyglądu pomieszczenia – jest niewidoczny. Nie jesteś również zmuszony do ustawienia telewizora w ściśle określonym miejscu, Ty decydujesz gdzie zawiesisz urządzenie!

Wadą tego rozwiązania jest fakt, że montaż uchwytu zmusza nas do wiercenia otworów, dlatego przy ewentualnej zmianie miejsca zawieszenia telewizora, pozostaną ślady.

Uchwyt do telewizora regulowany

Standardowe uchwyty do telewizorów nie są wyposażone w opcję regulacji. Ich odległość od ściany jest bardzo niewielka, co wpływa na optyczne powiększenie pokoju. Nie mamy jednak możliwości wyregulowania wysokości, czy nachylenia ekranu, dlatego przed montażem jesteśmy zmuszeni do dokładnego przemyślenia, gdzie ma być powieszony telewizor.

Jeżeli chcesz zachować pewną swobodę podczas późniejszego ustawiania ekranu – uchwyt wyposażony w opcję regulacji jest dla Ciebie. Dzięki niemu ustawisz telewizor w dowolnym położeniu na osi poziomej, co ułatwi oglądanie ekranu z różnych miejsc w pokoju. Dzięki idealnemu ustawieniu ekranu względem linii wzroku zmniejszysz powstawanie artefaktów, które skutecznie mogą zmniejszyć jakość obrazu.

Uchwyt do telewizora na ścianę - montaż telewizora
Uchwyt do telewizora na ścianę – montaż telewizora

W pełni regulowany uchwyt do telewizora

W przypadku znacznie większego pomieszczenia, lub konieczności prezentowania obrazu większemu gronu osób – idealnie sprawdzi się uchwyt wyposażony w pełną regulację. Jak sama nazwa wskazuje, zyskujemy jeszcze większe możliwości ustawienia ekranu względem osób oglądających. Sterujemy nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale również pionowej. Możemy także regulować nachylenie.

Zaawansowane technologicznie uchwyty do telewizorów są w stanie pozwolić na zmianę orientacji ekranu, co również jest przydatną opcją w pewnych sytuacjach. Wybierając uchwyt zwróć uwagę na wagę telewizora. Parametr ten znajdziesz w specyfikacji urządzenia. Pamiętaj jedynie, aby brać pod uwagę wagę bez podstawy.

Cena uchwytu do telewizora

Naszym zdaniem, najlepiej jest wybierać spośród droższych uchwytów. Wykonane są one z solidniejszych materiałów, które są w stanie zapewnić idealne utrzymanie telewizora na ścianie. Tańsze uchwyty, mimo masywnego wyglądu mogą łatwo ulegać uszkodzeniu, co może wiązać się nawet z całkowitym zniszczeniem telewizora.

Ważny jest również materiał, z jakiego producent wykonał dany uchwyt. Produkt stalowy będzie znacznie solidniejszy w porównaniu do tworzywa sztucznego. Dobrze jest wybrać uchwyt do telewizora, który utrzyma znacznie większe urządzenie. Dzięki temu granica bezpieczeństwa będzie znacznie większa i ze spokojem będziesz mógł zawiesić telewizor na ścianie.

Wraz z uchwytem powinien znajdować się zestaw montażowy, a także zwijarka kabli. Jeżeli któregoś z tych elementów nie ma – szukaj dalej.

Ranking uchwytów do telewizora 2022

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń