Dbanie o zdrowie oraz właściwą wagę naszego ciała jest niezmiernie ważną kwestią. Dlatego też powinniśmy ważyć się regularnie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest więc zaopatrzenie się w wagę łazienkową. Jednakże wybór odpowiedniego urządzenia ważącego wcale nie jest łatwym zadaniem. Dla ułatwienia określonego działania wskazujemy w tym poradniku elementy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie najlepszej wagi łazienkowej.

Czym jest waga łazienkowa?

Jest to przyrząd niezbędny do pomiaru masy ciała, a więc sprawdzenia efektów naszej diety. Gdy chcemy uzyskać informację dotycząca naszej wagi, musimy stanąć na określonym urządzeniu oraz dokonać odczytu wskazania wartości w kilogramach z wykorzystaniem wskaźnika mechanicznego lub wyświetlacza cyfrowego.

W wagach mechanicznych proces ważenia przeprowadzany jest z wykorzystaniem elementu sprężystego. Wagi bardziej zaawansowane stosują parametr elektroniczny, którego natężenie zmienia się pod wpływem działania siły. Standardowe wagi dysponują maksymalnym zakresem, który wynosi 130 kilogramów, wagi przeznaczone dla osób otyłych mają maksymalną wartość do 300 kilogramów.

Rodzaje wag łazienkowych

Oferta wag łazienkowych jest dość szeroka oraz bardzo zróżnicowana. W związku z tym, istotną kwestią jest to, żeby pozyskać wiedzę i zorientować się jakie możliwości w określonym zakresie istnieją. Różnice w cenie pomiędzy produktami najtańszymi a najdroższymi, pozwalają na stwierdzenie, że urządzenia mają także odmienną funkcjonalność, a ponadto sposób działania.

Wyróżnić można następujące podstawowe rodzaje wag łazienkowych:

 • wagi mechaniczne – jest to rozwiązanie wykorzystywane od wielu lat. Takie urządzenie działa bez względu na zasilanie, w związku z tym nie musimy pamiętać o wymianie baterii. Jednakże taka waga jest sprzetem, który daje wskazanie tylko masy ciała, bez innych dodatkowych informacji. Ponadto wskazania nie muszą być dokładne, a więc mogą być opatrzone małym błędem.
 • wagi elektroniczne – są to najbardziej nowoczesne urządzenia wykorzystywane do dokonywania pomiaru masy ludzkiego ciała. Dodatkowo mogą one przedstawiać troszkę większą funkcjonalność niż waga tradycyjna. Wagi elektroniczne posiadają wyświetlacz, a także mogą mieć pamięć, która pozwala na dokonanie porównań uzyskanych wyników z poprzednimi wskazaniami.
 • wagi elektroniczne (typ smart) – ten rodzaj sprzętu wykazuje się największym stopniem zaawansowania. Najlepsza waga łazienkowa może mieć nie tylko wyświetlacz oraz małą pamięć, ale również pozwalać na przenoszenie informacji do sprzętu zewnętrznego z wykorzystaniem narzędzia Bluetooth. Co więcej, może również przeprowadzać analizę składu masy ciała oraz pozwalać na wyodrębnienie zawartości wody, masy tłuszczowej i mięśniowej w organizmie człowieka.

Analizując dostępną ofertę, można dojść do wniosku, że waga mechaniczna będzie dobrym rozwiązaniem dla osób starszych poszukujących sprzętu charakteryzującego się podstawowym zakresem funkcjonalności i niższą ceną, niezależnie od zasilania elektrycznego bądź baterii. Osoby ceniące nowoczesne rozwiązania powinny zainwestować w wagę elektroniczną. Najbardziej zaawansowany sprzęt jest natomiast idealnym urządzeniem dla tych, którzy trenują, albo są na specjalnych warunkach żywieniowych. Dzięki temu będą mogli nie tylko kontrolować swoją wagę, ale również wyodrębnić składniki masy ciała.

Zobacz powiązane rankingi i poradniki:

Jaką wagę łazienkową kupić?

Podejmując decyzję o zakupie określonego urządzenia, musimy zastanowić się nad tym jaką wagę łazienkowa wybrać. Dla ułatwienia tej decyzji powinniśmy zwrócić uwagę na dostępną ofertę oraz kilka kluczowych parametrów. Takie podejście zapewni większą orientację w sprawie i pozwoli na dokonanie zakupu, który przyniesie nam radość oraz zadowolenie.

Wyróżnia się zatem następujące kwestie godne uwagi:

 • rodzaj urządzenia – tak jak to już zostało wspomniane wcześnie, wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje wag łazienkowych, a mianowicie mechaniczne, elektryczne oraz elektryczne typu smart.
 • zakres pomiaru – ważnym aspektem jest minimalny, a także maksymalny ciężar, który waga może określić. Istotną sprawą jest również to, aby nie przekraczać wskazanego maksymalnego obciążenia urządzenia.
 • funkcjonalność urządzenia – w przypadku, gdy szczególnie zależy nam określonej funkcjonalności sprzętu (np. obliczanie zapotrzebowania kalorycznego), to powinniśmy ograniczyć zakres naszego wyboru tylko do urządzeń, które posiadają wskazany parametr.
 • zasilanie – element występuje w zależności od rodzaju produktu. Wagi mechaniczne nie posiadają żadnych baterii, natomiast urządzenia o charakterze elektronicznym zgodnie z nazwą wymagają źródła energii. Ponadto warto również uwzględnić aspekt dotyczący typu wykorzystywanej baterii, a ponadto szacunkowy czas pracy sprzętu na baterii.
  materiał wykorzystany do wytworzenia produktu – najczęściej do produkcji tego rodzaju urządzeń stosuje się metal, szkło albo drewno.
 • design i kolor – zróżnicowana oferta pozwala na występowanie propozycji takich jak wagi nowoczesne, w stylu retro, a także w wielu różnorakich wzorach i barwach.
 • cena – w zależności od stopnia zaawansowania urządzenia ceny wynosić kilkadziesiąt bądź kilkaset złotych.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wagi łazienkowej?

Dodatkowe kryteria wyboru, ułatwiające podjęcie decyzji o zakupie sprzętu, jakim jest dobra waga łazienkowa to:

 • marka – w tym aspekcie, warto podkreślić fakt, że dobra marka wagi jest także pewną gwarancją jakości urządzenia. W związku z tym lepiej jest sięgać po wagi dobrych oraz cenionych producentów wtedy, kiedy potrzebujemy bardziej zaawansowanych funkcji.
 • obecność w rankingach i opinie użytkowników – gdy określony model cieszy się dobrymi recenzjami oraz zajmuje wysokie miejsce w rankingach produktów, może to być sygnał świadczący o tym, że wato zainteresować się określonym typem urządzenia.

Waga łazienkowa – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Wagi łazienkowe.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Oceń